Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] problem po wyczyszczeniu zaworu EGR (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=99632)

meron 07-05-2010 16:50

Odp: problem po wyczyszczeniu zaworu EGR
 
kontrolka sie juz nie swieci.ale od wczoraj nie odpala.dlaczego pompa moze pasc?ten preparat jeszcze nie zapalil sie bo nie dzialaja mi swiece zarowe.a jaki nr bledu to oznaka ze padla pompa?

bartstep 07-05-2010 17:42

Odp: problem po wyczyszczeniu zaworu EGR
 
Witam w piątek...

Dlaczego napisałeś, że nie działają Ci świece żarowe??

meron 07-05-2010 17:47

Odp: problem po wyczyszczeniu zaworu EGR
 
nie dzialaja bo sa spalone i przekaznik do swiec tez jest padniety.kupilem autko niedawno i nie zdazylem wymienic.

bartstep 07-05-2010 18:02

Odp: problem po wyczyszczeniu zaworu EGR
 
No to pewnie masz banalny przykład spiętrzenia się przypadków.
Być może którać ze świec jeszcze działała, co pozwalało Ci uruchomić auto. Teraz zasyfiona Twoim preparatem dokonała żywota.
Generalnie TDDI ciężko jest odpalić bez świec *co innego TDCi
Więc proponuję zacząć od świec.
Jeśli jest Ci potrzebny przekaźnik do świec to mam nowy na stanie. Tylko pytanie, czy to taki sam jak u Ciebie :)

OphisR 07-05-2010 21:08

Odp: problem po wyczyszczeniu zaworu EGR
 
Cytat:

Napisał bartstep (Post 1431230)
No to pewnie masz banalny przykład spiętrzenia się przypadków.
Być może którać ze świec jeszcze działała, co pozwalało Ci uruchomić auto. Teraz zasyfiona Twoim preparatem dokonała żywota.
Generalnie TDDI ciężko jest odpalić bez świec *co innego TDCi
Więc proponuję zacząć od świec.
Jeśli jest Ci potrzebny przekaźnik do świec to mam nowy na stanie. Tylko pytanie, czy to taki sam jak u Ciebie :)

Nie wiem skąd to wziąłeś, że TDDI ciężko jest odpalić bez świec, ja swój odpalałem na -10 C - ciężko ale odpalał, a przy temperaturze powyżej 0 to bez problemu. Miałem spalone wszystkie 4 świece.

bartstep 10-05-2010 12:36

Odp: problem po wyczyszczeniu zaworu EGR
 
No i dzialaj tak dalej...
niektorzy nie powinni miec samochodow.

I kup potem samochod od takiego sztukmistrza, co to go na swiece, albo termostat nie stac.

piotrek 74 10-05-2010 14:40

Odp: problem po wyczyszczeniu zaworu EGR
 
Cytat:

Napisał bartstep (Post 1433098)
No i dzialaj tak dalej...

misiu jeżeli komuś zapala bez problemów to nie sprawdza świec a przekonuje się jak jest ZONG i nie jeździ na serwis co dwa tygodnie

cezarg1410 10-05-2010 17:01

Odp: problem po wyczyszczeniu zaworu EGR
 
Cytat:

Napisał bartstep (Post 1431230)
Generalnie TDDI ciężko jest odpalić bez świec *co innego TDCi
Więc proponuję zacząć od świec.

Jest dokladnie na odwrót :)

Jeżeli dlugo kręcileś rozrusznikiem to to moglo wywalić miganie kotnorlki świec żarowych - nie wiem co to za bląd ale wiem że tak jest.

Atol 11-05-2010 11:04

Odp: problem po wyczyszczeniu zaworu EGR
 
Kolego Meron nic innego nie pozostaje jak odczytać błędy w kompie i wkleić je na forum.Bo tyle może być usterek co ilość osób wypowiadających się. Przynajmniej będzie wiadomo od czego zacząć szukanie.
A tak na przyszłość to przy spalonych świecach odpalisz TDDI bez problemu.Problem możesz zauważyć odpalając silnik w temperaturze niższej niż -10 st.Więc dla mnie te świece w tym momencie nie mają większego znaczenia.

meron 11-05-2010 20:31

Odp: problem po wyczyszczeniu zaworu EGR
 
witam wszystkich.wczoraj oddałem autko do zaufanego mechanika i okazało sie ze padł albo sterownik pompy wtryskowej albo cala pompa.mechanik stwierdził też, że ten preparat raczej nie miał nic wspólnego z tą awarią.jak go kupiłem to już odpalał za ok 4-5 obrotem ale myślałem że to wina świec.sam już nie wiem co o tym myśleć.może to faktycznie jakiś głupi zbieg okoliczności?w każdym bądź razie nie polecam tego sposobu czyszczenia zaworu egr.
pozdrawiam.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.