Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Tuning (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=107)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Chip 2.0 TDCI 140km (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=75245)

loop_77 29-07-2009 06:46

Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?
 
Cytat:

Napisał esco (Post 1214339)
loop77 a co z gwarancją ? nie boisz się, nie uznają Ci gwarancji jak się zorientują że chipowałeś silnik? powiedzą, że "nie" rzecz jasna ale co na to praktyka?

Widze,że już chłopaki Ci odpowiedzieli :)
Koszt pewnie około 2000 przy pojedyńczej osobie,a trwa to około pół godzinki.

foxtrot 29-07-2009 06:50

Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?
 
loop_77;

pół godzinki? - razem z badaniem na hamowni? - mówisz chyba o jakimś "universal" chip'ie ;-)

loop_77 29-07-2009 06:54

Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?
 
W poprzednim aucie robiłem chipa w diagtroniku w Jankach ([Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...])
Trwało to wszystko razem z hamownią nie więcej niz 40 minut.
Byliśmy tam grupą kilku osobową,zeby wynegocjować lepsza cenę :)
Było też już na forum coś w tym temacie:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

I nie był to w żadnym przypadku "uniwersal chip" ,nie uznaje dziadiostwa :)

foxtrot 29-07-2009 07:39

Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?
 
loop_77;

OK - sorki, ale myślałem, że takie indywidualne dostrojenie programu chipa do konkretnego auta razem z hamownią trwa dłużej - ale jak widać technika idzie do przodu szybciej niż nam się wydaje... ;-)

heko 29-07-2009 07:45

Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?
 
Cytat:

Napisał foxtrot (Post 1214739)
heko;

jaki jest szacunkowy koszt "Twojego" zawirusowania i ile czasu trzeba przeznaczyć na taką operację?

...koszt dla forumowiczów... na PW :D ....a czas to ok 1....1,5 h ...bo zazwyczaj robi się parę programików...hamuje i wybiera odpowiedni...dla danej osoby :P

TZ_TeZet 29-07-2009 09:45

Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?
 
Jakie są możliwości dla silnika 2,2 ? Czytam o tuningu i widzę, że czesto proponują 2-3 poziomy wzrostu mocy i momentu (troszku / średnio/ max). Jakiś box, jakiś chip z programikiem. Ktoś już jeździł podrasowanym 2,2 dieselkiem w maksiku?
Pozdr,
TZ_TeZet

pawels_123 29-07-2009 10:38

Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?
 
Jeśli ktoś to zrobił to na razie się nie pochwalił :)
Ale jest dość rozbudowany wątek o chipowaniu tego silnika oraz 2.5T w dziale Mondeo -
"[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]"

heko 29-07-2009 15:12

Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?
 
...proszę bardzo :P
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

pawels_123 29-07-2009 15:17

Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?
 
Mondeo 2.2 TDCi to my wiemy że były dłubane ale nie natrafiłem na właściciela S-Max`a z tym silnikiem który chwaliłby się chipem ... :)

TZ_TeZet 30-07-2009 06:19

Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?
 
A jeszcze takie jedno pytanko, jeżeli już kiedys padło a nie doczytałem, to sorki. Mianowicie jak jestem w ASO wgrywaja mi zawsze nowe oprogramowanie. Miałem jakieś dziwne, głupie komunikaty o awarii silnika, wymianie oleju szybciej niż po 20 tysiach itp. Teraz komunikaty sie uspokoiły i może silnik się już ułożył. No, ale właśnie - co będzie, jak się tunigo_przeprogramuję, pojadę sobie do ASO (jestem na gwarancji jeszcze) a oni .... cyk i wymiana oprogramowania? Co wtedy? Chipa diabli wzieli? A może odłączanego przed wjazdem do ASO boxa lepiej?
Pozdr,
TZ_TeZet


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.