Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] 2.0 TDCI dodatek do paliwa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=249775)

Swoop 13-10-2016 08:40

Odp: 2.0 TDCI dodatek do paliwa
 
Cytat:

Napisał Robert 68 (Post 2673947)
A słyszałeś żeby komukolwiek pomogło? Jeżeli tak to w jaki sposób?

a wystarczy choćby cofnąć się stronę wstecz:

Cytat:

Napisał Swoop (Post 2649136)
Ja mam 2.2 w mk4 i dolewam co tankowanie. Zacząłem dodawać gdy miałem Mazdę 6 2003 CiTD, później Yaris 1.4 D4-D a teraz 2.2 TDCi ... silnik trochę ciszej i kulturalniej pracuje


Robert 68 13-10-2016 08:59

Odp: 2.0 TDCI dodatek do paliwa
 
Cytat:

Napisał Swoop (Post 2649136)
silnik trochę ciszej i kulturalniej pracuje

To żadna rewelacja, każdy sprawny silnik na dobrym paliwie tak pracuje. A co do czyszczenia wtrysków to nie ma na to dowodów, jak dla mnie to czysta reklama jak w wielu przypadkach.

A tak to określa producent w instrukcji obsługi samochodu

Cytat:

JAKOŚĆ PALIWA - DIESEL
Wskazówka: Zalecamy stosowanie wyłącznie paliwa wysokiej jakości bez żadnych dodatkowych składników.

OSTRZEŻENIE
Nie mieszaj oleju napędowego z olejem, benzyną lub innymi płynami. Może to powodować reakcje chemiczne.

UWAGA
Nie dodawaj nafty, parafiny lub benzyny do oleju napędowego. Może to powodować uszkodzenie układu paliwowego

Swoop 13-10-2016 14:58

Odp: 2.0 TDCI dodatek do paliwa
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] , rozumiem, że wiesz, po co to jest napisane i że każdemu producentowi nie zależy zupełnie aby twój i mój samochód jeździł bezawaryjnie wiele lat. Jeśli wiesz, to nie muszę tłumaczyć twoich cytatów z instrukcji obsługi

pawelforduser 13-10-2016 15:26

Odp: 2.0 TDCI dodatek do paliwa
 
Cytat:

Napisał Swoop (Post 2674495)
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] , rozumiem, że wiesz, po co to jest napisane i że każdemu producentowi nie zależy zupełnie aby twój i mój samochód jeździł bezawaryjnie wiele lat. Jeśli wiesz, to nie muszę tłumaczyć twoich cytatów z instrukcji obsługi


Nie przesadzaj, co byś chciał zobaczyć w tym zapisie? Proporcje zalewania 2T w stosunku do oleju napędowego? No proszę Cię..

Swoop 13-10-2016 15:34

Odp: 2.0 TDCI dodatek do paliwa
 
To za zapytam: @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] , @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] dodawaliście coś do paliwa? jeśli tak, to co?

pawelforduser 13-10-2016 15:39

Odp: 2.0 TDCI dodatek do paliwa
 
Cytat:

Napisał Swoop (Post 2674513)
To za zapytam: @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] , @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] dodawaliście coś do paliwa? jeśli tak, to co?


To ja na za zapytanie odpowiem, :) nic nie zalewałem.

Swoop 13-10-2016 15:44

Odp: 2.0 TDCI dodatek do paliwa
 
No właśnie... to tak jak by nie dać dziecku lizaka i pytać, czy jest smaczny.

Wybacz porównanie, ale tak mi się skojarzyło. Ten dodatek, co ja stosuje, dużo nie kosztuje, a i pod koniec października będą w białym, więc mogę podrzucić trochę. Choć po 1 zalaniu różnicy pewnie nie zauważysz, to jakaś "praktyka" będzie ;)

pawelforduser 13-10-2016 16:17

Odp: 2.0 TDCI dodatek do paliwa
 
Hehe, ok dzieki bardzo za troske :D

Foczka 23 13-10-2016 18:42

Odp: 2.0 TDCI dodatek do paliwa
 
Panowie tu nie chodzi o żadne udowadnianie. Koledzy mówią co dolewaja i jakie maja spostrzeżenia. Nikt nikomu nie każe niczego lać to jest dobrowolny wybór. Ale jedno jest pewne niech wypowiadają się ludzie którzy to stosują a nie wypowiadacie się skoro nic nie próbowaliście. Ja dolewam co jakiś czas Stp największą różnice czułem za pierwszym razem, są i lepsze środki których nie stosowalem jeszcze ale wypróbuję w przyszłości. Na forum Peugeota jest dużo o dodawaniu oleju 2 T i wielu sobie chwali a ja ich nie neguje bo nie mam doświadczenia z tym. Pozdrawiam

peterpz 13-10-2016 21:10

Odp: 2.0 TDCI dodatek do paliwa
 
Ja tam ostatnio dolałem 2T po raz pierwszy. 200ml na bak, zgodnie z zaleceniami. Chyba faktycznie trochę bardziej gładko pracuje, nie ma na niskich obrotach tak mocnego stukotu. Ale różnica jest subtelna i może to też być efekt placebo :) Zobaczymy, na pewno bańkę 1 litrową zużyję, czyli 5 tankowań z rzędu. Negatywnych efektów nie zauważyłem. Moc ta sama, dym nie pojawił się.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.