Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Nadmuch powietrza przy wyłączonym climatronicu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=154557)

radekg32 01-04-2012 20:52

Odp: Nadmuch powietrza przy wyłączonym climatronicu
 
Cytat:

Napisał bmisiek1 (Post 1809244)
Tak wiem co to obieg wewntrzny.Dalej będę twierdził że po wyłączeniu klimatronika nie będzie leciało więcej powietrza z nawiewów jak będziemy jechać szybciej.Po wciśnięciu OFF zamykany jest dopływ powietrza z zewnątrz(zgodnie z instrukcją)więc nie wiem co wam leci z nawiewów bo u mnie nic nie leci.

Dokladnie tak jest i u mnie.I podobnie jak kolega bmisiek1 smiem :) twierdzic tak samo.
Reasumujuac,tak na logike,panowie jesli cos dajemy na "off" to nie ma opcji zeby cos dalej lecialo.A jesli juz przez ktoras kratke dalej leci powietrze cieple badz zimne to proponuje poczytac sobie na ten temat-u nas na forum.Przy takich objawach jest to ewidentna wina nie zamykajacych sie kratek nawiewu.

Andrzej 02-04-2012 16:30

Odp: Nadmuch powietrza przy wyłączonym climatronicu
 
Cytat:

Napisał radekg32 (Post 1809323)
u nas na forum

a "u nas" to gdzie?

NERON81 02-04-2012 19:51

Odp: Nadmuch powietrza przy wyłączonym climatronicu
 
To jak to w końcu jest ma lecieć czy nie :-) bo jak czytam to cześć ma tak jak ja a cześć ze nic nie leci...

Mariusz 14-04-2012 11:26

Odp: Nadmuch powietrza przy wyłączonym climatronicu
 
Cytat:

Napisał NERON81 (Post 1809805)
To jak to w końcu jest ma lecieć czy nie :-) bo jak czytam to cześć ma tak jak ja a cześć ze nic nie leci...

Klima na OFF- nic nie leci (permanentnie zamknięte klapki powietrza w kanałach sterowane silniczkami elektrycznymi).

Klima na OFF- coś tam leci/dmucha (zwalone sterowanie klapkami nadmuchu, bądź też któryś z silniczków).

BASTA!

radekg32 14-04-2012 11:31

Odp: Nadmuch powietrza przy wyłączonym climatronicu
 
Dokladnie jak napisal 12345mario i ja ciutke wyzej :)U mnie czasami sie zdarza,ze nie zamyka kratek nawiewu na nogi ale ja juz do tego przywyklem;)
po prostu fordy nasze tak maja,ze cos musi nie dzialac heh:P

Andrzej 15-04-2012 07:21

Odp: Nadmuch powietrza przy wyłączonym climatronicu
 
Cytat:

Napisał 12345mario (Post 1814821)
Klima na OFF- nic nie leci (permanentnie zamknięte klapki powietrza w kanałach sterowane silniczkami elektrycznymi).

Klima na OFF- coś tam leci/dmucha (zwalone sterowanie klapkami nadmuchu, bądź też któryś z silniczków).

BASTA!

Ja mogę przyjąć takie wyjaśnienie... nawet sensowne :)

PIOTR_1 17-04-2012 20:23

Odp: Nadmuch powietrza przy wyłączonym climatronicu
 
Mam pytanie a nie wiem jak zacząć temat dlatego podczepiam się tutaj z pytaniem.Zrobiłem test climatronika i pokazał błąd 2297-czujnik temperatury nagrzania-otwarty obwód.O co tu chodzi i gdzie szukać tego czujnika?Czy otwarty obwód to znaczy,że jest popsuty?

radekg32 17-04-2012 20:26

Odp: Nadmuch powietrza przy wyłączonym climatronicu
 
To i ja sie podepne;)Jak Wy to robicie,ze podczas testow pokazuja sie Wam jakies bledy ?Jesli ja wchodze w taki test to na panelu climatronica mam wyswietlone wszystko co mozliwe,tzn podswietlaja sie wszystkie ikony na raz.Czy jesli wyskakuje jakis blad o ile taki jest to wtedy na wysw. climy on sie pojawia czy jak ?

Mariusz 17-04-2012 20:45

Odp: Nadmuch powietrza przy wyłączonym climatronicu
 
Cytat:

Napisał PIOTR_1 (Post 1816594)
Mam pytanie a nie wiem jak zacząć temat dlatego podczepiam się tutaj z pytaniem.Zrobiłem test climatronika i pokazał błąd 2297-czujnik temperatury nagrzania-otwarty obwód.O co tu chodzi i gdzie szukać tego czujnika?Czy otwarty obwód to znaczy,że jest popsuty?

Za plastikową osłoną przy prawym kolanie kierowcy jest kratka za którą jest czujnik temperatury wewnętrznej (mała "pastylka"/termistor) osadzony przy śmigiełku wentylatorka. Może po prostu puścił lut na nim, bądź też uszkodził się kabel. Sprawdź ewentualnie omomierzem rezystancję samego termistora, może to on "strzelił".


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.