Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Czujniki ciśnienia w oponie, a opony zimowe (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=194478)

mmisza 18-07-2014 06:55

Odp: Czujniki ciśnienia w oponie, a opony zimowe
 
Cytat:

Napisał slick (Post 2243114)
W Ameryce wszystko jest możliwe, więc spróbuj si sprawdź, choć ja bym się w to nie bawaił

Dzięki Kolego - niezmiernie mi pomogłeś - czy nie uważasz że gdybym miał możliwość to bym sobie sam tego nie sprawdził - poza tym podobne instrukcje przetaczają się przez fora naszych kolegów z UK więc to nie "wymysł amerykanów" a procedura Ford-a za którą w serwisie kasują 250 zł.

Czy jest ktoś kto ma TPMS-a i ma ochotę to sprawdzić ? - prośba o info na priv.

Dzięki

MiszA

Jerzyk70 23-10-2014 13:56

Odp: Czujniki ciśnienia w oponie, a opony zimowe
 
Cytat:

Napisał boncio (Post 2241933)
Też to zauważyłem w cenniku. Pytanie czy to jest TPMS, czy tylko tak się nazywa, bo jest dostepny dla każdego modelu od czerwca 2014.

W mim nowiutkim Ecobooscie niestety :( jest system monitoringu ciśnienia TPMS wyposażony w czujniki razem z wentylami. W serwisie powiedzieli mi, że są przyklejane do obręczy. Koszt czujników 150 zł/szt. x 4. Bateria starcza na ok. 5-7 lat. . Wyłączyć tego systemu nie można – jest dyrektywa UE, mówiąca że wszystkie nowe auta po 1.XI.2014 muszą być obowiązkowo wyposażone w tego typu system (no rąbią nas po kieszeni równo). Wygląda na to, że jeśli chcemy mieć drugi, zimowy kpl. kół to albo + 600zł za czujniki albo jeździć bez czujników i co parę km kasować błąd systemu. Ja na razie kupuje opony i będę je przekładał. Jedyna nadzieja, to że wraz z upowszechnieniem systemu spadnie cena.
Continental opracował czujnik kilka razy mniejszy przyklejany do opony o strony.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
W moim VINie w pozycji Minor features jest zapis: Tyre Inflation Monitor Lvl II.
Pozdrawiam

mayak 23-10-2014 14:09

Odp: Czujniki ciśnienia w oponie, a opony zimowe
 
Cytat:

Napisał Jerzyk70 (Post 2288560)
Wyłączyć tego systemu nie można

dyrektywa jest, ale oczywiście że można go wyłączyć bez problemu

_Big_Mac_ 23-10-2014 14:49

Odp: Czujniki ciśnienia w oponie, a opony zimowe
 
A czy na pewno będzie się pojawiał jakiś błąd systemu po przełożeniu zimówek? W mojej poprzedniej Lagunie II były czujniki, ale jak komputer wykrył, że wszystkie cztery koła nie dają sygnału, to stwierdzał że trudno i po prostu nie wyświetlał ciśnienia. A po założeniu letnich wykrywał je ponownie po przejechaniu paruset metrów. Żadnych błędów nie wyświetlał.

Atlis 23-10-2014 16:04

Odp: Czujniki ciśnienia w oponie, a opony zimowe
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - poproszę screenshot z wartościami ciśnień w pojedyńczych oponach.

boncio 23-10-2014 20:56

Odp: Czujniki ciśnienia w oponie, a opony zimowe
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] nie wierzysz?;) wyświetlanie wartości juz chyba nie jest wymagane. Wystarczy tylko info o spadku. W fordzie chyba o 0,2 bara. Jest w instrukcji o tym.

mayak 24-10-2014 12:05

Odp: Czujniki ciśnienia w oponie, a opony zimowe
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] od około maja br. FF3 mają TPMS (bo dyrektywa), ale to jest taki 'ogolony' (uproszczony) TPMS, bo ma czujniki cisnienia w każdym kole, ale nie wyświetla ciśnienia tylko krzyczy jak spada
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] pewno tylko żółta kontrolka na desce będzie się paliła, nic wielkiego (mam tak w swoim SMaxie)

boncio 24-10-2014 13:40

Odp: Czujniki ciśnienia w oponie, a opony zimowe
 
Cytat:

Napisał mayak (Post 2289010)
około maja br. FF3 mają TPMS

Focusy dokładnie od produkcji 5 maja 2014 r. Inne modele w innych terminach.
Co da dokładna wartość ciśnienia i w którym kole? Ważne, że wiemy o jego spadku. A dzięki temu system jest tańszy, bo nie wymaga anten przy kołach.

_Big_Mac_ 24-10-2014 13:42

Odp: Czujniki ciśnienia w oponie, a opony zimowe
 
Mój Focus z 2013 ma monitorowanie "ciśnienia" na podstawie obrotów kół (z czujnika ABS). Jak któreś koło obraca się szybciej, to ma mniejszą średnice, czyli jest bardziej płaskie/niedopompowane. Oczywiście to dosyć prymitywne i mało dokładne rozwiązanie, ale darmowe.

Czy w innych/nowszych Focusach są faktycznie czujniki ciśnienia w wentylach?

tedi_k 24-10-2014 13:48

Odp: Czujniki ciśnienia w oponie, a opony zimowe
 
Focus MK3 może mieć (alternatywnie) oba systemy - DDS (pomiar na podstawie czujników ABS) oraz TPMS - pomiar na podstawie czujników ciśnienia zintegrowanych z wentylami. I tak już od dawna (praktycznie od początku produkcji). DDS daje się właczyć w każdym FF3, który nie ma TPMS (no i nie ma fabrycznie włączonego DDS).


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.