Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] wymiana oleju silnik DW10 ,jaki olej ile wchodzi i co ile ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=288493)

Hansolo 24-02-2019 15:42

Odp: wymiana oleju silnik ,jaki olej ile wchodzi i co ile ?
 
Cytat:

Napisał draker90 (Post 3098300)
Co myślicie o tym oleju ?

Bardzo dobry olej i cena ......Do smarowania zawiasów w bramie, albo ośki w karuzeli.

slawek-kali 24-02-2019 15:49

Odp: wymiana oleju silnik ,jaki olej ile wchodzi i co ile ?
 
mannol sprzedaje tylko, ale co jest w srodku? nie chwala sie tym..
opinie w DE ma niezle, ale podobnie jak tu na forum, niczego sensownego sie nie dowiesz.
kazdy sie przekrzykuje..

karloss 24-02-2019 15:55

Odp: wymiana oleju silnik ,jaki olej ile wchodzi i co ile ?
 
Cytat:

Napisał draker90 (Post 3098300)
Co myślicie o tym oleju ?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Użytkuję drugie auto (nie ford), w którym mam zalany olej tego producenta.
Olej jak olej, osobiście nie widzę żadnych negatywnych skutków, fakt silnik jest w bdb kondycji.
W necie można poczytać, że olej ten to nie jest jakiś hi-end, chyba to jakaś rosyjska firma robi. Ciekawe jest to, że pomimo przejechanych wielu tysięcy km kolorek i przejrzystość bardzo ładna. Może to kwestia małej ilości środków myjących? Nie wiem.
Mówienie, że nadaje się do smarowania zawiasów w bramie to mocna przesada. Szczerze to się nawet bardziej opłaca kupić ze dwie butle i wymieniać co 6 tys. km niż jedną drogą jak się ma np. benzynę bez turbo i wyjdzie lepiej dla silnika:D

Hansolo 24-02-2019 16:26

Odp: wymiana oleju silnik ,jaki olej ile wchodzi i co ile ?
 
Tu jest jeszcze taniej [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...], ale opakowanie inne ze wskazaniem dla jakich marek. Może to tylko kwestia opakowania. Mimo wszystko cena petarda .
Generalnie to jak olej nie jest podróbką i ma zlecane parametry to silnika nie zabije. Większym problemem może być przebieg od wymiany do wymiany. Tutaj akurat producentom silników nie wierzę. Kiedyś szukając oleju do 2,0 TDCI 140 km / Mdo 4 przedlift / sprawdziłem zalecenia Forda i PSA co do oleju. Co ciekawe w/g PSA olej powinien mieć lekko inne parametry. Osobiście od kilkunastu lat zalewam oleje jednego producenta , a zmieniam co 10-12 tys. Robię to sam , więc pieniądze za wymianę mogę przesunąć w cenę oleju lub częstsze wymiany.
Jest jeszcze jedna kwestia - filtr oleju. Patrząc jak filtry w niektórych silnikach są małe, a tym samym możliwość gromadzenia zabrudzeń i jednocześnie przepuszczalność dla oleju mniejsza , myślę że częste wymiany to dobry kierunek. Najlepszy olej i przypchany filtr to " po ptokach " dla silnika.


Edit: na alledrogo jest 5L , a w linku 4L - teraz to już dość ciekawie . Piątka około 87 zł.

draker90 24-02-2019 16:34

Odp: wymiana oleju silnik ,jaki olej ile wchodzi i co ile ?
 
Wydawać sie może ze skoro napisane że spełniają normy to muszą je spełniać nie ważne czy rozlewane w UE czy na innym terenie.

karloss 24-02-2019 19:27

Odp: wymiana oleju silnik ,jaki olej ile wchodzi i co ile ?
 
Cytat:

Napisał Hansolo (Post 3098379)
Tu jest jeszcze taniej [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...], ale opakowanie inne ze wskazaniem dla jakich marek. Może to tylko kwestia opakowania. Mimo wszystko cena petarda

Hansolo w tym co piszesz masz dużo racji. Trzeba też przyznać, że petrostar do duży sklep i wątpię, żeby wprowadzili do swojej oferty produkt, który jest bardzo słaby.
Osobiście nie twierdzę, że to jakiś super olej i do uturbionego silnika bym go nie zalał, ale mam drugie miejskie auto i wg mnie do niego jest ok.
Każdy sam niech decyduje jaki olej lać w zależności od typu silnika i zasobności swojego portfela.

Cytat:

Napisał draker90 (Post 3098384)
Wydawać sie może ze skoro napisane że spełniają normy to muszą je spełniać nie ważne czy rozlewane w UE czy na innym terenie.

Jak nie możesz się do końca zdecydować to bierz mobila 5w30 FE (specyfikacja forda). Przejeździłem na tym oleju kilkadziesiąt tysięcy km i było ok, a cena nie zabija.

dlugi91 24-02-2019 23:21

Odp: wymiana oleju silnik ,jaki olej ile wchodzi i co ile ?
 
Kupujac olej w danej specyfikacji każdy (nie ważne jak cena i marka) na początku zawsze będzie miał takie właściwości jak na opakowaniu bo inaczej nie przeszedł by procesu certyfikacji. Kwestia jest jak długo po zalaniu będzie trzymał parametry i jak gwałtownie ich degradacja nastąpi, a żeby to określić trzeba by badać olej co kilka tysięcy kilometrów. Cena jest jakimś wyznacznikiem bo po tanich raczej cudów nie ma co oczekiwać że będą zajebiste przez 15-20k km, ale z tymi droższymi można się naciąć i to że kosztuje 2 lub 3 razy tyle co tani to nie znaczy że będzie lepszy.

Więc jak chcesz to lej to do silnika tego Mannola tylko wymieniaj to potem znacznie częściej niż przewiduje oryginalny interwały zmiany oleju.

Wysłane z niewybuchającego Szajsunga

Alecki 25-02-2019 10:07

Odp: wymiana oleju silnik ,jaki olej ile wchodzi i co ile ?
 
Cytat:

Napisał slawek-kali (Post 3098353)
mannol sprzedaje tylko, ale co jest w srodku? nie chwala sie tym..
opinie w DE ma niezle, ale podobnie jak tu na forum, niczego sensownego sie nie dowiesz.
kazdy sie przekrzykuje..

Na odwrocie opakowania, małym drukiem jest napisane,że olej wyprodukowano w SCT Lubricants. To jest litewska rafineria.

Na stronie Mannola podane są parametry oleju (z adnotacją: "udostępnione dane oparte są na standardowych testach laboratoryjnych i podane jedynie w celach informacyjnych. Wskaźniki mogą się różnić w dopuszczalnym zakresie."):
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Nie znalazłem tam informacji o lepkości w 100 stopniach Celsiusza.

Zastanawia mnie jednak metoda badawcza D445 użyta do określenia lepkości (LM używa D7042: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
30-24.0-en.pdf)

Z poniższego opracowania wynika, że lepkość dynamiczna w metodzie D445 jest obliczana na podstawie przepływu grawitacyjnego
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Artykuł stwierdza, że dla cieczy pompowalej bardziej wiarygodne wyniki daje bezpośredni pomiar lepkości metodą D7042. Ta druga metoda ma też lepszą powtarzalność.

Jak dla charakterystyka oleju podana na stronie Mannola nie pozwala na konfrontację z innymi produktami.

draker90 25-02-2019 11:43

Odp: wymiana oleju silnik ,jaki olej ile wchodzi i co ile ?
 
Czyli z tego wynika że lepiej nie eksperymentować i kupić ford formuła. Ja wychodzę z założenia że kupuje tylko to co na ford sklep itp myślę że to remontowane produkty. Jedynie olej do skrzyni biegów moul gear 300 niedostępny w ford sklep

koval1980 25-02-2019 15:29

Odp: wymiana oleju silnik ,jaki olej ile wchodzi i co ile ?
 
Cytat:

Napisał draker90 (Post 3098689)
Jedynie olej do skrzyni biegów moul gear 300 niedostępny w ford sklep

To kup Ravenol, będziesz zadowolony, tylko poszukaj odpowiedniego.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.