Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Kontrolka oleju długo świeci na zimnym silniku jaka przyczyna? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=252945)

krzysiek18jw 31-10-2016 17:58

Odp: Kontrolka oleju długo świeci na zimnym silniku jaka przyczyna?
 
Ok dzięki może nie będzie potrzeby wymieniać oby tak było dam znać co tam wyszlo

Toni999 06-11-2016 10:51

Odp: Kontrolka oleju długo świeci na zimnym silniku jaka przyczyna?
 
Witam, przypominam sobie że kilkanaście lat temu gdy jeździło się większymi rupieciami niż obecnie miałem podobny przypadek i przyczyna okazała się błaha, po prostu zabity brudem kanał w czujniku ciśnienia oleju, wystarczyło wymyć ten brud w nafcie i wszystko było dobrze więc zanim narazisz się na koszty wykręć czujnik i zobacz czy nie jest zapchany ale nie wpychaj żadnych ostrych metalowych przedmiotów w ten otwór bo całkiem zepsujesz czujnik po prostu namocz go w nafcie i po rozmoczeniu brud wyleci wystarczy potrząsnąć.
w kwestii uzupełnienia, mam przed sobą podręcznik do Focusa i tu jest podane dla silnika 1,8 TDDi ciśnienie oleju w temp. 100 Stopni dla obrotów biegu jalowego 0,075 MPa a przy 2000 obrotach 0,15 MPa.

krzysiek18jw 10-11-2016 06:36

Odp: Kontrolka oleju długo świeci na zimnym silniku jaka przyczyna?
 
Wymienilem pompe I czujnik cisnienia niby dobre a kontrolka dalej świeci na zimnym dojechalem do świateł jakieś 500 m i kontrolka mrugnela 3 razy i od tego momentu jadę i nic nie świeci nic nie mruga dlatego nie wiem co go boli

krzysiek18jw 12-11-2016 08:23

Odp: Kontrolka oleju długo świeci na zimnym silniku jaka przyczyna?
 
Witam ponownie i zamieszczam filmik jak się kontrolka zachowuje po wymianie pompy oleju na fabrycznie nowa i czujnika ciśnieniu kontrolka gasnie po 12 sekundach gasze silnik przekręcam kluczyk na zapłon kontrolka się nie swieci i wiem ze tak powinno być za chwile zapalam znowu zapłon kontrolka się swieci i zapaljac silnik kontrolka gasnie normalnie po 2 sekundach po chwili pracy silnika mrugnie 3 razy i spokoj przejechałem jakies 10 km zgasiłem silnik i za dwie godziny odpaliłem i kontrolka normalnie gasnie nie wiem cp może być przyczyna bo mechanik a mam zaufanie do niego bo jezdze już od 2 lat i robi mi wszystko przy aucie sprawdzal ciśnienia i mowil ze po wymianie pompy ciśnienie podniosło się drugi raz tyle i ciśnienia sa jak najbardziej w porządku myslalem ze może cos licznik szwankuje wiec podmieniłem licznik na inny sprawny problem jest ten sam ty zamieszczam filmik [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] i może ktoś ma jeszcze jakies pomysły normalnie samochod jeździ po wymianie w jeden dien zrobiłem 200 km i nic nie stuka nic nie puka w silniku

Jester 12-11-2016 11:00

Odp: Kontrolka oleju długo świeci na zimnym silniku jaka przyczyna?
 
Słyszałeś kiedyś o interpunkcji?

krzysiek18jw 12-11-2016 11:30

Odp: Kontrolka oleju długo świeci na zimnym silniku jaka przyczyna?
 
Tak obiło mi się o uszy. Ale forum polonistyczne to to raczej nie jest, wiec po co piszesz jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia?

Fulara 12-11-2016 12:02

Odp: Kontrolka oleju długo świeci na zimnym silniku jaka przyczyna?
 
absolutnie tak nie może być,

za drugim razem masz już olej rozprowadzony i ciśnienie lapie szybko

te 12 sekund zabije ci silnik i to szybko
czujnik dales oryginalny za 88 zł ( zielony ) czy za 15 zl zamiennik ?

krzysiek18jw 12-11-2016 12:19

Odp: Kontrolka oleju długo świeci na zimnym silniku jaka przyczyna?
 
Zamiennik za 20 zł a pytanie co oprócz tego może być bo ja już pomysłu nie mam może coś z elektryka? A dziwne jest to że po 2 godzinach stania jak zapalam kontrolka normalnie gaśnie ciśnienie aż tak długo chyba się nie utrzymuje?

Fulara 12-11-2016 13:01

Odp: Kontrolka oleju długo świeci na zimnym silniku jaka przyczyna?
 
ja jak mi padl czujnik ciśnienia, nie zastanawiałem się i kupiłem zielony, ford ale za 88 zl

nie mam czasu i kasy na eksperymenty

salom 12-11-2016 13:05

Odp: Kontrolka oleju długo świeci na zimnym silniku jaka przyczyna?
 
Nie szukaj przyczyny w cisnieniu, bo jest wzorowe, i od nadmiaru cisnienia napewno silnika nie uszkodzisz,.Ale dziwne, że ekspert nie czyta postów, w których pisze, że cisnienie po załozeniu nowej pompy wzrosło dwukrotnie, no pewnie na wolnych obrotach.
Szukaj, albo nic nie rób w elektryce, szeroko pojętej, od PCM, do żarówki w zegarach,lub najlepiej, zapomnij o problemie, jak by go inaczej nie nazwać.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.