Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2014-2018] Aktywny tempomat - dokładka i aktywacja (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=286043)

totek2 12-09-2018 06:27

Odp: Aktywny tempomat
 
Nie powinna się świecić. A jak odpalasz auto to masz jakiś komunikat? u mnie to jest jak mam wyłączony forward alert.

elucidate 12-09-2018 07:06

Odp: Aktywny tempomat
 
Cytat:

Napisał totek2 (Post 3029182)
Nie powinna się świecić. A jak odpalasz auto to masz jakiś komunikat? u mnie to jest jak mam wyłączony forward alert.

Nie ma komunikatu a forward alert mam włączone.

Dodam że nie mam tej zaślepki przed radarem w grillu, może to przez to radar lekko swiruje?

Także nie mam radaru do Active City Stop czy jakoś tak.

kuuba89 12-09-2018 08:22

Odp: Aktywny tempomat - dokładka i aktywacja
 
Po zamontowaniu radaru dokonuje się "autokalibracja". Odbywa się ona podczas normalnej jazdy w ruchu z innymi samochodami.

Problemem może być brak zaślepki, zły kąt ustawienia radaru.

Co to znaczy, że praktycznie działa ? Może brakuje tylko ustawienia FA w menu komputera....

elucidate 12-09-2018 08:25

Odp: Aktywny tempomat - dokładka i aktywacja
 
Zgadza się. Jeszcze w ustawieniach samochodu w. FORWARD ALERT miałem wyłączony. Jakoś zapomniałem o tym. Teraz jest ok. Głupi ja.


Praktycznie czyli działał jak to powinno. A propos kąta ustawienia radaru - jakichs domyślny kat powinien być czy jak?

kuuba89 12-09-2018 08:30

Odp: Aktywny tempomat - dokładka i aktywacja
 
Odnośnie kąta niestety nie odpowiem precyzyjnie - może ktoś inny się jeszcze wypowie.
Są śruby do regulacji pozycji na uchwycie, na tym etapie sugerował bym ocenić działanie czy radar z zadowalającą skutecznością "trafia" w przeszkody. Jeżeli nie, dokonać delikatnej korekty (jednak bez zaślepki mogą występować dodatkowe zakłócenia, które mogą utrudniać działanie).

elucidate 17-09-2018 18:26

Odp: Aktywny tempomat - dokładka i aktywacja
 
I taka ciekawostka, okazuje się ze dolny grill albo i zderzak jest zupełnie inny. Zaślepka która według zdjęć powinna wejść w grill przed radarem nie pasuje. Jedyne rozwiązanie to przymocować trykami do radaru bądź kupno grilla/zderzaka.


E/ Dupa, przymocowałem trytkami bezpośrednio do radaru to po kalibracji zaczał wariować tzn co chwile ikonka I Forward Alert niedostępny.
E2/ Czy ma ktoś może VIN z focusem z aktywnym radarem i mi sprawdzić jaka cześć ma tego dolnego zderzaka gdzie umocowana jest zaslepka? [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] <-- tak wyglada zaslepka

lukaszooo 18-09-2018 08:54

Odp: Aktywny tempomat - dokładka i aktywacja
 
Zaślepke montuje sie na grill a nie radar.

edmun 18-09-2018 09:12

Odp: Aktywny tempomat - dokładka i aktywacja
 
Chyba nawet na schemacie widać, że to idzie na grill :) @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] zwróć uwagę na zielony grill poniżej tego co zaznaczyłeś :)

elucidate 18-09-2018 09:47

Odp: Aktywny tempomat - dokładka i aktywacja
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] tak wiem teraz pytanie jaki to ma numer. Bo kartkę można wymienić sama bez tych przedłużkę.

referee 23-04-2019 22:13

Odp: Aktywny tempomat - dokładka i aktywacja
 
Hej!

poratuje ktoś schematem (pinologia) do aktywnego tempomatu? (LIFT)

edit:
A pinologia taka:
1 F28 BJB dla StartStop
1 F63 BCM - C2280F -7 bez StartStop
8 HS CAN +
7 HS CAN -
4 GND
10 F44 BJB bez StartStop


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.