Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Tempomat nie działa - Cruise Control (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=137941)

Ingen 06-05-2013 10:02

Witam,

Jestem nowym użytkownikiem i nie znalazłem tematu dokładnie o tym problemie więc zakładam nowy.

Przyznam że tak jak podczas zakupu auta byłem zachwycony opcją tempomatu tak teraz wkurzam się tylko na to.

2/3 moich podróży przy próbie uruchomienia tempo. widzę na ekranie "ACC niedostępny". Nie mam zielonego pojęcia dlaczego.

Czytałem coś o tym iż podczas jazdy na nierównej nawierzchni tempomat się nei włączy ale często później jadę np 200 km autostradą i nie jestem w stanie włączyć.

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tej materii? Czy ktoś może opisać dokładnie jak i kiedy to ustrojstwo powinno działać?

Dzięki za pomoc.

nie wiem może jakoś mi się zakrywa ten czujnik radaru. Może ktoś wie gdzie go znalesć pod maską i jak to sprawdzić.

gregor75 06-05-2013 13:14

Odp: Tempomat nie działa - Cruise Control
 
Masz tempomat aktywny ? Jeżeli tak , to czujnik masz tuż za przednim grillem,widoczny jest od przodu auta

jvras 06-05-2013 13:25

Odp: Tempomat nie działa - Cruise Control
 
Pan z Forda pokazuje gdzie go szukać
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
:)

Ingen 06-05-2013 13:46

Odp: Tempomat nie działa - Cruise Control
 
tak mam tempomat aktywny.

Rozumiem że nikt nie miał podobnego problemu?

eclipse 06-05-2013 16:20

Odp: Tempomat nie działa - Cruise Control
 
Być może poluzowało się złącze przewodów . Wnioskuje na brak połączenia i dlatego ten komunikat .
Gdybyś miał zasłonięty wyświetlił by ci się komunikat ,,oczyść radar ''.
Żeby się do niego dostać musisz podnieść maskę , zdjąć osłonę tą nad chłodnica, po stronie kierowcy.
Na górnym grilu po stronie kierowcy jest duża aluminiowa pucha to jest RADAR - ACC.

Ingen 06-05-2013 18:58

Odp: Tempomat nie działa - Cruise Control
 
Spróbuje zajżeć

Bump: Zastanawia mnie tylko to że pod tym komunikatem ACC niedostepne jest wyświetlona symbol książki z literką "i" ale jak wchodzę w komunikaty na conversie nic tam nie ma. Nie ma tez wzmianki o podobnych zachowanaich w instrukcji.

Ingen 07-05-2013 09:44

Odp: Tempomat nie działa - Cruise Control
 
Myslicie że podłączenie pod kompa coś pokaże w tej sytuacji?

Ingen 08-05-2013 19:00

Odp: Tempomat nie działa - Cruise Control
 
już nie wiem dziś dwa razy zadziałał, włączony i wyłączony a chwilę pożniej znów to samo "ACC nieaktywne"...

jvc 20-05-2013 09:13

Odp: Tempomat nie działa - Cruise Control
 
Cytat:

Napisał kopydleusz (Post 1946386)
Tak, tempomat do dziś działa bez najmniejszego problemu. Nigdy nie waliłem w kierownicę, bo jestem zwolennikiem naprawiania metodą porządną, a nie siłową (druga najczęściej więcej psuje, niż naprawia). Tempomat jest bezawaryjny już 2 miesiące, więc polecam rozbiórkę i czyszczenie elektroniki. Jak ktoś sam ma problem - mogę pomóc we Wrocławiu.

Kolego kopydleusz czy tempomat po czyszczeniu działa nadal bezproblemowo? Będzie już 4 miesiące jak to robiłeś a też się muszę za to zabrać w końcu...

kopydleusz 23-05-2013 21:42

Odp: Tempomat nie działa - Cruise Control
 
Cytat:

Napisał jvc (Post 2015206)
czy tempomat po czyszczeniu działa nadal bezproblemowo?

Tak, tempomat do dzisiaj działa i przez ostatnie 4 miesiące nie sprawił żadnego problemu. Polecam samodzielne wyczyszczenie elektroniki.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.