Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Jaki zestaw hamulców? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=82203)

Snajper_881 10-05-2011 16:35

Odp: Jaki zestaw hamulców?
 
Z tego co się orientuję to FERODO i BREMBO jest najgorszym syfem...
Kiedyś to było coś..
Ja mam ATE POWER DISC z przodu, z tyłu też ATE i klocki dedykowane ATE. Szału niema, zresztą hamulce w MDO to porażka, ale bez porównania z serią.

FrogsterPL 10-05-2011 16:46

Odp: Jaki zestaw hamulców?
 
Ale weźcie uzasadniajcie, czemu coś jest porażką... niby czemu seryjne "heble" w Mondeo to porażka? Na tle konkurencji nie są wcale gorsze - ba, od sporej części konkurencji Mondeo Mk3 według testów hamowało lepiej. Do tej pory na rynku łatwo znaleźć auto, które będzie mieć dłuższą drogę hamowania niż Mk3.

Oczywiście, że seryjne hamulce mogą być gorsze od części "aftermarketowych", ale bez przesady... Moim zdaniem seryjne "heble" w Mondeo są całkiem sensowne.

Wiadomo, że jeśli ktoś jeździ wyjątkowo dynamicznie, to będzie potrzebować lepszych - ale tak jest z 95% aut na rynku...

ethernal 10-05-2011 21:12

Odp: Jaki zestaw hamulców?
 
Koledzy czy ktoś miał na przodzie klocki hamulcowe firmy RH ?
Jak się sprawują/sprawowały?
(takie ---> [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...])

nkluivert 11-05-2011 08:23

Odp: Jaki zestaw hamulców?
 
Cytat:

Napisał ethernal (Post 1652394)
Koledzy czy ktoś miał na przodzie klocki hamulcowe firmy RH ?
Jak się sprawują/sprawowały?
(takie ---> [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...])

Ja mam założone klocki RH i zrobiłem na nich ok. 40tys km. Teraz zamontowałem tarcze RH przód. Jak dla mnie dobra firma hamują dobrze i nie piszczą.

e-meryt 11-05-2011 09:02

gaz do mondeo
 
Witam mam mondeo 2002 z silnikiem 2.5 automat, poradźcie gdzie i jaką instalację gazową do niego zamontować, najlepiej okolice Warszawy choć niekoniecznie. Chętnie przejadę się dla jakości

ethernal 11-05-2011 09:56

Odp: Jaki zestaw hamulców?
 
Cytat:

Napisał nkluivert (Post 1652531)
Ja mam założone klocki RH i zrobiłem na nich ok. 40tys km. Teraz zamontowałem tarcze RH przód. Jak dla mnie dobra firma hamują dobrze i nie piszczą.

Dzięki Kolego ;)

dikileiden 11-05-2011 11:08

Odp: Jaki zestaw hamulców?
 
Witam, panowie proszę o pomoc w wyborze zestawu ATE Powerdisc [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] lub Zimmermann [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] , mam już dość wymiany tarcz co trzy miesiące , pewne jest to że brembo lub mikoda GT to jedno wielkie kupsko , prosze o pomoc w wyborze i ewentualnie z jakimi klockami te tarcze by najlepiej pracowały.

mariusz-jagi 11-05-2011 11:59

Odp: Jaki zestaw hamulców?
 
mam zestaw ATE: przód PowerDisc, tył zwykłe ATE.
Klocki również ATE do tych PowerDisc. Pyliły więcej przy docieraniu ok. 200km po mieście. Potem pylenie poniżej moich oczekiwań:lol:, mimo że tarcze nacinane.
Zestaw ATE bardzo skuteczny i przy spokojnej jeździe wymaga tylko "muskania" pedału hamulca. po 1,5 tys. km przebiegu na tarczy nie widać żadnych złych objawów, a jej powierzchnia błyszczy jak lustro. Stąd wniosek, że tarcze i klocki są bardzo twarde, ale nic nie piszczy.
Z Zimmermann nie miałem jeszcze styczności.

SrebnaStrzała 11-05-2011 12:26

Odp: Jaki zestaw hamulców?
 
Po pierwsze dziwie się że ludzie szukają jak najtańszych hamulców, ostatnio w sklepie słyszałem, "po proszę najtańsze hamulce do..." to dla mnie dość dziwne podejście do tematu.
Odnośnie klocków ate to uważam że bardzo pylą zwłaszcza na przodzie.

mariusz-jagi 11-05-2011 12:59

Odp: Jaki zestaw hamulców?
 
Pylenie to rzecz względna.
Zależy kto, co już przerabiał. Miałem klocki ferrodo i było średnio z pyleniem.
Na klockach TRW - pylenie bardzo duże, natomiast na ATE znacznie mniejsze pylenie. Więc może nie mam po prostu punktu odniesienia.
Nie wyrokuję w tej sprawie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.