Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   [2,0 i 2,2 TDCi] [MONDEO MK3] Klekoczący silnik (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=57906)

jendrekmak 09-04-2011 16:37

Odp: Klekoczące TDCi 2.0
 
więc może to nie układ wtryskowy tylko np. koło pasowe wału

jaculek63 09-04-2011 22:34

Odp: Klekoczące TDCi 2.0
 
Cytat:

Napisał jendrekmak (Post 1634877)
więc może to nie układ wtryskowy tylko np. koło pasowe wału

Mi to osobiście nie przeszkadza dziś z ciekawości na parkingu przed marketem posłuchałem kilku ruszających diesli i np. nowy peugeot też lekko zaklekotał,ogólnie auto zbiera się dobrze nawet go dzisiaj podkręciłem na czerwone pole obrotomierza przy wyprzedzaniu i szedł jak burza,więc nie drąże na razie tematu.Pozdrawiam.

mattii35 22-04-2011 18:36

Odp: Klekoczące TDCi 2.0
 
witam. mam ten sam problem . tzn ,przy ruszaniu słychac mocno zawory,tak jak by zaplon byl zawczesny. dodam ze kupilem auto po wypadku i nie bylo kluczyka wiec kupilem na allegro zestaw:sterownik ,modół komfortu,kluczyk -nie kodowałem wtrysków auto ma przejechane 74tys km. i teraz niewiem czy to wina elektroniki czy jest pęknieta górna częsć głowicy . proszę o porade.

jendrekmak 23-04-2011 18:31

Odp: Klekoczące TDCi 2.0
 
uzupełnij profil bo nie wiadomo jakie masz auto

kicaj 23-04-2011 18:57

Odp: Klekoczące TDCi 2.0
 
to warto sprawdzic czy wtryski sa dobrze zakodowane, ew zrobic probe przelewowa wtryskow... koszta niewielkie a mozna sie dowiedziec cos o nich

MaroX 24-04-2011 12:33

Odp: Klekoczące TDCi 2.0
 
Cytat:

Napisał kicaj (Post 1643439)
ew zrobic probe przelewowa wtryskow... koszta niewielkie a mozna sie dowiedziec cos o nich

Próbę przelewową można zrobić, może i koszta są niewielkie, ale niewielkie też informację jakie uzyskasz o wtryskach :P

Diezzel 13-09-2011 19:31

Odp: Klekoczące TDCi 2.0
 
Witam
Po probie przelewowej regenerowałem kompletnie dwa wtryski (regeneracja gładysek kraków)
Mech zamontował ,zakodował no i jest tak że mam objawy jakich przed regeneracją nie było.
1.w zakresie od 1500 do ok.2000 obrotów przy delikatnej jeździe szarpie autem
2. klekot jak w starym dieslu generalnie podczas jazdy, przy odpalaniu względna cisza.
Mam jak narazie przejechane 100 km i niewiem czy to "normalne objawy" czy to się musi jakoś "dotrzeć" ale wydając ponad 1k drażniący jest fakt że nie hula jak powinno.
I teraz czy tak może być czy lipna regeneracja czy może jakiś błąd przy montażu??

michal321321 02-12-2021 16:42

Odp: [MONDEO MK3] Klekoczący silnik
 
witajcie podpinam sie do problemu. w sierpniu zregenerowałem 3 wtryski a jeden w grudniu rok temu ( regenerowałem je samemu, ale wszystko jak należy) i do tego pompe, założyłem rozpylacze firmy firad. na początku bajka, po kilkuset km zrobił chyba coś z korektami i chodził głośno dopóki się nie zagrzał, ale nie było jeszcze tragedi natomiast odkąd pojawiła się śnieżynka to na początku chodzi jak traktor. po wyzerowaniu korekt znowu jest troche spokoju. postanowiłem sprawdzić wtryski, wszystkie idealne, żaden nie leje z rozpylacza ani w powrót, dawka powietrza wydaje się w normie. błędów brak poza p0200 - usterka obwodu wtryskiwaczy, raz na jakiś czas sobie wyskoczy ale nie odcina mocy, po prostu co jakiś czas robie kontrole. p0200 wydaje się być od cewki wtryskiwacza nr 1 od pasażera, po umyciu cewki w rozpuszczalniku błąd sie dlugo nie pojawia. strach go ruszać, bo suche wtryski jest dramat odpowietrzyć, albo coś nie działa jak powinno. miał ktoś coś takiego?
zrobiłem mały test drogowy, ciśnienie paliwa 1400-1500 barów w szczycie, korekty na wolnych rowne zero, natomiast podczas jazdy dwa wtryski mają odczyt na -2 a dwa na +2 ( koło siebie), podejrzewam, że to błąd. dodam, ze odkąd pojawila sie sniezynka to musi troche pokręcić zanim odpali, śniezynka zniknie i odpala od strzala
2.0 tdci 130km (gruszka z turbo na podciśnienie)

a i najważniejsze o czym niemal zapomniałem, gubi olej przez uszczelki naokoło wtrysków i spod pokrywy zaworów, z korka oleju dmucha powietrze, a kiedyś tak nie było

PaBlLoO90 25-01-2022 07:50

Odp: Klekoczące TDCi 2.0
 
Cytat:

Napisał Diezzel (Post 1708405)
Witam
Po probie przelewowej regenerowałem kompletnie dwa wtryski (regeneracja gładysek kraków)
Mech zamontował ,zakodował no i jest tak że mam objawy jakich przed regeneracją nie było.
1.w zakresie od 1500 do ok.2000 obrotów przy delikatnej jeździe szarpie autem
2. klekot jak w starym dieslu generalnie podczas jazdy, przy odpalaniu względna cisza.
Mam jak narazie przejechane 100 km i niewiem czy to "normalne objawy" czy to się musi jakoś "dotrzeć" ale wydając ponad 1k drażniący jest fakt że nie hula jak powinno.
I teraz czy tak może być czy lipna regeneracja czy może jakiś błąd przy montażu??

Wtryski delphi w tym modelu po wymontowaniu i regeneracji wymagają kodowania, możliwe że mechanik nie wykonał tej czynności, lub jak często się zdarza komputer gubił kodowanie, wówczas na nowo trzeba je zakodować komputerem, interfejsem, lub cierpliwie poczekać aż samoczynnie się zakodują .

OneClick 05-04-2022 18:38

Odp: [MONDEO MK3] Klekoczący silnik
 
test (do usunięcia)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.