Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Płyn chłodniczy pod dywanikiem (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=167063)

daverro 21-09-2016 14:53

Odp: Płyn chłodniczy pod dywanikiem
 
witam witam, więc tak: zakupiłem oryginalne o-ringi w serwisie na zamówienie, koszt jednej sztuki 20zł. z tego co widać a podgrzałem go trochę to nie widzę wycieków, ale to się okaże za pare dni jak będzie samochód kursował:) wsadziłem uszczelkę na płynie do naczyń w szerszą rurkę mam nadzieje że będzie to trzymać:D zacisków nie kupowałem dałem te co były.. wcześniej zakładałem uszczelki nie oryginalne to był z nimi problem aż uszkodziłem (wymiar niby ten sam ale nie ten sam:)) polecam zakupić oryginał, bez problemu weszło jak w masełko..a jeszcze do jednego forumowicza co się wypowiadał- że druga rurka jest od klimy to jest w błędzie.. ponieważ ta druga rurka to powrót z nagrzewnicy
dzięki za info
pozdrawiam

marcinsztandur 12-11-2016 14:37

Odp: Płyn chłodniczy pod dywanikiem
 
Witam,
Mam ten sam problem i próbowałem wymienić ten oring ale powiem wam szczerze że nie mogę rozdzielić tych rurek, powiedzcie mi czy trzeba odłączać węże w komorze silnika żeby rozdzielić te aluminiowe rurki czy nie?

fufok 17-11-2016 08:31

Odp: Płyn chłodniczy pod dywanikiem
 
4 załącznik(i)
witaj
węży w komorze silnika nie rozlaczaj nie ma sensu.
Ja płaskim śrubokrętem podważałem na boki na łączeniu rurek i w końcu się rozkleiły.
Aha NIE ODKRĘCAĆ KORKA na zbiorniku wyrównawczym.
Pomaga wyjęcie schowka i rozłączenie skrzynki bezpieczników. Przy łączeniu rurek przydaje się klucz płaski taki żeby złapać nim krawędź wybrzuszenia na rurze i dociągać do drugiej rury.
Oringi można kupić za ok 40 gr w sklepie z lożyskami:)

Jak rurki uparcie przez godzinę nie chcą się połączyć i jesteście czerwoni z wściekłości jak płyn chlodniczy to zamiast kląć warto się pomodlić - przerobiłem na własnym przykładzie :D

Na ostatnim foto jest już założony nowy oring w wybrzuszeniu górnej rury - ktoś pisał że można na płaska dolną rurę zakładać ale to nie tędy droga:)

pozdrawiam

barp21 18-11-2016 11:50

Nagrzewnica
 
Cześć,

W moim MK2 1.6 benzyna chłodnica nagrzewnicy jest do wymiany.
Po stronie pasażera jest konkretnie mokro no i płyn trzeba często dolewać do chłodnicy. Powiedzcie mi gdzie to można kupić? Ze względu na ilość pracy żeby to wymienić zależy mi na pewnej części. Tylko ASO czy są jakieś inne godne polecenia źródła?

Remi15 01-12-2016 20:27

Odp: Płyn chłodniczy pod dywanikiem
 
Witam
Dokopałem się do tego postu i z góry dziękuję :-) Porada jest bezcenna.
W żony fordzie przez ostatni tydzień dolewałem codziennie płynu chłodniczego (0.5litra dziennie) tak szybko ubywało i nie mogłem znaleźć przecieku, nawet kupiłem nową pompę wody z zamiarem wymiany, na wypadek gdyby ubywało w formie pary podczas jazdy.
W ostatnim momencie znalazłem ten post i faktycznie, plastikowa zapinka była odpięta i oring kompletnie zniszczony. Pod chodnikiem był istny basen, przynajmniej 4 litry tam pływały i zapewne kolejny litr w chodniku (filc).

sek5 01-12-2016 23:35

Odp: Płyn chłodniczy pod dywanikiem
 
Witam,
Czy trzeba spuścić płyn z chłodnicy? Pytam bo auto mam w garażu i ciężko od dołu coś zrobić. Ile płynu wyleci z tych rurek? A może ktoś to robił bez spuszczania płynu. Będę wdzięczny za sugestie.

Remi15 02-12-2016 17:40

Odp: Płyn chłodniczy pod dywanikiem
 
Cytat:

Witam,
Czy trzeba spuścić płyn z chłodnicy? Pytam bo auto mam w garażu i ciężko od dołu coś zrobić. Ile płynu wyleci z tych rurek? A może ktoś to robił bez spuszczania płynu. Będę wdzięczny za sugestie.
Właśnie skończyłem to robić. Strzykawką wyssałem ze zbiorniczka wyrównawczego ile się dało i rozłączyłem rurkę. Poleciało kilkanaście mililitrów ale i tak podłoga była już wcześniej cała zalana więc nie miało to dla mnie znaczenia. Jak podłożysz dużo papieru kuchennego to powinno wyłapać wszystko z rurki. Teraz wyciągnąłem cały chodnik, żona sobie go w ogrodzie wyprała i teraz będzie się suszył przez parę dni :-)

Jeszcze jeden mały TIP, sporo ludzi pisało na forum że mieli kłopot z zapięciem tej plastikowej mocującej opaski po wymianie oringa. Ta opaska jest kierunkowa, musisz się upewnić że założyłeś ja na rurkę dobrą stroną.

{NA DRUGI DZIEŃ}
Niestety łącze ciekło :-( Kupiłem oryginalny o-ring (£4,15) rozbój w biały dzień, no ale myślę sobie przynajmniej nie będę miał problemów z przeciekiem. Strasznie się rozeźliłem równie dobrze mogłem wsadzić uniwersalny o-ring za £0,20.
Wywaliłem tą plastikową zapinkę, która i tak nie zaciska jak trzeba (jest dosyć luźna) wymodziłem coś takiego
http://by-drivers-club.uk/onlinepriv...0776629851.jpg

Przynajmniej teraz nie cieknie. UFFF

PatrykPP 06-12-2016 17:17

Odp: Płyn chłodniczy pod dywanikiem
 
Ja w tym roku zmieniłem płyn na ten od max master, skusił mnie ich konkurs, bo można fajne nagrody wygrać. A co do samego płynu to jakoś przednia.

mledzioml 30-08-2017 21:24

Odp: Płyn chłodniczy pod dywanikiem
 
Czy będzie pasować chłodniczka bez tych łączeń? Tzn to jest chyba od modelu po lifcie. Poza tym jak odkręcić podszybie? Bo muszę wyjąć te rurki które zostały a nie idzie tam ręki włożyć żeby odczepić te stare.

Bump:

haj 07-09-2017 22:07

Odp: Płyn chłodniczy pod dywanikiem
 
Mam pytanie - jeśli przecieka nagrzewnica a nie łączenie i oringi to czy zastosowanie jakiegoś uszczelniacza pomoże doraźnie? Powiedzmy na miesiąc? Wiem, że to świństwo ale nie mogę sobie pozwolić chwilowo na uziemienie Foki na 3 dni (nie mówiąc już o wydatku 800zł znienacka)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.