Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   Jakie jest u Was zużycie paliwa w 1,8 TDDI ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=18631)

chap 20-03-2007 09:08

Trasa Poznań- Koszalin (wyjazd z Poznania w godzinach szczytu -1h-20 km) 5,6 litra

p.doppler 20-03-2007 14:45

Witam.
Moja foczka pali mi 7,5l w mieście - średnio 2-3 km. i motor stop. W dłuższe trasy jeszcze nie sprawdzony.

domus02 21-02-2008 15:06

Re: Ile Wam pali Focus-(najlepiej KOMBI)- 1,8 TDDI
 
Witam!! Jak wy to robicie ze spalanie w miescie macie ok 6 L ???? jestem od niedawna posiadaczem foki tddi i jak narazie pali mi ok 8,5 L po miescie. oczywiscie czasami sie zdazy krotki odcinek na nierozgrzanym silniku ale chyba tak duzego wplywu na spalanie to nie ma?? mam nadzieje ze nic nie jest popsute !!! :fcp20

1floyd 21-02-2008 15:53

Re: Ile Wam pali Focus-(najlepiej KOMBI)- 1,8 TDDI
 
Hej.U mnie podobnie teraz w granicach 8 -8,5l :fcp13 . Jazda głównie krótkie trasy ok 5km a co za tym idzie silnik niedogrzany :fcp11. Przebieg 107 tys - są dokumenty.Zawór EGR odłączony (tak już kupiłem) więc nie widać by dymił . Jak czytam posty o spalaniu w mieście na poziomie 6l zastanawia czemu mój jest takim obżarciuchem :fcp20
Jeżdżę tak jak pozwalają warunki dość duże miasto a więc i korki biegi zmieniam w granicach 2 -2,2 tys obr. a jak zimny to wiadomo delikatnie bez kręcenia, a i tak łyka swoje. Na trasie jeszcze nie sprawdzony to nie wiem jaki apetyt w tych warunkach :fcp11 .
Pozdrawiam 1floyd

Maciejas 21-02-2008 16:06

Re: Ile Wam pali Focus-(najlepiej KOMBI)- 1,8 TDDI
 
witam moja foka kombi tddi pali 6.l trasa około 4,5 l przy prędkości 90 . 100 . km h

Jester 21-02-2008 16:27

Re: Ile Wam pali Focus-(najlepiej KOMBI)- 1,8 TDDI
 
Jak czytam ile niektórym palą samochody to brakuje jeszcze żeby ktoś napisał: "Jak jadę 60-70 km/h to w zbiorniku przybywa".
Realne wartości dla TDCI to 7,2-7,5l/100km w mieście (trasa ok 15km w średnio zakorkowanym Krakowie) i 5,5-6l/100km na trasie. Dla TDDI spalanie może być mniejsze o 0,5l/100km. W cuda nie wierzę.

marivs 21-02-2008 19:10

Re: Ile Wam pali Focus-(najlepiej KOMBI)- 1,8 TDDI
 
Jaster - w cuda nie wierzysz ale niestety dla ciebie pomimo że TDDi nie posiada common rail i ma mniejszą moc oraz moment to jest oszczędniejszy od TDCI - tego nie przeskoczysz :fcp27

tomiwit 21-02-2008 19:26

Re: Ile Wam pali Focus-(najlepiej KOMBI)- 1,8 TDDI
 
Jester, to dlatego, że nie ma jakiejś definicji "jazdy w mieście".
Ktoś mieszka np. w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, a inny w Nowym Sączu czy Olsztynie. To wszystko są miasta, a jazda po nich znacznie się różni.
Ostatnio marivs, pisał, że jemu pali 6l w mieście, ale w krótkiej dyskusji ustaliliśmy, że traktuje on jako jazdę miejską jazdę po obwodnicy (40 km z prędkością 50-80 km/h). Ja np. nie mam takiej możliwości, żeby jeździć obwodnicą i moje spalanie dokładnie pokrywa się z twoim (ok 7,5/100).
Tak więc to nie jest kwestia jak ktoś jeździ, tylko raczej gdzie.

marivs 21-02-2008 19:42

Re: Ile Wam pali Focus-(najlepiej KOMBI)- 1,8 TDDI
 
tomiwit
w wielkim skrócie można to tak opisać jak przytoczyłeś jednakże tego typu odcinki (jazda) nie występuje zawsze. Poprawiłem tzn. szczegółowo napisałem w poprzednim poście jak to jest z tymi 40km: "... poranna jazda do pracy (obwodnica 28km, dojazd do niej 4km i zjazd 8km) - łącznie bite 40km, później powrót miastem w godzinach szczytu więc korki są..."
Napisałem, że miejska jazda pomimo że występują szybkie przeloty obwodnicą (częściej lub nie) ale są też momenty (jak dzisiaj), że odcinek 4km przejechałem w 20 minut. Więc wyciągając średnią z takiej jazdy wychodzi no jeśli nie jazda typowo miejska (stanie non-stop w korach - Kraków) to jazda mieszana z mocnym naciskiem na miejską.

tomiwit 21-02-2008 20:04

Re: Ile Wam pali Focus-(najlepiej KOMBI)- 1,8 TDDI
 
marivs, te 40km to napisałem z pamięci. Generalnie chodzi o to, że jest duża nieścisłość i nieporównywalność między podawanym przez wiele osób spalaniem.
A pewnie wszystkim autka palą podobnie, bo o ile spalanie w mieście jest różne, to spalanie w trasie podają wszyscy w okolicach 5-5,5/100.

P.S. Mój ostatni wynik 8l/100km. Średnia ze 100km. Średnia prękość 22km/h!!! :fcp15
Chyba kupię skuter :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.