Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Brak świateł STOP. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=194051)

gregor75 02-03-2021 10:02

Odp: Brak swiatel STOP.
 
dobrze wyczyść gniazdo żarówki oraz sprawdź czy nie ma luźnego przewodu w kostce

ricky01 02-03-2021 10:42

Odp: Brak swiatel STOP.
 
Cytat:

Napisał gregor75 (Post 3323985)
dobrze wyczyść gniazdo żarówki oraz sprawdź czy nie ma luźnego przewodu w kostce

Dzięki za zainteresowanie. Przewody sprawdzone, a gniazdo? Mogę zastosować wd40 czy polecisz inny sposób?

gregor75 02-03-2021 12:27

Odp: Brak swiatel STOP.
 
polecam drobnoziarnisty papier ścierny

ricky01 02-03-2021 13:31

Odp: Brak swiatel STOP.
 
Cytat:

Napisał gregor75 (Post 3324034)
polecam drobnoziarnisty papier ścierny

Dzięki, ale patrząc z drugiej strony skoro po odłączeniu akumulatora stop zastartował, mimo, że było to jednorazowe do wyłączenia silnika, to chyba nie bardzo pomoże, choć oczywiście wyczyszczę. Dzięki za radę.

eclipse 03-03-2021 08:58

Odp: Brak swiatel STOP.
 
Przejrzyj dobrze to gniazdo żarówki, bo wynika z tego że albo źle montujesz żarówkę, albo to gniazdo jest uszkodzone. Być może tylko obluzowuje się w tym gnieździe żarówka i nie łączy dobrze skoro napięcie dochodzi .

FG01 03-03-2021 13:24

Odp: Brak swiatel STOP.
 
Witam. Podobny problem, wyświetlany jest komunikat "usterka żarówki świateł hamowania". Komunikat pojawia się tylko przy pierwszym odpaleniu auta. Brak jest trzeciego światła stopu, ale ciekawostka gdy druga osoba w czasie trzymania hamulca naciśnie przycisk otwierania klapy bagażnika światło stop zapala się. Wszystkie przewody łączące klapę z nadwoziem sprawdzone - brak przetarć.

Speedo 04-03-2021 06:41

Odp: Brak swiatel STOP.
 
Cytat:

Napisał FG01 (Post 3324305)
Wszystkie przewody łączące klapę z nadwoziem sprawdzone - brak przetarć.

ale tam się nic nie przeciera, miedź się łamie w środku a na zewnątrz izolacja wygląda spoko, jak nowa

Parch 04-03-2021 06:56

Odp: Brak swiatel STOP.
 
Cytat:

Napisał FG01 (Post 3324305)
Brak jest trzeciego światła stopu, ale ciekawostka gdy druga osoba w czasie trzymania hamulca naciśnie przycisk otwierania klapy bagażnika światło stop zapala się.

Następuje "efekt motyla" najprawdopodobniej. Zapewne ktoś w Tajlandii wtedy spuszcza wodę w toalecie.
A wracając na grunt zdrowego rozsądku, to masz kolego najprawdopodobniej spaloną żarówkę trzeciego światła stop, tyle że ona jest spalona "na zwarcie", więc jak poruszasz klapą, to może nawet zaświecić. Wymień tą żarówkę i komunikat
Cytat:

Napisał FG01 (Post 3324305)
"usterka żarówki świateł hamowania"

przestanie się pojawiać.

Obiboc 08-03-2021 07:48

Odp: Brak swiatel STOP.
 
Cuda cuda, z którego macie te swoje bolidy. Jak żarówki dobre, w oprawce nie ma się co zepsuć. Przetrzeć styki i powinno hulać. Jeśli nie hula- nie dostaje prądu. Najsłabszym punktem jest wiązka w klapie. Bardzo dużo samochodów ( S-MAX) ma ten problem. Też to przerabiałem. W pierw, co chwilę mrygał komunikat o światłach stop. Wymieniałem żarówki cudowałem i za chwile znów to samo. Dopiero jak padło mi podgrzewanie szyby wpadłem na to by sprawdzić wiązkę. Po rozwinięciu wiązki okazało się, że cześć przewodów pękła całkiem a cześć było widocznie przełamanych ale izolacja wciąż była cała. Powycinałem przewody wstawiłem nowe, połączyłem. Hula komunikatów nie ma. Oczywiście może być cos innego ale na 90% wiązka. Moje auto z 2008, z bagażnika korzystam często więc kable miały trudne życie.

Daro83 22-04-2021 15:42

S max światła stopu
 
Witam mam s max 2006 rok święci komunikat uszkodzona zarowka stopu .nie ma świateł stop po bokach na klapie jest .bezp.sprawdzone żarówki też .pokazuje błąd c0023 pomocy


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.