Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Elektroniczny hamulec "ręczny" - ma ktoś? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=144877)

bartekd 03-12-2011 00:06

Odp: Elektroniczny hamulec "ręczny" - Ma ktoś?
 
A ja mam to ustrojstwo, miałem w poprzednim aucie i tam było ok. Zwłaszcza przy automacie, gdzie przynajmniej w PowerShift "bieg" P działa cokolwiek dyskusyjnie i właściwie zawsze należy zaciągać ręczny. Tylko jedno wielkie ale - gdyby on się sam zaciągał po włożeniu na P i wyłączeniu silnika oraz sam odciągał przy wyraźnym wciśnięciu gazu na D - to byłoby idealnie. Scenic tak miał i teraz to trochę upierdliwe, bo w sumie nie bardzo w obsłudze różni się od ręcznego. Gdybym o tym wiedział przed zakupem (w ogóle mi nie przyszło do głowy że to może działać inaczej jak w Scenicu) to bym chyba nie brał.

Ale nie odbierajcie tego jako narzekanie. Ja już się przyzwyczajam, że w S-Maxie to w ogóle wszystko działa jakoś tak ... nietypowo :<

MARIOZG 04-12-2011 13:37

Odp: Elektroniczny hamulec "ręczny" - Ma ktoś?
 
Witam
Poda ktoś procedurę o której mowa. Bardzo jej potrzebuję do wymiany klocków.

MAG 04-12-2011 14:28

Odp: Elektroniczny hamulec "ręczny" - Ma ktoś?
 
Cytat:

Napisał bartekd (Post 1746840)
.... gdyby on się sam zaciągał po włożeniu na P i wyłączeniu silnika oraz sam odciągał przy wyraźnym wciśnięciu gazu ...

Być moze przy automacie działa on troche inaczej (co byłoby by zdeka dziwne, ale ...) bo u mnie w manualu działa dokładnie w taki sposób jak powinien, czyli sam się zaciaga po wyłączeniu silnika i sam "puszcza", gdy po wrzuceniu biegu naciskam na pedał gazu.

bartekd 05-12-2011 00:26

Odp: Elektroniczny hamulec "ręczny" - Ma ktoś?
 
Cytat z instrukcji S-Max'a:

OSTRZEŻENIE
Hamulec EPB nie włącza się
automatycznie w pojazdach z systemem
uruchamiania pojazdu bez kluczyka lub
otwierania pojazdu bez kluczyka. Musisz
włączyć hamulec EPB za pomocą przełącznika
EPB.

Czyli pewnie by i w automacie działało, ale nie jak masz hands-free. Ktoś wie może o co chodzi? Dwa moduły nie potrafią się dogadać, czy jak?

Slartibartfast 05-12-2011 08:25

Odp: Elektroniczny hamulec "ręczny" - Ma ktoś?
 
Przychodzi mi na myśl przykład: gdyby się zaciągał z automatu przy wyłączeniu silnika w samochodzie z hands-free to np. przy zdławieniu silnika w trakcie jazdy mógłby robić automatyczny drifting ;)
Bo nie ma jak rozpoznać czy kluczyk w stacyjce... Z drugiej strony sterowanie EPB mogłoby sprawdzać czy samochód jest w ruchu (bo sprawdzanie, że kluczyk/pilot jest poza zasięgiem mogłoby być tragiczne - samochód już dawno mógłby się stoczyć). Ale tu pewnie zadziałał księgowy :(
Przy samym systemie do otwierania bez kluczyka to już niezrozumiałe, dlaczego nie działa

foxtrot 05-12-2011 15:35

Odp: Elektroniczny hamulec "ręczny" - Ma ktoś?
 
maciej;

mówiąc precyzyjnie: informacja o udostępnieniu procedury na priv była na forum - wystarczyło skorzystać z szukajki ...

bartekd 10-12-2011 21:03

Odp: Elektroniczny hamulec "ręczny" - Ma ktoś?
 
Cytat:

Napisał Slartibartfast (Post 1747789)
Przychodzi mi na myśl przykład: gdyby się zaciągał z automatu przy wyłączeniu silnika w samochodzie z hands-free to np. przy zdławieniu silnika w trakcie jazdy mógłby robić automatyczny drifting ;)
Bo nie ma jak rozpoznać czy kluczyk w stacyjce...

Bardzo prosto - zaciąga dopiero jak przestawisz skrzynię na P i zgasisz silnik. Samo zgaszenie silnika na D nawet w czasie postoju nic nie robi. Jeśli już to gorzej w skrzyni manulnej - bo tu z reguły gasi się silnik i zostawia na biegu. Poza tym chyba dosyć prosto odróżnić wciśnięcie przycisku STOP a zatrzymanie silnika.

Moim zdaniem po prostu nie zadali sobie trudu, być może zestaw EBD + "bezkluczyk" uznano za zbyt rzadką konfigurację.

A najgorsze że przed zamówieniem auta można było ściągnąć manual i przeczytać. :568:

RafałB 27-10-2016 07:43

Odp: Elektroniczny hamulec "ręczny" - Ma ktoś?
 
Panowie mam el.posotojowy i skrzynie manual czy jest opcja żeby zwalniał się on sam , czy zawsze musze kliknąć przycisk hamulca w dół żeby odpuścił? Pytam bo zawsze tak robie a dziś spotkałem tu temat: automatyczny hamulec itp. Hill Holdera nie mam na pewno.

latar 27-10-2016 08:50

Odp: Elektroniczny hamulec "ręczny" - Ma ktoś?
 
OT Hill holder jest realizowany przez układ ABS a nie przez ręczny.

jerry73 27-10-2016 09:07

Odp: Elektroniczny hamulec "ręczny" - Ma ktoś?
 
Ja mam el. postojowy i skrzynię manualną i u mnie hamulec odpuszcza sam po poszczeniu sprzęgła.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.