Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] przegrzewanie silnika DW10F (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=336736)

bodziol 24-08-2023 07:28

Odp: przegrzewanie silnika DW10F
 
Ja miałem forscana na win 7, mam na win 10
Wejdź na stronę
Forscan.org, ściągnij i spróbuj zainstalować.

Ja mam kabel Viaken STN1170 (ELM 327v3), zakupiony kilka lat temu przed win 11
Na płytce instalacyjnej kabla mam dołączone sterowniki do Windows XP/VISTA/7/8/10.
Program Ci ruszy jeżeli bedziesz miał zainstalowane sterowniki.
Zadzwoń do sprzedającego i zapytaj się .

A jak będziesz miał już możliwość odczytu forscanem auta,
to tak jak pisze KLN1920 - sprawdż najpierw czy nie są one dezaktywowane.
Jeżeli są aktywne i wywala błąd żaluzji to najprawdopodobniej zatarł się silniczek żaluzji.

kln1920 24-08-2023 08:02

Odp: przegrzewanie silnika DW10F
 
Działa na 11, i Forscan i STN1170

Crispo 24-08-2023 08:46

Odp: przegrzewanie silnika DW10F
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał kln1920 (Post 3467897)
Działa na 11, i Forscan i STN1170

Ja zamówiłem taki jak w załączniku.

mrk26 24-08-2023 09:59

Odp: przegrzewanie silnika DW10F
 
Też mam taki, bardzo fajnie działa na win 7 jak i win 11 pod forscanem.

klocolus 24-08-2023 17:45

Odp: przegrzewanie silnika DW10F
 
Cytat:

Napisał Crispo (Post 3467885)
Forscan pójdzie na win11 ?

Pójdzie, mi chodzi.

Cytat:

Napisał kln1920 (Post 3467886)
Może ktoś wykodował wcześniej

Ewentualnie w trybie awaryjnym chłodzenia może jest otwarta albo silniczek stanął/odpięła się prowadnica łopatek.

Cytat:

Napisał Crispo (Post 3467880)
Zastanawiq mnie jeszcze, który odczyt temp jest prawidłowy czy ten jak nie odłącze kabla czy ten jak odłącze kabel i znów go podłącze.

Ciężko powiedzieć

Crispo 26-08-2023 16:34

Odp: przegrzewanie silnika DW10F
 
1 załącznik(i)
Dzisiaj rano byłem w fordzie i też nie wiedzą co może być przyczyną usterki. Pierwszy raz z takim czymś ktos do nich przyjechał hehe

Jedyne czego się dowiedziałem to że kabel który odłaczyłem jest od Bypas ventil i wtedy auto działa normalnie. :p

W poniedziałek mam termin u elektryka może on coś powie więcej

klocolus 26-08-2023 23:11

Odp: przegrzewanie silnika DW10F
 
Cytat:

Napisał Crispo (Post 3468167)
Jedyne czego się dowiedziałem to że kabel który odłaczyłem jest od Bypas ventil i wtedy auto działa normalnie.

"Zawór obejściowy płynu chłodniczego" czyli w tym przypadku wychodzi na to, że chodzi o samo sterowanie termostatem (mówimy na to termostat ale de facto jest to klapka otwierana lub zamykana przez komputer).

Zakładam, że dla bezpieczeństwa klapka jest w pozycji otwartej aby w razie czego silnik się nie dogrzał zamiast przegrzać. Wygląda na to, że "coś" zamyka tą klapkę tak aby obieg był tylko przez nagrzewnicę, jak odpinasz to wraca zapewne do domyślnej otwartej pozycji. Dlaczego? Mogłoby być zwarcie na przewodach lub w ECU na stałe ale skoro po odpięciu i podpięciu chodzi to byłoby dziwne. Mogłoby gdzieś brakować masy ale to też raczej nie skoro jest to na osobnych przewodach do ECU.

Szczerze obstawiam, że:
-ECU ma przeciążenie na tej linii przed/w trakcie uruchomienia silnika i dziwnie reaguje na to zostawiając jakby zamknięty termostat na stałe. Za duży pobór prądu na termostacie z jakiegoś powodu z którym nie może sobie poradzić.
-ECU ma przysmażony obwód wysterowania termostatem i np. działa w stronę zamknięcia a w stronę otwarcia już nie.
-Coś z okablowaniem między ECU a termostatem powoduje taką reakcje. Albo częściowe przywarcie albo wisi gdzieś wisi na resztkach miedzi.

Jak odepniesz i podłączysz na ciepłym silniku napięcie jest już ustabilizowane i może daje jakoś radę sterować układem.

Co sie dzieje jak odepniesz tą wtyczkę i zostawisz na kilka(naście) minut? Temperatura spadnie?

Crispo 27-08-2023 18:07

Odp: przegrzewanie silnika DW10F
 
1 załącznik(i)
NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW W ODPOWIEDZI, A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!!

MOŻNA UŻYĆ JESZCZE FUNKCJI "CYT. SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego)


Jak odepnę wtyczkę i podepnę na zilmnym silniku to wszystko działa.
Na ciepłym od razu pokazuje inną temp.
A jak nic nie zrobię to temp wygląda jak na wykresie w załączniku ;)

klocolus 28-08-2023 13:04

Odp: przegrzewanie silnika DW10F
 
Cytat:

Napisał Crispo (Post 3468278)
A jak nic nie zrobię to temp wygląda jak na wykresie w załączniku

Taką pokazuje a jak jest w rzeczywistości? Zgodnie z moją teorią jeśli na zimnym silniku odepniesz i będziesz jechał to silnik albo w ogóle się nie dogrzeje albo będzie to trwało znacznie dłużej

Crispo 28-08-2023 18:23

Odp: przegrzewanie silnika DW10F
 
NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW W ODPOWIEDZI, A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!!

MOŻNA UŻYĆ JESZCZE FUNKCJI "CYT. SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego)


Jutro przetestuje jazdę z całkowicie odpientym kablem i dam znać.
Auto wróciło przed chwilą od niby elektryka, który też nie wie co mu dolega :shock:

Szukam właśnie innego elektryka ...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.