Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Hyde-Park (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=106)
-   -   Wybór roweru (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=208805)

Mediana 28-07-2014 10:17

Odp: Wybór roweru
 
kucur, wiem.

Ale jak się pyta na forum Forda to raczej nie ma znajomych z taką wiedzą.
A co do wybierania nierówności to na długie wycieczki zabieram kolarzówkę, która ma nabite w opony 10 atm. :P
Więc dla mnie sztywniak mtb w teren wystarczy. ;p

Ale dziwi mnie to, że za 1500 zł nie można więcej , jak 24 biegów wyrwać i to jest duży problem - większą masę bym przebolał, bo sobie lepszą łydę zrobi, ale lepsze zestopniowanie biegów jest ważne.

M...

Kruszon91 28-07-2014 10:32

Odp: Wybór roweru
 
Jezeli chodzi o biegi to prawda nie ma wiecej niz 24, albo 21 albo 24, w tej cenie oczywiscie.
Pytam sie bo nieorientuje sie zbytnio w takich sprawach. Jaki amor jest przyzwoity, jaki hamulce no i czy przerzutka tak czy taka jest dobra. Chodzi mi przedewszystkim o to zeby nie byl jakis awaryjny.
Dzieki za podrzucenie tych Merid juz mam pare modeli do których sie przymierze, trzeba podjechac do jakiegos sklepu.
Dystansów na rowerze tez nie robie jakis sporych.

Mediana 28-07-2014 10:47

Odp: Wybór roweru
 
Zobacz, jak pisałem Decatlon.
A na część Twoich pytań padły odpwiedzi - czytaj...
Unikaj wolnobiegu zintegrowanego.
M...

kocur 28-07-2014 11:19

Odp: Wybór roweru
 
Cytat:

Napisał Kruszon91 (Post 2247464)
Jezeli chodzi o biegi to prawda nie ma wiecej niz 24, albo 21 albo 24, w tej cenie oczywiscie.
Pytam sie bo nieorientuje sie zbytnio w takich sprawach. Jaki amor jest przyzwoity, jaki hamulce no i czy przerzutka tak czy taka jest dobra. Chodzi mi przedewszystkim o to zeby nie byl jakis awaryjny.
Dzieki za podrzucenie tych Merid juz mam pare modeli do których sie przymierze, trzeba podjechac do jakiegos sklepu.
Dystansów na rowerze tez nie robie jakis sporych.


Amortyzator - olejowy - firma Rock shox - oczywiście wiele modeli jest
Hamulce - tarcze to hydrauliki, Shimano robi porządne
Przerzutki - tył najlepiej SLX lub lepsze, przód zwykłe deore jest ok


Każdy rower jest awaryjny jak się nie dba :) Regularne czyszczenie łańcucha plus smarowanie, co roku przegląd wraz z amorem, w sumie jak auto :)

piti000 28-07-2014 11:32

Odp: Wybór roweru
 
Do 1500 spokojnie kupisz jakiś sensowny rowerek do jazdy rekreacyjnej np: UNIBIKE, KROSS, MERIDA, KELLYS.
Osobiście polecam zakup w sklepie rowerowym a nie markecie, większe doświadczenie sprzedających.
Przymierz się przejedź i bierz ten co ci pasuje, Ważne żeby dbać o rower, regularnie serwisować, czyścić, smarować to posłuży parę lat

RafałB 28-07-2014 11:53

Odp: Wybór roweru
 
A co powiecie tym, w tej cenie dobry rowerek do "normalnej jazdy" po ścieżkach i troszkę po utwardzonym żwirze (droga gruntowa 800m do domu):[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ???

Mediana 28-07-2014 12:12

Odp: Wybór roweru
 
Zależy do czego, do jeżdżenia po bułki za dobry.
Do normalnej jazdy - O.K.
Wytrzyma kilka tys. km.
Tylko jest mały problem ma wolnobieg - a to oznacza, że po kilku tysiącach km (w zależności ile ważysz i po jakim terenie jeździsz, i jak jeździsz) ośka prawie na pewno pęknie, ale to tak dla wiedzy. ;p

Natomiast na treningi szkoda kasy za szybko się rozleci. :P

M...

RafałB 28-07-2014 12:31

Odp: Wybór roweru
 
Waże 80kg,wzrost 180cm.... do normalnej jazdy obok Żonki po ścieżkach + 800m gruntowej ,tempem spacerowym można powiedzieć bo Junior na foteliku z Nią ... zawsze miałem tanie jakieś bezfirmowe rowery i każdym po jakieś 6000km robiłem bez problemów ze sporymi prędkościami (ta młodość i brak auta :D)

Zawsze miałem górale, teraz bym chciał CROSSa

A co powiesz o tym w porównaniu z tym co pokazałem wcześniej:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Mediana 28-07-2014 14:17

Odp: Wybór roweru
 
Rowery z Decatlonu mają niezły stosunek ceny do jakości plus dożywotnia gwara na ramę.
I też w wiekszości lepiej wypadają z wymianą części na gwarancji od mniejszych sklepów.
A ten rower posiada amorek, od którego mówię, że można z nim jeździć niż go wozić. :P
Tylna przerzutka podstawowa, ale dobrze wyregulowana posłuży.
Zmiana biegów poprzez przekręcenie manetki, nie każdy to lubi.
A szczerze to wybrałbym ten rower zamiast tego krosa, a za resztę kupił fajny strój, kask, itp.
A do 25 km/h nie wyczujemy różnicy czy to 26 cali koła czy wieksze - tutaj bardziej wmawia nam "markteing", że 28 cali lżej jedzie ( mówimy o normalnych prędkościach rekreacyjnych).
Chyba, że chcesz być bardziej trendy, to kup crosa - mtb powoli też przechodzi na 29, ale też zaczynają robić pośrednie wielkości mniejsze od 19 cali. :p

M.

RafałB 28-07-2014 14:21

Odp: Wybór roweru
 
Hehe no strój już mam tylko "dobrego" roweru nie, ale nie śpieszy mi się może coś po sezonie poszukam, może przed wiosną , chciałbym jednak 28" kółeczka, może dlatego że mniejsze miałem już i mam obecnie :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.