Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Pękają przewody od klimy co 4 lata ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=98792)

fafolot 24-05-2010 08:21

Odp: Pękają przewody od klimy co 4 lata ????
 
I juz po naprawie.
Olałem tych, co chcieli 500 zł. Na co drugim słupie jest ich reklama - i to chyba tylko potrafią robić najlepiej - reklamować się.
Trafiłem "pocztą pantoflową" na info, że w sąsiedniej miejscowości jest bardzo chwalony spec od klimy.
350 zł wziął i dał roczna gwarancję.

czytaczforum 24-05-2010 20:24

Odp: Pękają przewody od klimy co 4 lata ????
 
W moich terenach nabicie 130 zł.Spawanie rurki która mi pękła w zeszłym roku i dopókac trzyma do dziś 40 zł,gdzie nowa jakieś 250 zł na szrocie 100 zł.Może pisze o innej rurce ale tez aluminiowej od klimy.

przemo300191 05-06-2010 19:46

Odp: Pękają przewody od klimy co 4 lata ????
 
I ja poradziłem jakoś sobie z pękniętą rurką ;)
Byłem u spawacza wyciął kawałek rurki gdzie była pęknięta na zgięciu wstawił nowe kolanko i zaspawał. Sprawdził szczelność na 9 atmosfer i wszystko jest cacy ;D Koszt 60zł :)

PS.W warsztacie chcieli 800 zł razem z naprawą i nabiciem ^^^^ mówili że aby zdemontować rurkę trzeba odjeżdżać całym przodem. W****... sie na nich, demontaż trwał 30 min bez zbędnego odjeżdżania przodem ;]

marwyk 05-06-2010 20:11

Odp: Pękają przewody od klimy co 4 lata ????
 
To może wpisz w Polecanych Warsztatach adres oraz kontakt oraz co zrobił będzie na przyszłość

Pacific tdi 06-06-2010 10:36

Odp: Pękają przewody od klimy co 4 lata ????
 
A tych co chcieli "odjeżdżać przodem" wpisz do niepolecanych warsztatów. Naciągacze.

Abund 30-03-2011 10:45

Odp: Pękają przewody od klimy co 4 lata ????
 
Odkopuję, mnie też dopadł temat pękniętej rurki klimy, wymyśliłem sobie że wymienię ją sam i teraz pytanie ma ktoś z kolegów doświadczenie w tym temacie? Nie chcę się bawić w ściąganie zderzaka tylko rozpiąć rurkę na łączeniu. Ewentualnie rozpiąć przy grodzi żeby mieć wszystko na wierzchu. Która droga jest najszybsza? A może znacie kogoś kto potrafi poprawić fabrykę wymieniając to kolanko na mocniejsze lub na przewód elastyczny?
Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.


Pozdro

nowac 30-03-2011 17:16

Odp: Pękają przewody od klimy co 4 lata ????
 
mam podobnie! pękło na rurce od tylnego wymiennika (klimatronic dwustrefowy)schodzącej na dół koło wózka. Spawanie chcą 50pln ale chce to dostać wymontowane bo "nie ma warunków" na demontaż. a co jak to nie wszystko? szukam firmy kompleksowej piła-poznań

Abund 04-04-2011 17:13

Odp: Pękają przewody od klimy co 4 lata ????
 
Dzięki za odzew poradziłem sobie sam. Wymontowanie rurki zajeło mi godzinę, bez kanału. Bez zdejmowania zderzaka i osłony pasa przedniego. Potrzebne są tylko narzędzia do rozpinania pierscieni spring lock i dobre chęci. Jeśli ktoś potrzebowałby jakiejś porady zapraszam - postaram się pomóc.

devaluator 05-04-2011 15:22

Odp: Pękają przewody od klimy co 4 lata ????
 
Znajomy w mk2 zastosował wąż dorabiany. Pękło mu przy kompresorze - ten dłuższy aluminiowy odcinek z doczepionym przewodem gumowym. Teraz ma około 5cm aluminium od kompresora i reszta guma. Znalazł jakiegoś magika w Elblągu. Jak na razie od 2 lat ma spokój. Klima jednostrefowa.

Dzisiaj nabijałem u siebie. Miałem pusto. Wymieniono uszczelkę na wężu do tyłu i za 1350g czynnika i z wymianą uszczelki zapłaciłem 180zł brutto.

Jarek G. 06-04-2011 17:09

Odp: Pękają przewody od klimy co 4 lata ????
 
Cytat:

Napisał Abund (Post 1628573)
mnie też dopadł temat pękniętej rurki klimy

Mistrzu, która ci pękła - od sprężarki czy od chłodnicy?
Pozdro. :razz:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.