Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] instalacja tempomat (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=240434)

krzys1968 11-12-2016 18:06

Odp: aktywacja tempomatu mk2 lift 1,6pb
 
Cytat:

Napisał Stanleyp (Post 2708980)
Dzień Dobry,
Bardzo proszę o pomoc /sugestie w celu aktywacji tempomatu w focusie mk2 lift,2011, 1,6benzyna 100PS
Tzn. polecenia aktywacji zostaly zapisane lecz tempomat nie działa.

Z gòry dziękuję za wszelkie sugestie.
Pozdrawiam

Zeby tempomat zadzialal podczas jazdy to trzeba przycisnac dwa klawisze ON i potem +czy tak zrobiles ?

radek70 11-12-2016 18:51

Odp: 1.6 tdci z komputerem - instalacja tempomat
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] , jeżeli przyciski pikają w teście, elektryk aktywował poprawnie w GEM, HEC, PCM, włączasz jak napisał Krzysiek powyżej 40km/h, to nie ma opcji, musi działać...

tokamil100 03-07-2018 09:20

Instalacja Tempomatu
 
Witam,

Moje autko to Ford Focus MK2 2010, 1,6 TDCI - wersja bez tempomatu. Czy mogę do niego domontować tempomat? Jeśli tak to jaka jest procedura i szacowane koszty u mechanika?

Gdzieś czytałem że w przypadku wersji modelu nowszego niż wersja 2008 rok instalacja tempomatu polega na podłączeniu do kierownicy odpowiedniego sterownika i gotowe. Czy to prawda?

hindus 03-07-2018 09:41

Odp: Instalacja Tempomatu
 
Zapraszam do lektury :) [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Co do procedury - nie, trzeba jeszcze całość zaprogramować. Podłączamy albo dorabiany pilot (trzeba wlutować się w odpowiednie kable po upewnieniu się, że jest wiązka) lub w przypadku zmiany całej kierownicy, trzeba jeszcze przełożyć airbaga. U mnie wszystko było, zmiana kierownicy zajęła 2 godziny, programowanie pół godziny, robiłem wszystko samodzielnie.

tokamil100 20-07-2018 20:52

Re: Instalacja Tempomatu
 
Moja kierownica nie ma przycisków tempomatu. Czy mogę kupić takie i domontować do niej? [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

A może lepiej żebym wymienił całą kierownicą na taką od razu z tempomatem?

Antej 20-07-2018 21:07

Odp: Instalacja Tempomatu
 
Da się, ale....
-za drogie
- jak trojramienna kierownica to duzo rzeźby
-jak 4ramienna kierownica to i tak wycinanie miejsca i szukanie w zaklejonych otworach gwintu pod śruby
-ladne skorzane kierownice z tempomatem to koszt od 120 w górę (z wysyłką)

tokamil100 20-07-2018 21:10

Re: Instalacja Tempomatu
 
Właśnie moja obecna kierownica (4 ramienna) nie jest skórzana. Na allegro same skórzane widzę. Czy skórzane w Fordzie są*fajniejsze od takich "zwykłych"?

Antej 20-07-2018 21:14

Odp: Instalacja Tempomatu
 
Przejdź sie jakimkolwiek autem ze skórzaną kierownica i sam oceń.
Masz gumowa ze wstawkami alu czy sama szara guma?

tokamil100 20-07-2018 21:25

Re: Instalacja Tempomatu
 
4 ramienna gumowa ze wstawkami alu :)

Antej 20-07-2018 21:41

Odp: Instalacja Tempomatu
 
Guma to guma, wstawki sa dla oka.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.