Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Migająca sprężynka - po raz kolejny. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=23627)

sosnek 07-01-2008 20:07

U mnie takie objawy byly powodem bledu P132a - sterownika cisnienia turbiny. Pomogla wymiana samego sterownika 500PLN (w ASO chcieli cala turbine za okolo 5K PLN)

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


POzdr

kreeecik 07-01-2008 20:26

Tylko, że u mnie objawy występują na niskich obrotach, moc jest przy gazowaniu i ostej jeździe się nie zapala, tylko przy spokojnej przed 2tyś obrotów, czyli przed załączeniem turbiny.

sosnek 07-01-2008 20:30

Cytat:

Napisał kreeecik
Tylko, że u mnie objawy występują na niskich obrotach, moc jest przy gazowaniu i ostej jeździe się nie zapala, tylko przy spokojnej przed 2tyś obrotów, czyli przed załączeniem turbiny.


Dokladnie tak - pod koniec to juz zaraz po odpaleniu mialem.

Tyle ze tak naprawde to WDS prawde Ci powie. Na tym etapie, dopoki nie masz oczytu z kompa, to jest to tylko gdybanie.

POzdr

[ Dodano: 07-01-2008, 21:31 ]
BTW - a patrzyles czy masz eletroniczny regulator cisnienia w turbinie? Rocznik widze masz ten sam a jaka to wersja (moc)?

kreeecik 07-01-2008 22:01

Uzupełniłem profil,
Jutro się umówieł to zobacze co za bład mnie męczy.

BoYo 08-01-2008 13:43

Witajcie
A u mnie w mondeo tdci 130 2002 przy nagłym przyspieszaniu szczególnie na 4 i 5 biegu zająknie sie i sprężynka zaczyna migać czasami nawet silnik sie wyłączy po zgaszeniu i odpaleniu jest ok i można dalej jechać. Byłem na kompie i pokazuje zamałe ciśnienie paliwa, robili też próbę przelewową i wtryski równo chodzą.
Miał może ktoś taki przypadek.
Dodam że przejechałem nim 100tkm bez większych problemow wtryski ma orginalne a tankuje tylko na Orlenie verwe.

blur 08-01-2008 13:51

Cytat:

Napisał BoYo
Witajcie
A u mnie w mondeo tdci 130 2002 przy nagłym przyspieszaniu szczególnie na 4 i 5 biegu zająknie sie i sprężynka zaczyna migać czasami nawet silnik sie wyłączy po zgaszeniu i odpaleniu jest ok i można dalej jechać. Byłem na kompie i pokazuje zamałe ciśnienie paliwa, robili też próbę przelewową i wtryski równo chodzą.
Miał może ktoś taki przypadek.
Dodam że przejechałem nim 100tkm bez większych problemow wtryski ma orginalne a tankuje tylko na Orlenie verwe.


U mnie też próba przelewowa ok była, a i tak dopiero wymiana wtrysków pomogła. Skoro masz za małe ciśnienie paliwa to może to pompa nie wyrabiać.... tak tylko gdybam.

kazik_111 08-01-2008 17:08

W moim mondeo też był ten problem ale okazało się że to wina 4 wtryskiwacza jego błąd to P2339
Pozdrawiam

kreeecik 08-01-2008 19:24

I wywaliło mi P0251 Pompa wtryskowa A, mechanior mówi, że niskie ciśnienie na listwie, proponuje wymienić czujnik ciśnienie, ale przyznał się, że na nowych dieslach się nie zna.

sosnek 08-01-2008 19:34

Cytat:

Napisał kreeecik
I wywaliło mi P0251 Pompa wtryskowa A, mechanior mówi, że niskie ciśnienie na listwie, proponuje wymienić czujnik ciśnienie, ale przyznał się, że na nowych dieslach się nie zna.

Nie jestes sam :)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

kreeecik 08-01-2008 20:34

Powiedzmy, że na raznie mi ulżyło i mojej drugiej połówce też :fcp3 oby to było tylko to. Teraz pytanie do Łodziaków gdzie jest dobry serwis diesla w którym znają się na CR. Rozmawiałem z boschem ale oni nie chcą się tykać Delphi.

Tak zapobiegliwie szukałem już dzisiaj wtrysków do kupienia, znalazłem jakieś za ok 900 zeta, zadzwoniłem z ciekawości i o dziwo koleś mi odradził ich zakup, powiedział mi, że lepiej zrobię jak dam swoje do regeneracji (oczywiście jakiś dobry serwis) raz, że zaoszczędzę 400 stówki za jeden i mogę mieć pewność, że przejeżdżą dłużej niż te nowe. "Nófki" za taką cenę, są najczęściej regenerowane, czyszczone i sprzedawane jako nowe. I oczywiście odradził mi kupować używki bo to też interes kiepski. Spytałem się z ciekawości gościa po co ma w ofercie towar, którego odradza kupno - ma dość problemów z reklamacjami a lista asortymentu pochodzi z hurtowni - ciekawe podejscie :fcp2

Ale zawsze to jeszcze może być czujnik ciśnienia [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.