Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] DPF nowy/używany/zamiennik (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=339019)

Pyietro 28-02-2024 09:46

Odp: DPF nowy/używany/zamiennik
 
1 załącznik(i)
mały update

po wymianie 2 wtryskiwaczy i obejmy DPF półtora dna bez checka. Jednak jak podłączyłem forscan wciąż widnieje P2002 - usterka do potwierdzenia, więc podejrzewam ,że za chwilę check się pojawi. Przejechałem się przed chwilą z podpiętym kompem. Poniżej dane z nagrzanego silnika. Warsztat mówi ,że będzie ok jednak po 2-miesięcznej walce z DPF coś nie chce mi się wierzyć :lol:

DPF REGN AVGD 170km - chyba troche za często?

klocolus 28-02-2024 12:07

Odp: DPF nowy/używany/zamiennik
 
Cytat:

Napisał Pyietro (Post 3486436)
DPF REGN AVGD 170km - chyba troche za często?

A ile przejechałeś przez te półtora dnia? To może być srednia z kilku ostatnich wypaleń. U mnie w dw10f było ok. 550km ale to przy jeździe w trasie, w mieście mam wrażenie że dużo szybciej się zapycha.

Cytat:

Napisał Pyietro (Post 3486436)
po wymianie 2 wtryskiwaczy

To już nie lepiej zrobić komplet aby wszystkie były równe? Chyba, że do ecoblue są jakieś przesadnie drogie ale auto też w miarę świeże. Ja jakbym robił wtryski to komplet albo jak ma być po taniości to po jednej uszkodzonej używce.

Pyietro 28-02-2024 12:20

Odp: DPF nowy/używany/zamiennik
 
1 załącznik(i)
Przejechałem jakieś 100 km głównie autostrada i krajówka. Co do tych wtryskiwaczy mówili ,że wymienią tylko 2 bo pozostałych się nie opłaca i rzeczywiście teraz jak odpalam samochód po całej nocy - nie czuje zapachu diesla

jeżeli kogoś to interesuje mogę podesłać raport nagrany dzisiaj w forscanie pojeździłem tam krajówką od zimnego silnika jakieś 8-10 kilometrów. W zał wartości na zimnym

Pyietro 04-03-2024 06:24

Odp: DPF nowy/używany/zamiennik
 
3 załącznik(i)
niestety po 200+ km CHECK znowu się pojawił. LOAD tylko 18%. Chyba bez całkowitej wymiany się nie obędzie ;/

Barto80 04-03-2024 18:54

Odp: DPF nowy/używany/zamiennik
 
Ciśnienie na filtrze, też mam takie, i wszystko działa prawidłowo. Nie wygląda żeby był przytkany. Zmierzyć jeszcze pod obciążeniem.
A korekcje wtryskiwaczy jak wyglądają?

Pyietro 05-03-2024 06:13

Odp: DPF nowy/używany/zamiennik
 
wtryskiwacze sprawdzali i w 2 wymienili uszczelki. A może to być problem z filtrem oleju bo z tego co widzę był wymieniany 07.2022 na 149km obecnie mam 160?

marekpz 05-03-2024 08:35

Odp: DPF nowy/używany/zamiennik
 
Wkleję Ci fragment z biuletyny technicznego :
Diagnozowanie problemów z filtrem DPF – DTC P2002
Kod P2002 należy zawsze opracowywać jako ostatni; w pierwszej kolejności należy sprawdzić i opracować wszystkie pozostałe kody DTC, w przeciwnym razie filtr DPF prawdopodobnie ulegnie ponownej awarii, ponieważ będzie działał w środowisku niezgodnym z jego kryteriami konstrukcyjnymi.
Diagnostyczne kody usterki (DTC) P2002 zostaną potwierdzone (świeci lampka MIL), jeśli filtr DPF jest pęknięty i przepuszcza sadzę.
Wyróżnia się dwa statusy DTC P2002:

• DTC P2002 potwierdzony i zapalona lampka MIL.

• DTC P2002 niepotwierdzony bez zapalonej lampki MIL.

Bajty statusu kodu DTC określają, czy kod DTC jest potwierdzony i czy świeci lampka MIL.
P2002-00-XX
Ostatnie dwie cyfry XX w przykładzie P2002-00-XX to bajty statusu; pierwsza z nich określa, czy kod DTC jest potwierdzony i świeci lampka MIL:

Bajt o wartościach 8, 9, A, B, C, D, E, F - filtr pęknięty, do wymiany.

I drugi fragment :
eśli filtr DPF jest pęknięty, nie można tego zobaczyć podczas oględzin z zewnątrz lub za pośrednictwem endoskopu. Jeśli występują pęknięcia wkładu filtra DPF wewnątrz metalowej obudowy, na tylnej powierzchni filtra DPF nie będzie widać, że filtr DPF popękał. Firma Ford Motor Company musi prześwietlać zespoły filtrów DPF promieniami rentgenowskimi, aby stwierdzić, czy dany filtr DPF jest pęknięty.


Obawiam się, czy czeka cię mimo wszytko wymiana filtra.

Pyietro 05-03-2024 13:53

Odp: DPF nowy/używany/zamiennik
 
Marek dzięki za przydatne info ale chyba jeszcze się nie poddaje. Zrobiłem wypalanie przez forscana na postoju i zaszło trochę zmian. Wcześniej jak kasowałem checka - błędy znikały w forscanie i na desce jednak po wyłączeniu i ponownym włączeniu silnika w forscanie znowu pojawiała się usterka do potwierdzenia.

Po wypaleniu na postoju błędy poznikały, przejechałem się 5km, wyłączyłem, włączyłem silnik i w forscanie dalej czysto, żadnych błędów. Nie wiem w jaki sposób miałoby to pomoc ale zobaczymy, jest jakaś nadzieja. Jutro robię 100km autostradą i podepnę kompa.

Pyietro 28-03-2024 07:12

Odp: DPF nowy/używany/zamiennik
 
Niestety, po czyszczeniu ten sam błąd. DPF wypalił się po 500km następnie po 300. Check się pojawia. Muszę pomyśleć o wymianie na używkę lub zamiennik. Niestety nie mogę znaleźć żadnej używki. Co myślicie o zamienniku, macie jakieś doświadczenia?

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

klocolus 01-04-2024 00:28

Odp: DPF nowy/używany/zamiennik
 
Cytat:

Napisał Pyietro (Post 3488990)
Co myślicie o zamienniku, macie jakieś doświadczenia?

W tym aucie nie ale o zamiennikach dpf słyszałem same kiepskie opinie. Albo od początku nie działa albo działa ledwo utrzymując normy emisji spalin i jednocześnie bardziej przytykając wydech. Albo zepsuje się po roku.

Szukaj również od smaxa galaxy i edge z tym silnikiem używki, po numerach wychodzi że taki sam jest.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.