Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Jak wymienić silnik krokowy i gdzie on jest ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=229416)

kuba0005 04-09-2016 20:15

Odp: Wymiana silnika 1.6 16v na 1.8 16v
 
goły słupek pasuje od mk 2 100 KM niezależnie od oznaczenia. Zakładasz tylko osprzęt od mk1

krystiano46 04-09-2016 20:19

Re: Wymiana silnika 1.6 16v na 1.8 16v
 
czyli również od fiesta fusion FYJA FYJB proszę upwnij mnie bo latwiej o taki silnik pozdrawiam

łatek12 13-02-2019 23:02

wymiana silnika krokowego
 
Witam.mam problem z obrotami silnika na wolnych obrotach.po prześledzeniu wielu wątków chciałbym sprawdzić a co za tym idzie najpierw wymontować a następnie wyczyścić silniczek krokowy.jeśli ktoś to robił to proszę o praktyczne porady jak go dokładnie zlokalizować i w miarę bezboleśnie przejść przez cały etap demontażu,diagnozy i montażu.super ja by ktoś dysponował jakimiś fotkami.silnik w moim leciwym focusie to 1.8 benzyna.:)

Bump:

Gregi86 14-02-2019 12:16

Odp: wymiana silnika krokowego
 
Jest przykrecony do boku przepustnicy

Gomes747 04-03-2022 19:39

Silnik Krokowy 1.8 16V
 
Cześć

Czy ktoś przerabiał może wymianę silniczka krokowego w wyżej wymienionym silniku ponieważ auto w czasie jazdy po wciśnięciu sprzęgła bardzo podnosi obroty i dopiero po chwili opadają, dodam że gazu wtedy nie ruszam, sprawdziłem wszystkie przewody podciśnieniowe - żaden nie jest przetarty, linka i sama przepustnica też w porządku i stawiam że silniczek krokowy dokonał żywota, tylko że jak się do niego dostać? czy trzeba demontować cały kolektor ssący czy da się w jakiś normalny sposób go zdemontować(może wyczyścić lub wymienić) i zamontować z powrotem?

Z góry dzięki za odpowiedź.

kluska123244 08-03-2022 14:58

Odp: Silnik Krokowy 1.8 16V
 
Cytat:

Napisał Gomes747 (Post 3400135)
Cześć

Czy ktoś przerabiał może wymianę silniczka krokowego w wyżej wymienionym silniku ponieważ auto w czasie jazdy po wciśnięciu sprzęgła bardzo podnosi obroty i dopiero po chwili opadają, dodam że gazu wtedy nie ruszam, sprawdziłem wszystkie przewody podciśnieniowe - żaden nie jest przetarty, linka i sama przepustnica też w porządku i stawiam że silniczek krokowy dokonał żywota, tylko że jak się do niego dostać? czy trzeba demontować cały kolektor ssący czy da się w jakiś normalny sposób go zdemontować(może wyczyścić lub wymienić) i zamontować z powrotem?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Jak masz oryginalny to od czoła masz śrubę regulacyjną od obrotów na TORX


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.