Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   Kalkulator ET Felgi w 3D (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=169780)

hindus 02-04-2019 08:37

Odp: Kalkulator ET Felgi w 3D
 
O kierownicę zapytaj tu na forum na giełdzie.
Takie koła jak piszesz (16") kupiłem niedawno. Początkowo chciałem same felgi ale nie ogarnąłem, że z oponami jest większy wybór i generalnie felgi są tańsze (można powiedzieć, że opony są gratis albo za grosze). Przeszukaj OLX, wybór jest spory.
17" normalnie ludzie jeżdżą Focusem, jest twardziej, podobno 16" to kompromis. Chyba że dużo jeździsz po mieście po krawężnikach to korzystaj z tego, że możemy wsadzić stalowe 15". Większe moce Focusów mają większe tarcze i już 15" nie mogą założyć.

bartek1916 04-04-2019 07:35

Odp: Kalkulator ET Felgi w 3D
 
witam, czy do focusa mk2 felgi forda ET 52,5 będą pasowały? standardowe mają chyba ET50, oponeo też tyle pokazuje

Ze_ja 05-04-2019 19:04

Odp: Kalkulator ET Felgi w 3D
 
Cytat:

Napisał bartek1916 (Post 3114164)
czy do focusa mk2 felgi forda ET 52,5 będą pasowały?

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Z powyższego postu wynika, że po lifcie fabrycznie dawali alu z ET 50 (i przy tym zostali z Mk3). Przed liftem było 52,5. Większość sklepów / sprzedawców to olewa, bo jedne i drugie jakoś pasują. W innych wątkach znajdziesz informacje, że ludzie wrzucają spore różnice w ET.

Zajrzyj też tu i do paru innych tematów - wyszukiwarka się przyda :)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Peter841 06-04-2019 15:36

Odp: Kalkulator ET Felgi w 3D
 
Panowie, POMOCY.
Nadmieniam, iż w moim Fordzie focusie nigdy nie było felg aluminiowych i teraz jak chcę zakupić alufelgi R16 i po założeniu felgi na miejsce to mam problem bo tylko nakrętkę do połowy da się nakręcić. Szpilki mam za krótkie, czy ktoś z Was wymieniał na dłuższe?

weuek 06-04-2019 15:42

Odp: Kalkulator ET Felgi w 3D
 
Nakrętka do stalowych nie pasuje do aluminiowych. Kup nowy komplet.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Peter841 06-04-2019 15:50

Odp: Kalkulator ET Felgi w 3D
 
dzieki weuek.
kurde a juz myślałem ze juz nie będzie alufelg.

Ze_ja 08-04-2019 10:35

Odp: Kalkulator ET Felgi w 3D
 
Jako ciekawostkę dodam, że Ford dorzucał w zestawie z nowymi alufelgami OEM (czyli pod własną marką, ktokolwiek je produkwał dla niego) nakrętki, zaworki i dekle. Nie wiem, czy nadal tak robi, ale wiem, że ASO uwielbia je sprzedawać osobno i podają ceny za same felgi. Ciekaw jestem, czy wyciągają z pudełka, czy zmieniła się zawartość zestawu, czy różni się pomiędzy krajami. Mam drugie felgi z 2014 z DE i w pudełku z każdą felgą był blister z 5 nakretkami (z numerem części podanym na kartoniku) i zaworkiem a w felgach siedziały dekielki.
Nasze ASO upierało się, że sprzedają same felgi za podaną cenę, a "akcesoria do felg są dodatkowo płatne"...

Edit: Takie toto w pudełku było. Zabezpieczenie identyczne, nawet karton jakby taki sam (jak w poście poniżej), więc pewnie ten model też dla Forda Borbet robi :)

Edit 2: Ronal, nie borbet. Jak już padła prośba o ponowne wstawienie zdjęć, to w nowym poście dałem link i na jednym ze zdjęć widać napis Ronal - drukowany tak, że po założeniu opony lub na lekko brudnej feldze nie będzie go widać.

weuek 08-04-2019 10:56

Odp: Kalkulator ET Felgi w 3D
 
Inni, porządni producenci też tak robią. Do felg borbet, które ostatnio kupiłem śruby też były w cenie, ale nie chciałem, bo pasują oryginalne. Dekielki dostałem, ale nie używam, bo są one nowego, tandetnego typu i stare, dziesięcioletnie są znacznie lepsze. Natomiast zaworków nie dodają. Za to felgi porządnie pakują w berety:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Peter841 08-04-2019 18:26

Odp: Kalkulator ET Felgi w 3D
 
Pany pomożecie. Zaczyna mi chuczec łożysko w prawym przednim kole. Szykuje się do wymiany ale jak szukam to wszędzie wyskakuje mi łożysko z piasta. Nie ma oddzielnie? Trzeba komplet?

Peter841 03-07-2019 16:15

Odp: Kalkulator ET Felgi w 3D
 
Panowie pomocy. Pierścień centrujący do felg do Forda to 63,4 mm? Czy jakiś inny rozmiar?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.