Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   LPG (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=105)
-   -   [Ogólne] Gdzie zamontować butlę na LPG ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=163033)

kicaj 07-08-2012 11:01

Odp: Gdzie zamontować butlę na LPG ?
 
Cytat:

Napisał pxl (Post 1861139)
natomiast ze zdjęć przedstawianych przez producentów systemów car-lpg wynika że butla z gazem umieszczone zostaje na płaskiej powierzchni dna bagażnika podnosząc jego linie o jakie kilkanaście cm (nawet do lekko ponad 20), a tym samym zajmuje miejsce gdzie we wersji 7 osobowej umieszcza się złożone fotele 3 rzędu.
-jedno wyklucza drugie!

Cytat:

Napisał pxl (Post 1861149)
Płyty podłogowe są identyczne, różne są wykładziny/ pokrycia bagażnika - różnice są w wytłoczeniach tychże.

no to wiele mi wyjaśnia ;)

anwod 07-08-2012 11:32

Odp: Gdzie zamontować butlę na LPG ?
 
Precezyjnie - plyta podlogowa identyczna, ale podloga nie, wlasnie przez te przetloczenia.

jac-max 09-08-2012 08:05

Odp: Gdzie zamontować butlę na LPG ?
 
Cytat:

Napisał M.A.G. (Post 1860960)
Ciężka sprawa z miejscem na butlę...

ja znalazłem takie coś - 7 osób, a butla w kufrze :shock:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Co do wystawania butli to fakt - sam chciałem większą ale "gazownicy" powiedzieli mi, że jeżeli ma być większa niż powinni włożyć to nie biorą odpowiedzialności jak zabiorą mi dowód na przeglądzie technicznym lub przy kontroli - pokrótce: butla musi mieścić się w obrysie auta.

Ponieważ to mój pierwszy post chciałbym przywitać się ze wszystkimi użytkownikami forum (taka wazelinka na początek ;-)). Nie chcę zakładać nowego wątku, więc podepnę się tutaj. Mam okazję zakupić s-maxa w wersji z silnikiem benzynowym duratec 2,0 HE (to zdaję się podobny model jak ten w podanym linku). W związku z tym mam pytanie: czy jest sens montowania instalacji LPG ?. Tak zamontowana butla nie robi na mnie specjalnego wrażenia, nie potrzebuję zbyt dużo miejsca w bagażniku, chodzi mi głównie o obniżenie kosztów eksploatacji (25k-30k km rocznie) i o ewentualny wpływ instalacji LPG na żywotność i awaryjność tego silniki. Oczywiście w serwisie forda odradzają instalację, ale ja czytałem na forum, że jeśli odpowiednio zadbam o silnik (lubrifikator, sprawdzanie luzów) to jest szansa, że trochę na tym silniku z LPG mogę pojeździć). Jeszcze jedno pytanko: czy ten silnik mam hydrauliczną regulację zaworów?
Pozdrawiam

Themiau 09-08-2012 08:42

Odp: Gdzie zamontować butlę na LPG ?
 
Cytat:

Napisał jac-max (Post 1861879)
Ponieważ to mój pierwszy post chciałbym przywitać się ze wszystkimi użytkownikami forum (taka wazelinka na początek ;-)). Nie chcę zakładać nowego wątku, więc podepnę się tutaj. Mam okazję zakupić s-maxa w wersji z silnikiem benzynowym duratec 2,0 HE (to zdaję się podobny model jak ten w podanym linku). W związku z tym mam pytanie: czy jest sens montowania instalacji LPG ?. Tak zamontowana butla nie robi na mnie specjalnego wrażenia, nie potrzebuję zbyt dużo miejsca w bagażniku, chodzi mi głównie o obniżenie kosztów eksploatacji (25k-30k km rocznie) i o ewentualny wpływ instalacji LPG na żywotność i awaryjność tego silniki. Oczywiście w serwisie forda odradzają instalację, ale ja czytałem na forum, że jeśli odpowiednio zadbam o silnik (lubrifikator, sprawdzanie luzów) to jest szansa, że trochę na tym silniku z LPG mogę pojeździć). Jeszcze jedno pytanko: czy ten silnik mam hydrauliczną regulację zaworów?
Pozdrawiam


Witam

Zamontowałem instalację do S-max'a 2.0HE. Silnik sprawuje sie dobrze spalanie między 10,5l -12l w zależności od charakteru jazdy. Instalacja bez lubrykacji. Silnik nie ma hydrauliki w regulacji luzów zaworowych - konieczna częstsza regulacja.

jac-max 09-08-2012 19:17

Odp: Gdzie zamontować butlę na LPG ?
 
Cytat:

Napisał Themiau (Post 1861890)
Witam

Zamontowałem instalację do S-max'a 2.0HE. Silnik sprawuje sie dobrze spalanie między 10,5l -12l w zależności od charakteru jazdy. Instalacja bez lubrykacji. Silnik nie ma hydrauliki w regulacji luzów zaworowych - konieczna częstsza regulacja.

Dzięki za odpowiedź. Pomału dojrzewam do podjęcia męskiej decyzji ;) Mam nadzieję, że nie będę żałował. Muszę przy okazji opieprzyć swojego mechaniora, bo on twierdził, ze zawory w tym silniku są regulowane hydraulicznie.

darekska 09-08-2012 22:39

Odp: Gdzie zamontować butlę na LPG ?
 
Cze.
Pytanie do Themiau. Gdzie zamontowałeś butlę. W sumie takie jest początkowe pytanie.
Może dołaczysz zdjecie.

Szukam możliwości montażu takiej butli i w takim miejscu żeby nie zajmować bagażnika.

Pozdrawiam.

PS. Może udałoby się jakoś pod spodem samochodu cienka (19-22cm) toroidę zamontować, ewentualnie w podlodze zrobic "otwór" itp. mile widziane zdjecia.

darekska 10-08-2012 23:36

Odp: Gdzie zamontować butlę na LPG ?
 
A tak Was prosiłem o powstrzymanie się od tego typu komentarzy.

Cytat z pierwotnego postu.
"Tylko proszę Was, nie piszcie, że grzech do takiego silnika montować gaz itp."

Proszę po prostu o pomoc w "schowaniu" butli w S-maxie.
Pozdro.

cliner 11-08-2012 06:07

Odp: Gdzie zamontować butlę na LPG ?
 
Chyba technicznych możliwości przy wersji 7 osobowej bez zajęcia bagażnika przez butlę raczej nie ma.Patrzyłem w moim,no i tak to widzę.

Hit 14-08-2012 05:54

Odp: Gdzie zamontować butlę na LPG ?
 
Kiedyś był temat dotyczący znalezienia miejsca na koło zapasowe. Ktoś zamieścił rysunek płyty podłogowej, która miała wytłoczenie na koło. Wyglądało na to,że Mondeo i S-Max mają podobną lub jednakową płytę podłogową. Przypuszczam, że zestaw naprawczy zamiast dojazdówki Ford stosuje p to by obniżyć masę auta. Wnęka na koło to optymalne miejsce na zbiornik toroidalny. Poszukaj w archiwum (3~4 lata temu)

cliner 14-08-2012 06:51

S-Max jest na plycie od Galaxy.

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.