Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Olej w skrzyni biegów (manual) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=178959)

jacekn8 31-12-2014 13:19

Odp: Olej w skrzyni biegów (manual)
 
Olej wymieniony na:
http://images67.fotosik.pl/487/fa195f0bfb556d23med.jpg

Starego zleciało ok 1,8-1,9 litra i tyle samo nowego weszło. Stary olej jak wyleciał dolnym korkiem to wyglądał jak ze starego diesla. Efekty ? Na pierwszy rzut oka to żadnych, ale po zrobieniu trasy ok 150km jak olej się rozprowadził po skrzyni to efekty są takie, że dziś rano przy -13 nie miałem problemu z wrzuceniem jedynki i wstecznego :mrgreen:.
Warto dodać że ten Castrol to pełny syntetyk na bazie PAO (co się już chyba rzadko zdarza w firmie Castrol). Troszkę żałuję że nie zalałem Ravenola MTF-2. Też pełny syntetyk se specyfikacją Forda D2 a do tego niższy punkt płynięcia bo aż -60 i cena ta sama co Castrol. Ale i tak jestem bardzo zadowolony :mrgreen:.
Pozdrawiam

anastazyy 24-01-2015 19:42

Odp: Olej w skrzyni biegów (manual)
 
czy ktoś jeszcze wymieniał olej w skrzyni w mondeo?? Zastanawiam się nad wymianą bo jak jest zimno to przed pierwsze 5 km trochę cieżej wchodzi 2 bieg

jacekn8 jaki koszt całej operacji i gdzie kupiłeś olej?

pypek 24-01-2015 20:39

Odp: Olej w skrzyni biegów (manual)
 
u mnie tez ciezko wchodzi 2 ale jak sie rozgrzeje to jest ok pytalem sie kilku mechanikow i jeden mowi ze sie wymienia drugi ze nie i nie wiem w koncu czy wymieniac czy nie ilu fachowcow tyle opini nie wiadomo co robic zadzwonie jeszcze do aso zobacze co oni powiedza

bartoszek 24-01-2015 21:06

Odp: Olej w skrzyni biegów (manual)
 
Cytat:

Napisał pypek (Post 2339748)
zadzwonie jeszcze do aso zobacze co oni powiedza

Szkoda pieniędzy na telefon. ASO powie tak jak ma w procedurach - nie wymienia się.
Popatrz na stronę producenta skrzyni - wymiana co 5 lat lub 150kkm.

Ja wymieniłem na początku zimy - bo już od jakiegoś czasu ciężej mi 1 i 2 bieg wchodziły. Teraz czuję zdecydowaną poprawę, chociaż nie twierdzę, że jest jak w nowym aucie.

luksw 25-01-2015 22:58

Witam. Ja jakiś czas temu pytałem w aso czy się wymienia, to stwierdzili ze producent nie przewiduje wymiany. Natomiast na pytanie czy można wymienić odpowiedzieli ze jak najbardziej i nie widzą przeciwskazan. Cena jaka zaproponowali to ok. 500zl olej, robocizna i wkład filtru. Swoją drogą o jaki wkład im chodziło? Czyżby w tych skrzyniach był filtr oleju?

jacekn8 26-01-2015 13:27

Odp: Olej w skrzyni biegów (manual)
 
Cytat:

Napisał anastazyy (Post 2339707)
jacekn8 jaki koszt całej operacji i gdzie kupiłeś olej?

Są na alledrogo koszt ok 40 zeta za litr, także wychodzi niecałą 100 z przesyłką. Wymiana prostsza jak w silniku bo nie wymienia sie filtra, tylko do wlania nowego trzeba sobie przygotować wężyk z lejkiem.
Na talkford goście pisali że Syntrans FE jest inny niż ten co lała fabryka do naszych aut, zwłaszcza przed liftem. A jak wiadomo większość tych olejów pracuje w skrzyniach do dziś. Syntrans FE ma wpłynąć na poprawienie sprawności skrzyni (=niższe spalanie) oraz na ciężko wchodzące biegi na zimnym. Różnice widać nawet na rozgrzanym silniku i biegi chodzą jak w VW :P. Warto zapodać Ravenola MTF-2 z normą forda, cena taka sama a lepsze parametry...

lechuszek 24-02-2015 19:36

Odp: Olej w skrzyni biegów (manual)
 
Olej zmieniony jakies 3 tyg temu(ok1500km) na Castrol Syntrans FE75W koszt w sklepie motoryzacyjnym 94zł za 2L + 80 wymiana w warsztacie, skrzynia chodzi troche lepiej niz przedwymiana.

woytex2 24-02-2015 19:42

Odp: Olej w skrzyni biegów (manual)
 
Równiez wymienialem olej w skrzyni bo ciezko wbic jedynke na zimnym silniku sczegolnie ja jest zimno na dworze pierwsze dwa wbicia jedynki to masakra potem jest lepiej ale tez kiepsko wchodzi , niestety nic sie nie zmienilo po wymianie oleju ...

dariuszk24 24-02-2015 19:48

Odp: Olej w skrzyni biegów (manual)
 
tez wymienialem na syntrans fe ,ogolnie lepiej.
a tym co maja problem z wrzuceniem jedynki,polecam pewien trick
po wcisnieciu sprzegla wrzucicie sobie jakikolwiek inny bieg 2,3 lub 4(trzymajac caly czas sprzeglo) i zaraz potem jedynke.
ciekaw jestem waszej reakcji czy u was bedzie to samo.
u mnie jak jest zimny to wrzucam jak wyzej i jedynka wchodzi jak w maslo.
szkoda wbijac na sile bo bardzo szybko wyrobi sie plastkiowe gniazdo w konsolce zmiany biegow i bedzie luz na dzwigni po pewnym czasie

Jarek_Lodz 25-02-2015 23:03

Odp: Olej w skrzyni biegów (manual)
 
Ktory olej bedzie bardziej wlasciwy revanol mtf 2 to 75w80, syntrans to 75w, ale revanol mtf3 to tak jak syntrans 75w. ?? ??


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.