Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Przycisk Ford Power (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=277412)

Kryplos 04-03-2018 12:22

Odp: Przycisk Ford Power
 
Na innym forum piszą:

"Trzeba zmienić w centralnej konfiguracji auta jeden parametr.Ja używam do tego ELMConfiga.5 strona lewa kolumna pozycja nr1 od dołu.Masz tam without Autostart i with Autostart.Nie muszę chyba pisać z czego na co trzeba zmienić.Niestety nie wszystkie moduły RFA to obsługują,czasami pomaga ich aktualizacja do najnowszej wersji softu."

peteypee 05-03-2018 09:16

Odp: Przycisk Ford Power
 
Cytat:

Napisał Kryplos (Post 2943436)
Na innym forum piszą:

"Trzeba zmienić w centralnej konfiguracji auta jeden parametr.Ja używam do tego ELMConfiga.5 strona lewa kolumna pozycja nr1 od dołu.Masz tam without Autostart i with Autostart.Nie muszę chyba pisać z czego na co trzeba zmienić.Niestety nie wszystkie moduły RFA to obsługują,czasami pomaga ich aktualizacja do najnowszej wersji softu."

Rozumiem że to odnośnie przycisku start? a odnośnie poziomowania po rozruchu? coś się przestawia czy cały moduł musi iść nowy? czy update wystarczy?
Nie sprawdzałem bo nie zwracałem uwagi:) po prostu najpierw zapłon i po 3-4 sekundach odpalałem ale mi to nie przeszkadzało nigdy bo w kazdym aucie tak robie.

Arek Bo 05-03-2018 12:50

Odp: Przycisk Ford Power
 
Ja mam z 2010r. 2.0 benzyna i też muszę przytrzymac

Kryplos 05-03-2018 18:01

Odp: Przycisk Ford Power
 
Cytat:

Napisał peteypee (Post 2943848)
Rozumiem że to odnośnie przycisku start? a odnośnie poziomowania po rozruchu? coś się przestawia czy cały moduł musi iść nowy? czy update wystarczy?
Nie sprawdzałem bo nie zwracałem uwagi:) po prostu najpierw zapłon i po 3-4 sekundach odpalałem ale mi to nie przeszkadzało nigdy bo w kazdym aucie tak robie.

Tak odnośnie przycisku start.

U mnie jest tak, że też muszę trzymać, ale chcę to zmienić właśnie na tylko jedno przyciśnięcie.

Co do poziomowania świateł to - przynajmniej u mnie - jest tak, że jak włączę zapłon i zaświecą xenony (skandynawskie) to choćbym nie wiem ile czekał nie wypoziomują się. Dopiero po odpaleniu silnika następuje procedura poziomowania.

peteypee 05-03-2018 20:56

Odp: Przycisk Ford Power
 
Start to nie problem bo jeśli aktualizacja w najgorszym wypadku załatwia sprawę to pikus. Z poziomowaniem po rozruchu ma to wtedy rece i nogi. Mnie bardziej interesuje to poziomowanie po rozruchu. Czy tez da się to w ccc przestawić albo aktualizacja modułu czy raczej wymiana modulu?

pgrob 06-03-2018 22:28

Odp: Przycisk Ford Power
 
Przy pełnym KeyLess naciśnięcie (bez trzymania) Ford Power obsługiwane jest w przedlifcie tylko przez moduł RFA z końcówką -CB (7S7T-19G481-CB)

peteypee 07-03-2018 07:59

Odp: Przycisk Ford Power
 
Ja mam tylko odpalanie fordpower(?) Tak czy inaczej nic mi po przycisku jesli xenon i poziomowanie tak jak u mnie włacza się od razu. No chyba że po zmianie konfiguracji to się samo przestawia ale w latające muminki nie wierzę.

peteypee 28-03-2018 10:34

Odp: Przycisk Ford Power
 
Panowie podbijam
Który moduł muszę wymienic żeby światła włączały się po rozruchu i odpalał po jednym naciśnięciu POWER (bez keyfree tylko odpalanie bezkluczykowe)? RFA? AFS? ten to chyba od skrętnych czy się mylę?
Sory że trochę mieszam tematy ale jesli rfa odpowiada za odpalanie i blokadę kierownicy to za światła ( załączanie) tez?. Przyznam że bardziej mi zależy na załączaniu świateł po rozruchu niż "pojedyńczym" przycisku.

Własnie kabelek przyszedł i RFA w przed fl mam 7S7T-19G481-DA końcówka 2008 bo grudzień ale pytanie czy cos kombinowane czy tak było?

magic097 29-08-2018 20:32

Odp: Przycisk Ford Power
 
Też podbijam.
Można wymienić RFA w przedlifcie na poliftowy? Co potem ewentualnie?

Gienek88 22-11-2018 16:49

Odp: Przycisk Ford Power
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] zrobiłeś coś w kierunku odpalania jednym kliknięciem? Jak to jest prosty temat bez większych ingerencji to bym sobie też to zrobił.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.