Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Focus Mk4 Facelift (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=323671)

piotrek305 29-10-2021 11:26

Odp: Focus Mk4 Facelift
 
Cytat:

Napisał AdoKrycha007 (Post 3376559)
MK4 to nowy model, aktualny to MK3, więc będzie musiał mieć.

kolego.. doucz się..

aktualny model to mk4 który teraz przeszedł lift :) nawet ten temat na forum ma taką nazwę :)

AdoKrycha007 29-10-2021 11:32

Odp: Focus Mk4 Facelift
 
sorry, bład klawiatury.
nowy model to będzie MK 4,5 - będzie nowa nazwa kodowa, jak zawsze.
a teraz jest MK4.

bo tym rozumowaniem, to jakby przez kolejne 10 lat robili Focusa, to nie musieli by dawać tej skrzynki wg Ciebie ?

mskgs 29-10-2021 11:40

Odp: Focus Mk4 Facelift
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
NOWY MODEL po maju 2022 - obowiązkowo
Samochody sprzed maja 2022 (czyli zapewne homologowane przed majem 2022) - do 2024 nie muszą tego mieć.
Focus Mk4.5 już jest, a więc nie łapie się pod "nowy model po maju 2022". Czyli mają jakieś 2 lata na dostosowanie Mk4.5.

Czyli nie żadne rozumowanie tylko wszystko jest wyjaśnione na stronie, którą sam wkleiłeś...

Druga sprawa to większość samochodów i tak rejestruje te dane, o czym wspominają na w/w stronie.

Ceny i tak podniosą... Inflacja prawie 7%. :D

Tomasz76 30-10-2021 18:50

Odp: Focus Mk4 Facelift
 
Witam wszystkich. Właśnie zarejestrowałem się na forum Forda, ponieważ poszukuję następcy mojej nowej Skody Octavii kombi. Leasing wziąłem na 2 lata. Minął już rok i powoli czas rozpocząć poszukiwania następcy, ponieważ czas oczekiwania na nowe auta niektórych marek wynosi nawet rok.. Interesuje mnie Focus kombi po FL. Czy wiecie kiedy pojawi się nowy cennik na stronie? Chcę na początek sam skonfigurować sobie auto. Jakie macie zdanie na temat automatycznej skrzyni biegów? Nigdy nie miałem doczynienia z automatem powershift.

potraff 30-10-2021 20:05

Odp: Focus Mk4 Facelift
 
Cytat:

Napisał Tomasz76 (Post 3376794)
Nigdy nie miałem doczynienia z automatem powershift.

To już nie będziesz miał, bo o ile kojarzę, automat w focusie, to hydrokinetyk.

Tomasz76 30-10-2021 21:06

Odp: Focus Mk4 Facelift
 
Na stronie niemieckiej jest już cennik nowego Focusa i automat nazywa się powershift.

mskgs 31-10-2021 00:25

Odp: Focus Mk4 Facelift
 
Cytat:

Napisał potraff (Post 3376806)
To już nie będziesz miał, bo o ile kojarzę, automat w focusie, to hydrokinetyk.

Już nie. Po FL do 1.0 EcoBoost mHEV można zamówić PowerShift (7-biegowa dwusprzęgłowa). 8-biegowy hydrokinetyk zostaje tylko w połączeniu z 1.5 EcoBlue.

Cenniki na stronie w Polsce podobno mają być w listopadzie...

Co do nowego Powershifta, to ta skrzynia jest już montowana w Pumie i Fieście (do tej pory nazywana DCT7). Generalnie wszyscy chwalą tę skrzynię w testach, podobno bardzo dobrze się dogaduje z 1.0 EB mHEV. Ale jak jest naprawdę... to pewnie najlepiej samemu sprawdzić. :p

potraff 01-11-2021 17:55

Odp: Focus Mk4 Facelift
 
O dzięki za informację, tego nie wiedziałem.

Tomasz76 01-11-2021 20:01

Odp: Focus Mk4 Facelift
 
W takim razie czekam na cennik, żeby przekonać się o kosztach leasingu. Cena samochodu mnie nie interesuje tylko wysokość raty leasingowej na tle Golfa, Octavii i nowej Astry. Wszystkie marki podnoszą ceny i zobaczymy co zrobi Ford. Konkurencja w tym segmencie aut jest bardzo duża.

mskgs 01-11-2021 22:17

Odp: Focus Mk4 Facelift
 
Wysokość raty leasingowej zależy od ceny samochodu przecież... Podejście "interesuje mnie rata, a nie cena samochodu" jest jednym z czynników, które doprowadziły w ostatnich latach do takich wzrostów cen samochodów. Bo "stówka" różnicy w racie to żadna różnica. Szkoda tylko, że tak co roku się kolejne stówki różnicy zbierają. :D


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.