Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Eco Driving na próbę. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=78740)

kosa666 16-09-2009 19:08

Odp: Eco Driving na próbę.
 
Cytat:

Napisał Strzeszku (Post 1246420)
To są wskazania z komputera czy obliczone z tankowania?
Jak dla mnie to spalanie jest jakieś niskie, bo u mnie przy 200km/h pokazuje koło 15l. Optymalna prędkość na autostradzie, oczywiście niemieckiej, to kolo lekko poniżej 160km/h. Optymalna to znaczy: auto w miarę szybko jedzie i w miarę mało pali (koło 9l), a po wyjściu z auta głowa mnie nie boli.

Widocznie 2,0 przy wyższych prędkościach jeździ na niższych obrotach. Oczywiście że to wskazania kompa, bo nie ma tyle u nas autostrad by bak wyjeździć :D .Oczyiwście podpieram to troszkę tankowaniami, ale tak jak mówię - tak jek po Chipie. Zresztą mówcie co chcecie, ale nawte baaaaaardzo chcąc jechać 200km/h bo co chwilę trafisz na jakiego marudera na lewym pasie, nie mówiąc o ciężarówkach :roll:

JEdną rzeczą którą się nauczyłem jakiś czas temu to - nie wbijanie pedału gazu w ziemię!!! Tzn. można mieć ciężką nogę, ale auto ni ch.ja szybciej nie przyspiesza trzymając pedał w ziemi a tak samo równomiernie go wciskając wraz z przyspeszaniem (a spalanie znaaaaacznie mniejsze)...

Uzupełniając to liczę przy każdeym tankowaniu średnie spalanie z ręki (nie zważając na kompa) i jeszcze nigdy mi nie wyszło powyżej 8L/100km (80% trasa/ 20% miasto). Zainteresowanym mogę przedłożyć FVAT :P

Pozdro

Strzeszku 16-09-2009 19:13

Odp: Eco Driving na próbę.
 
Cytat:

Napisał kosa666 (Post 1246458)
JEdną rzeczą którą się nauczyłem jakiś czas temu to - nie wbijanie pedału gazu w ziemię!!! Tzn. można mieć ciężką nogę, ale auto ni ch.ja szybciej nie przyspiesza trzymając pedał w ziemi a tak samo równomiernie go wciskając wraz z przyspeszaniem (a spalanie znaaaaacznie mniejsze)...

Też coś takiego zauważylem, ale myślałem że tyko mi się*wydaje. Czasem zdaży mi się wcisnąć pedał do podłogi i jeszcze zapieram się na siedzeniu żeby go przecisnąć dalej, ale to tylko kiedy przy wyprzedzaniu tir naprzeciwka zbliża się zbyt szybko.

jvc 16-09-2009 19:18

Odp: Eco Driving na próbę.
 
A ja nigdy nie trzymam pedału w podłodze ,chyba przyzwyczajenia z fiata 126p bo tam przy wciśnięciu w podłogę dostawał czkawki :p

kosa666 16-09-2009 19:26

Odp: Eco Driving na próbę.
 
Cytat:

Napisał Strzeszku (Post 1246463)
Też coś takiego zauważylem, ale myślałem że tyko mi się*wydaje. Czasem zdaży mi się wcisnąć pedał do podłogi i jeszcze zapieram się na siedzeniu żeby go przecisnąć dalej, ale to tylko kiedy przy wyprzedzaniu tir naprzeciwka zbliża się zbyt szybko.

Masz rację - przed Chipem strach wyprzedzać :P

Strzeszku 16-09-2009 19:31

Odp: Eco Driving na próbę.
 
Cytat:

Napisał jvc (Post 1246469)
A ja nigdy nie trzymam pedału w podłodze ,chyba przyzwyczajenia z fiata 126p bo tam przy wciśnięciu w podłogę dostawał czkawki :p

Ja mam z meganki 1.4, którą nie dało się wyprzedzić nie przeciskając gazu do komory silnikowej.

inferno69 16-09-2009 21:01

Odp: Eco Driving na próbę.
 
Rozbieżność między komputerem a tankowaniem jest bynajmniej u mnie kilka krotnie sprawdzałem i przy jeździe 90km/h trasa ok 250km średnia wyszła 4,8l/100km a z tankowania ok~5,2l zawsze leje pod korek. A przy jeździe mieszanej(trasa-miasto) do 120 km plus miasto 6l a z tankowania ok 6,5l. Poprawkę trzeba brać zawsze .

keisim 17-09-2009 08:58

Odp: Eco Driving na próbę.
 
Cytat:

Napisał Strzeszku (Post 1246485)
Ja mam z meganki 1.4, którą nie dało się wyprzedzić nie przeciskając gazu do komory silnikowej.

Ciekawe bo w 2000 roku dostałem nową, służbową Megankę kombi 1.4 95KM i byłem bardzo zadowolony z osiągów jak na taki silniczek. Na A4 bez problemu utrzymywała 200km/h (po niemieckiej stronie ;) ), z dobrej górki bywało licznikowe 215km/h... nie mogłem się nadziwić, tym bardziej, że niedługo potem kupiłem nowego P406 2.0 136KM, który generalnie niewiele przewyższał ją osiągami... może trafił mi się rodzynek ;)

Strzeszku 17-09-2009 09:46

Odp: Eco Driving na próbę.
 
Cytat:

Napisał keisim (Post 1246756)
Ciekawe bo w 2000 roku dostałem nową, służbową Megankę kombi 1.4 95KM i byłem bardzo zadowolony z osiągów jak na taki silniczek. Na A4 bez problemu utrzymywała 200km/h (po niemieckiej stronie ;) ), z dobrej górki bywało licznikowe 215km/h... nie mogłem się nadziwić, tym bardziej, że niedługo potem kupiłem nowego P406 2.0 136KM, który generalnie niewiele przewyższał ją osiągami... może trafił mi się rodzynek ;)

Też miałem taki silnik, kombi i to służbową. Z górki prawdziwej niemieckiej autostradzie poszła 205km/h z GPS. Co do osiągów to porównywałem z P406 2.0HDi (110KM) i z P306 1.8 i jakoś różnica byla duża. Różnica wynika być może z tego, że w Peugeotach nie czuje się*tak prędkości i tych osiągów, które jednak są widoczne jak ustawi się dwa auta obok siebie. I z kreski i rola te Peugeoty biorą Meganke :)

kosa666 19-09-2009 13:41

Odp: Eco Driving na próbę.
 
Cytat:

Napisał kosa666 (Post 1246386)
5. Bardzo szybka jazda aytostradowa (180 - 200km/h) - spalania niewiele wzrasta do 9L/100km (przed Chipem było ok 10,5L/100km)

No i udało mi się przejechać cały bak na autostradach (Kołbaskowo, przez Berlin do Katowic).... Pedkość 180-190km/h.. Srednie spalanie 8,9L/100km :D

Generalnie w cięgu ostatnich 3 dni zaliczyłem trasę Ślask-Poznań-Bydgoszcz-Piła-Kołobrzeg-Szczecin-Berlin-Śląsk... Średnie spalanie 7,8L (z czego autostrady - patrz wyżej ;) )

36 dni autko - 10tyś przeleciało :)

Pzodro

RoNiN76 24-09-2009 09:55

Odp: Eco Driving na próbę.
 
a ja tam swojego depcze czy w miescie czy na trasie równo i pali max 9.3 l w mieście na trasie literek mniej oczywiście po chipie bo przed to norma była ok 10,5-11L w porywach do 12L


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.