Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Auto samo się zamyka (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113769)

Krzys. 24-01-2011 07:09

Odp: Auto samo się zamyka
 
Mikroprzełączniki z TME nie są identyczne jak oryginalne ale da się je bez większych problemów założyć. Identycznych nigdzie nie znalazłem.

tetiuczek 26-01-2011 20:47

Odp: Auto samo się zamyka
 
u mnie w tej chwili jest tak że w czasie jazdy czy na postoju potrafi mi kilkanaście nawet razy otworzyć i zamknąć wszystkie drzwi czasami nawet sam klape otwiera a jak już chce gdzieś iść to mam problem z zamknięciem co go zamknę to on się sam otwiera i taka zabawa byłem u elektryka (tychy obok giełdy)mówi że może być jakiś moduł walnięty ale jeszcze trzeba to zobaczyć koszty wstępnie wycenił na 100-500 wiecie może co to może być

dzimi75 26-01-2011 21:06

Odp: Auto samo się zamyka
 
Kolego było to opisane mikrostyki są może zawilgocone i dlatego wariują drzwi;)

maestro06 27-01-2011 07:44

Odp: Auto samo się zamyka
 
Cytat:

Napisał tetiuczek (Post 1585911)
u mnie w tej chwili jest tak że w czasie jazdy czy na postoju potrafi mi kilkanaście nawet razy otworzyć i zamknąć wszystkie drzwi...... wiecie może co to może być

jakbyś chociaż poczytał posty w temacie gdzie sam opisujesz swoją sprawę to byś wiedział, ale lenistwo nie zna granic

Max77pl 22-07-2011 20:49

Odp: Auto samo się zamyka
 
Cytat:

Napisał Krzys. (Post 1533399)
W końcu kupiłem taki mikroprzełącznik :
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
i wymieniłem tylko ten jeden w zamku co jest na samym dole w rogu

Kupiłem mikroprzełącznik D2HW-A201D i wymieniłem w zamku kierowcy. Niestety jest jeszcze gorzej. Dotąd auto raz na kilka godzin samo się zamykało (losowo) i bardzo rzadko się otwierało. Po wymianie mikroprzełącznika centralny dosłownie wariuje - otwiera się i zamyka co kilka sekund/minut. Dodatkowo przy drugim wciśnięciu zamknięcia na pilocie (podczas ryglowania) nie zapalają się teraz kierunkowskazy. Pozostaje chyba tylko wizyta u elektryka...
Próbowałem nawet wyjąć bezpiecznik centralnego (24F pod maską) a centalny dalej działał.

Teraz auto już w ogóle nie daje się zamknąć - przy próbie zamknięcia, automatycznie otwiera się po ułamky sekundy. Mimo setek prób stoi na parkingu otwarte...

majkelmk3 26-07-2011 20:58

Odp: Auto samo się zamyka
 
Mam pytanie jaki ma być symbol tego przełącznika?!

Max77pl 27-07-2011 21:26

Odp: Auto samo się zamyka
 
Cytat:

Napisał majkelmk3 (Post 1688005)
Mam pytanie jaki ma być symbol tego przełącznika?!

Wymieniłem na D2HW-A201D z TME.

Przez przypadek odkryłem, że jedna z wtyczek (wiązka kabli) do drzwi kierowcy nie była do końca wciśnięta, jest lekko uszkodzona. Po dokładnym podłączeniu tej wtyczki wszystko działa prawidłowo, jak na razie 1 dzień. Niewykluczone, że to była przyczyna całego zamieszania.

majkelmk3 28-07-2011 14:21

Odp: Auto samo się zamyka
 
zamówiłem,zobaczymy czy u mnie pomoże :)

metmusic 28-07-2011 15:16

Odp: Auto samo się zamyka
 
Panowie 3 sprawy:
1. Jak poradziliście sobie z innymi nóżkami tych mikroprzełaczników? Oryginalne mają dość szerokie nóżki. Nie chcę za bardzo rzeźbić.
2. Czy wymienialiście także te 2 zalane plastikiem?
3. Czy ktoś może podzielić się wiedzą, który mikroprzełącznik za co odpowiada? Nie chcę rozwalać wszystkiego bo może moje bolączki to np. tylko jeden.

Max77pl 25-09-2011 21:18

Odp: Auto samo się zamyka
 
Cytat:

Napisał Max77pl (Post 1688452)
jedna z wtyczek (wiązka kabli) do drzwi kierowcy nie była do końca wciśnięta, jest lekko uszkodzona. Po dokładnym podłączeniu tej wtyczki wszystko działa prawidłowo

Od tamtej pory zamek działa bez zarzutu :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.