Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Żarniki do ksenonów. jakie oznaczenia? Jaki typ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=114368)

Rijndael 10-11-2010 17:51

Odp: Żarniki do ksenonów. jakie oznaczenia? Jaki typ?
 
Cytat:

Napisał SrebnaStrzała (Post 1538081)
Dałem zdjęcie powyżej takiego zestawienia jakbyś nie zauważył.

Nie o nim piszę, przecież napisałeś, że to nie Twoje.

A skoro przy tym jesteśmy to nie wiadomo za bardzo co tam jest pokazane, jedyne co można ocenić to barwę, a nie jasność.

macslad 10-11-2010 18:05

Odp: Żarniki do ksenonów. jakie oznaczenia? Jaki typ?
 
Kolega Rijndael ma całkowitą rację z tym, że 5000K to barwa wpadająca już w kolor niebieski, i najbardziej optymalna to 4300K. A wracając jeszcze do początku wątku to w mondeo mk3 są palniki oznaczone jako D2S a nie jak koledzy wcześniej pisali D1S. A tutaj -> [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] artykulik o przygodach z podróbkami.

Pzdr.

SrebnaStrzała 10-11-2010 18:18

Odp: Żarniki do ksenonów. jakie oznaczenia? Jaki typ?
 
Cytat:

Napisał macslad (Post 1538091)
Kolega Rijndael ma całkowitą rację z tym, że 5000K to barwa wpadająca już w kolor niebieski, i najbardziej optymalna to 4300K. A wracając jeszcze do początku wątku to w mondeo mk3 są palniki oznaczone jako D2S a nie jak koledzy wcześniej pisali D1S. A tutaj -> [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] artykulik o przygodach z podróbkami.

Ta przygoda to zakup podróbki za cene oryginału to zupełnie dwie inne sprawy. Słyszałem już o tym kiedyś.
Nikt mnie nie przekona ze 4300K rozjaśnia lepiej niż 5000K.
Odnośnie zdjęcia, to widzimy tam ścianę na której lewy klosz świeci 4300K a prawy 6000K. W oddali widać też światło halogenu. Można po tym ocenić nie tylko barwę ale także siłę światłą która jak widać jest porównywalna z 4300K.

Rijndael 10-11-2010 18:23

Odp: Żarniki do ksenonów. jakie oznaczenia? Jaki typ?
 
Cytat:

Napisał SrebnaStrzała (Post 1538102)
Ta przygoda to zakup podróbki za cene oryginału to zupełnie dwie inne sprawy. Słyszałem już o tym kiedyś.

Podróbka w cenie podróbki ma lepsza jakość niż ta w cenie oryginału? ;) I co z czym tak w ogóle porównałeś, skoro twierdzisz, ze podróbka świeci jak oryginał? Kupiłeś nową podróbkę i nowy oryginał i włożyłeś jedną do lewego, a drugą do prawego reflektora? Bo chyba nie wydajesz takich opinii na podstawie porównania zużytego oryginału i nowej podróbki? ;)

Cytat:

Napisał SrebnaStrzała (Post 1538102)
Nikt mnie nie przekona ze 4300K rozjaśnia lepiej niż 5000K.

Myślę, że nikt nawet nie będzie próbował, bo Ciebie ciężko przekonać do czegokolwiek. ;) Tyle, że tak po prostu jest, o ile oczywiście mówimy o palnikach tej samej jakości. Niebieskawe światło jest bardziej "jaskrawe" co może dawać subiektywne wrażenie większej jasności, ale w rzeczywistości jest na odwrót.

SrebnaStrzała 10-11-2010 18:33

Odp: Żarniki do ksenonów. jakie oznaczenia? Jaki typ?
 
Kupować podróbkę z świadomością ze kupuje się oryginał. To miałem na myśli. Zupełnie co innego jeśli ktoś świadomie kupuje zamiennik.
Pokaż mi gdzie masz napisane/pokazane ze 4300 jest bielsze a nie żółtsze od 5000 ? Jak mi to pokażesz przyznam wszystkim rację że 4300 jest bielsze, a 5000 niebieskawe.
Załączam tu dwa wykresy, prawdziwe wykresy a nie robione na potrzeby HID'ów.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Wszyscy mówią ze światło dzienne, podczas gdy powierzchnia słońca ma właśnie 6000K!!

PAFFCIO 10-11-2010 18:37

Odp: Żarniki do ksenonów. jakie oznaczenia? Jaki typ?
 
Cytat:

Napisał macslad (Post 1538091)
Kolega Rijndael ma całkowitą rację z tym, że 5000K to barwa wpadająca już w kolor niebieski, i najbardziej optymalna to 4300K. A wracając jeszcze do początku wątku to w mondeo mk3 są palniki oznaczone jako D2S a nie jak koledzy wcześniej pisali D1S. A tutaj -> [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] artykulik o przygodach z podróbkami.

Pzdr.

Kufa...czytać ze zrozumieniem!!!
Lotto mnie jakie są w mk3, z całym do nich szacunkiem!!!
Wątek jest o mk.4 i PROSZĘ NIE MIESZAJCIE!!!!

Co do polemiki między SS i R to czytam ją z coraz większym zaciekawieniem ;-p lecz mała uwaga do rozmówców, proszę byście trochę spuścili z tonu...
Nie wdawajmy się proszę znów w dywagacje co do ceny, podróbek itp. itd.
Z niecierpliwością, czekam jednak na argumenty za 4300, 5000 czy 6000 :)
a tak na marginesie, myślę, że to może pomóc:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

zwłaszcza to o penetracji:
"Światła, w zależności od temperatury barwowej, mają różne natężenie i dają zróżnicowane efekty wizualne. Ludzkie oko poprzez zmianę wrażliwości, odbiera odmienną długość fal jako kolory - od podczerwieni po ultrafiolet. Warto podkreślić, iż odwrotnie proporcjonalna do temperatury barwowej, jest wartość światła rzeczywistego mierzonego w [Lm] - Lumenach. Oznacza to, że światło o wyższej temperaturze, charakteryzuje się mniejszą wartością generowanego światła, a w związku z tym, gorszą penetracją w nocy, czy w czasie trudnych warunków atmosferycznych. W samochodach z seryjnymi instalacjami ksenonowymi, używa się temperatury 4300K - 5800K."

macslad 10-11-2010 18:49

Odp: Żarniki do ksenonów. jakie oznaczenia? Jaki typ?
 
Cytat:

Napisał PAFFCIO (Post 1538112)
Kufa...czytać ze zrozumieniem!!!
Lotto mnie jakie są w mk3, z całym do nich szacunkiem!!!
Wątek jest o mk.4 i PROSZĘ NIE MIESZAJCIE!!!!

Sorki nie doczytałem. W mkIV faktycznie są D1S. ;)

wesmond 10-11-2010 23:28

Odp: Żarniki do ksenonów. jakie oznaczenia? Jaki typ?
 
Cytat:

Napisał PAFFCIO (Post 1538112)
Kufa...czytać ze zrozumieniem!!!
Lotto mnie jakie są w mk3, z całym do nich szacunkiem!!!
Wątek jest o mk.4 i PROSZĘ NIE MIESZAJCIE!!!!

Co do polemiki między SS i R to czytam ją z coraz większym zaciekawieniem ;-p lecz mała uwaga do rozmówców, proszę byście trochę spuścili z tonu...
Nie wdawajmy się proszę znów w dywagacje co do ceny, podróbek itp. itd.
Z niecierpliwością, czekam jednak na argumenty za 4300, 5000 czy 6000 :)
a tak na marginesie, myślę, że to może pomóc:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

zwłaszcza to o penetracji:
"Światła, w zależności od temperatury barwowej, mają różne natężenie i dają zróżnicowane efekty wizualne. Ludzkie oko poprzez zmianę wrażliwości, odbiera odmienną długość fal jako kolory - od podczerwieni po ultrafiolet. Warto podkreślić, iż odwrotnie proporcjonalna do temperatury barwowej, jest wartość światła rzeczywistego mierzonego w [Lm] - Lumenach. Oznacza to, że światło o wyższej temperaturze, charakteryzuje się mniejszą wartością generowanego światła, a w związku z tym, gorszą penetracją w nocy, czy w czasie trudnych warunków atmosferycznych. W samochodach z seryjnymi instalacjami ksenonowymi, używa się temperatury 4300K - 5800K."

No mnie też czeka wymiana i myślę że barwa to jedno ale strumień światła to drugie więc:
1. Tu fajnie widać barwy: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
2.A tu klikając po prawej stronie na temp. mamy opis wydajności źródła światła :
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Więc optymalnie wydaje się zastosować 5000 K.

Rijndael 10-11-2010 23:40

Odp: Żarniki do ksenonów. jakie oznaczenia? Jaki typ?
 
Cytat:

Napisał wesmond (Post 1538277)
No mnie też czeka wymiana i myślę że barwa to jedno ale strumień światła to drugie (...)
Więc optymalnie wydaje się zastosować 5000 K.

Nie wiem z czego to wywnioskowałeś, bo nawet w linku który sam podałeś piszą, że:
4100k - 4300k is the ideal HID color temperature to produce the maximum amount of light, lumens, hence the reason while all OEM manufacturers equip their vehicles with these types of bulbs.
4100k - 4300k to optymalna temperatura barwowa xenonów pozwalająca wytworzyć największą ilość światła (lumenów) i to jest powód dla którego producenci samochodów wyposażają je w taki rodzaj palników.

PS. Porównywanie barw na zwykłym monitorze nie ma sensu, on sam jako taki nie odtwarza ich idealnie.

SrebnaStrzała 11-11-2010 08:01

Odp: Żarniki do ksenonów. jakie oznaczenia? Jaki typ?
 
Cytat:

Napisał wesmond (Post 1538277)
Więc optymalnie wydaje się zastosować 5000 K.

Dokładnie 5000-5500 to jest najlepsza barwa światła, jak ktoś chce poprawiać fizykę to życzę mu powodzenia.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.