Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2018- ] Wrażenia z jazdy nowym modelem (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=286065)

Karol2gb 17-01-2019 11:49

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Jezdzilem przez tydzien nowym Focusem Kombi ST-Line z 1.5/150KM. Bardzo mi sie fajnie nim jezdilo, dobrze sie zbiera i brzmi do tego. Zawieszenie z kolami 18 cali jest twarde/sportowe ale w miare wygodne. Chce sie skrecac jak poprzednim ST, a nawet robi to lepiej. Mialem wrazenie ze ESP go wrzuca w zakrety jak sie ciut przesadzi.

Asystenty dzialaja bardzo fajnie, jedynie przejezdzajac pod kladka, migal mi zeby hamowac. Limiter i Tempomat mozna ustawic na adaptywny, czyli poprawie zawsze na dozwolona predkosc. Nawet jest mozliwosc ustawic dozwolona predkosc +20kmh w pojedyczych krokach. Do teraz spotkalem to tylko w nowych BMW 5 i 7. (np: Limit jest 50 a tempomat/limiter jedzie 57, jesli ustawione jest +7)

Troche nieudane jest miejsce przycisku startu silnika, trzeba uwazac zeby nie zlamac palca - drobiazg. Wyswietlacz SYNC nie reaguje zbyt szybko i przy mocniejszym przydluszeniu mruga. Nie zbyt rozumialem prace manualnej klimy, jesli ustwawiam na nogi, to leci na szybe i troszke na nogi. Ciezko tez trafic wygodna temperature.
Pozytywnie zauwazylem ze jesli sie wlaczy maksymalne dmuchanie na nogi, to sciaga powietrze z szyby jak odkurzacz, ktora przez to nie paruje.

Mam nadzieje ze komus pomoge w wyborze. :)
Wybaczcie bledy i brak poskich znakow, nigdy sie nie uczylem polskiego i nie mam polskiej klawiatury.

Grzegorz MX 17-01-2019 12:13

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Cytat:

Napisał Karol2gb (Post 3081482)
Jezdzilem przez tydzien nowym Focusem Kombi ST-Line z 1.5/150KM. Bardzo mi sie fajnie nim jezdilo, dobrze sie zbiera i brzmi do tego.

Nie dziwię się że ładnie brzmi. Ma tzw bulbulator - czyli fałszywy dźwięk w środku odgrywany przez APIM jakby jeździć R6.
Można to wyłączyć.

lyro 17-01-2019 12:27

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Cytat:

Napisał Karol2gb (Post 3081482)
Jezdzilem przez tydzien nowym Focusem Kombi ST-Line z 1.5/150KM. Bardzo mi sie fajnie nim jezdilo, dobrze sie zbiera i brzmi do tego. Zawieszenie z kolami 18 cali jest twarde/sportowe ale w miare wygodne. Chce sie skrecac jak poprzednim ST, a nawet robi to lepiej. Mialem wrazenie ze ESP go wrzuca w zakrety jak sie ciut przesadzi.

Asystenty dzialaja bardzo fajnie, jedynie przejezdzajac pod kladka, migal mi zeby hamowac. Limiter i Tempomat mozna ustawic na adaptywny, czyli poprawie zawsze na dozwolona predkosc. Nawet jest mozliwosc ustawic dozwolona predkosc +20kmh w pojedyczych krokach. Do teraz spotkalem to tylko w nowych BMW 5 i 7. (np: Limit jest 50 a tempomat/limiter jedzie 57, jesli ustawione jest +7)

Troche nieudane jest miejsce przycisku startu silnika, trzeba uwazac zeby nie zlamac palca - drobiazg. Wyswietlacz SYNC nie reaguje zbyt szybko i przy mocniejszym przydluszeniu mruga. Nie zbyt rozumialem prace manualnej klimy, jesli ustwawiam na nogi, to leci na szybe i troszke na nogi. Ciezko tez trafic wygodna temperature.
Pozytywnie zauwazylem ze jesli sie wlaczy maksymalne dmuchanie na nogi, to sciaga powietrze z szyby jak odkurzacz, ktora przez to nie paruje.

Mam nadzieje ze komus pomoge w wyborze. :)
Wybaczcie bledy i brak poskich znakow, nigdy sie nie uczylem polskiego i nie mam polskiej klawiatury.

Dzięki za wpis, na pewno się przyda!
Miałeś okazji użytkować samochód ze statycznymi ledami nocą? Jeżeli tak to warto dopłacić?

Skonfigurowałem swojego Focus tak:
1.5 150KM ST-LINE Hatchback Manual + klima automatyczna + kamera cofania + pakiet winter + przyciemniane szyby + dojazdowe koło + kolor desert island blue = 99550 zł - 18% rabatu, ciekawe czy można coś jeszcze ugrać :lol:
Jeszcze zastanawiam się nad Full Ledami, ale nie miałem okazji pojeździć nocą.

yataz 17-01-2019 12:31

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Cytat:

Napisał lyro (Post 3081505)
Jeszcze zastanawiam się nad Full Ledami, ale nie miałem okazji pojeździć nocą.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

weuek 17-01-2019 15:11

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Cytat:

Napisał Grzegorz MX (Post 3081497)
Nie dziwię się że ładnie brzmi. Ma tzw bulbulator - czyli fałszywy dźwięk w środku odgrywany przez APIM jakby jeździć R6.
Można to wyłączyć.

Takie fejki przetestowano już poprzednim fokusie (i fieście). Nihil novi.

Bartuś01 17-01-2019 15:12

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Wiecie moze czy można sie juz przejechać w Łodzi albo Ciechostowice 1.5 EB ?

boncio 17-01-2019 16:15

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
mk3 nie miał odgrywanego dźwięku silnika przez głośniki, był tylko sprzętowy sympozer.
W Łodzi był w salonie 1,5EB, ale nie wiem czy do jazd. Ostatnio stal też Vignale z 1,5.

stefanekmac 18-01-2019 09:51

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Łódź.Bylem wczoraj, do jazdy tylko 1.0 EB . Ja jechałem dyszlem 1.5 120 kucy. Ale to tylko dzięki uprzejmości pani Joanny. Vignale fakt stoi. Małżonka wybrała diesla, St Line, Business. Z tamtego roku. Stoi na 18 calach, Zimowe wziąłem 16. Miałem 2 Subaru. Ciekawe jak z tym zawiasem ? Bardzo twardy ? Ostatnio smax , to się płynie po dziurach. Komp pokazywał spalanie ok 5, na autostradzie i w mieście.

mar1ecki 29-01-2019 13:30

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Witam, jako nowy użytkownik focusa kilka przemyśleń :)
Auto posiadam od grudnia 2018, na dzień dzisiejszy ponad 5000 km zrobione. Silnik 1.5 benz/150KM. Kombi, wersja Trend Edition Business (w konfiguratorze jeszcze nie ma :) ) - ciut niższa od Titanium. Dodatkowo pakiet zimowy, nawigacja (duży ekran), full led. Szukając auta jedziłem praktycznie wszystkimi autami w segmencie (jedynie Civic-em nie jezdziłem). Służbowo Skoda Octavia :) Po tych kilku tys km nie żałuje wyboru auta prywatnego - prowadzi się świetnie (koła 16'), jest sprężyste. Pozycja za kierownicą bardzo dobra - minusem jest lewy podłokietnik wg mnie zbyt płytki i za nisko, prawy podłokietnik nie jest regulowany na wysokość tylko się wysuwa. Silnik ciągnie bardzo ładnie, subiektywnie lepiej niż porównywalny z grupy VW. Skrzynia biegów 6, biegi wchodzą przyjemnie. Spalanie na zimowych oponach i włączonym ogrzewaniu wszystkiego(siedzenia, kierownica) wynosi około 6.8-7.0 l. Bardzo opłaca się dopłacić do ledów - świecą bardzo dobrze, wyraźnie lepiej od np. led w Skodzie Octavii. Lekkim mankamentem jest tylna roleta w kombii - nie ma prowadnic gdy sie składa - można to było lepiej zrobić. Sumując wszystkie za i przeciw jestem zadowolony i wybrałbym jeszcze raz focusa :) aaaaaa, radio podstawowe gra... no szału nie robi i jeśli ktoś lubi słuchać muzyki to warto dopłacić do pakietu JBL (w poprzednim aucie miałem Bose więc może z tego wynika słabość podstawy ;) ).
Pozdrawiam

skylla1 29-01-2019 15:40

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Ile zapłaciłeś finalnie za taką konfigurację?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.