Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Błąd P0420 i inne z tym związane,katalizator, sonda lambda, zbyt bogata mieszanka Pb (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=273707)

Grzegorz MX 13-12-2017 11:25

Odp: Błąd PO420 i inne z tym związane,katalizator, sonda lambda, zbyt bogata mieszank
 
jak sprawdzić czujnik tlenu (pierwszą sondę) - czy poprawnie działa. Wykręcać swiece i ocenić nalot?
W mieście foczek pali 10, nie ma błędów kata.

edmun 13-12-2017 11:54

Odp: Błąd PO420 i inne z tym związane,katalizator, sonda lambda, zbyt bogata mieszank
 
Błąd to nie PO420 tylko P0420

andrzej_wwa 13-12-2017 13:50

Odp: Błąd PO420 i inne z tym związane,katalizator, sonda lambda, zbyt bogata mieszank
 
Cytat:

Napisał Grzegorz MX (Post 2900827)
jak sprawdzić czujnik tlenu (pierwszą sondę) - czy poprawnie działa.

właśnie właśnie, też jestem ciekaw jak samemu ocenić stan sondy regulacyjnej

edmun 13-12-2017 14:44

Odp: Błąd PO420 i inne z tym związane,katalizator, sonda lambda, zbyt bogata mieszank
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


tutaj też wytłumaczone (bez palnika):

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

swiety_76 16-02-2018 18:41

Czy uszkodzony katalizator mógł uszkodzić silnik Wypadanie zaplonów i niska kompresja
 
Edit błąd w opisie tematu - dotyczy focus MK3 2011-2014

Pacjent to Ford Focus HB 2011 benz 1,6 105 KM.+
Auto ma 80,000 km jest mojego taty (sam używam generację wcześniejszą) który jest na emeryturze i mało jezdzi. Użytkowany zarówno trasa jak i miasto.
Do niedawna serwisowany na przedłużonej gwarancji Forda (ASO Łódz Brzezińska) wszystko wymieniane katalogowo.

Jakoś tak w listopadzie zapala się check engine. Tata jedzie do ASO diagnozują uszkodzenie katalizatora i śpiewają sobie 2500 zł za nowy, kasują błąd który oczywiście za jakiś czas powraca.
Pózniej jedzie na Szparagową tam diagnozują błąd sody lambda, kasują błąd i sugerują zmianę paliwa i przegonienie w trasie - oczywiście nic nie pomaga.
Tata jedzie teraz w lutym na Łozową wymienia sondę lambda na uniwersalną.
Check engine nie gaśnie tym razem diagnozują wypadanie zapłonów przy okazji wymieniają świece co też nie pomaga.

Objawy to nierówna praca na biegu jałowym i problemy z przyspieszaniem/mocą - takie rwane przyspieszanie - wszystko po rozgrzaniu.
Przy okazji sprawdzają ciśnienie sprężania i wychodzi im że jest po 7 bar a na jednym cylindrze nawet mniej a to chyba oznacza że silnik to szrot.
Nie chce mi się wierzyć że po przebiegu 80,000 km takie parametry. może coś spartolili przy pomiarze kompresji. Sugerują wymianę silnika na jakiś używany po 3 tysięce na półrocznej gwarancji i że nie ma sensu bawić się w remonty.
Tata w przyszłym tygodniu jedzie na pomiar kompresji do innego warsztatu.

Przy okazji pojawia się sugestia że jazda z uszkodzonym katalizatorem mogła spowodować blokowanie spalin, podwyższenie temperatury i wypalenie cylindrów stąd takie wyniki.
Czy faktycznie jazda przez 4 miesiące/3,000 km z uszkodzonym katalizatorem mogła spowodować uszkodzenie silnika czy to może jakieś naciąganie na remont/wymianę silnika ?
Albo może inaczej ten silnik to już szrot (w co nie chce mi się wierzyć) i spowodował przyspieszone zużycie katalizatora.

Na razie nie wiemy co robić czekamy na kolejny pomiar kompresji. Nie wiem czy tym momencie jest sens ładować się w kolejne wymiany elementów układu zapłonowego, paliwowego, katalizatora czy może faktycznie kupić inny silnik.

RyszardaTrzeciaWaza 16-02-2018 21:09

Odp: Czy uszkodzony katalizator mógł uszkodzić silnik Wypadanie zaplonów i niska komp
 
Cytat:

Napisał swiety_76 (Post 2935158)
pojawia się sugestia że jazda z uszkodzonym katalizatorem mogła spowodować blokowanie spalin, podwyższenie temperatury i wypalenie cylindrów stąd takie wyniki.

Myślę że to jednak nie prawda. Nie mieści mi się to jakoś w głowie.

Zróbcie ten pomiar kompresji i daj znać. Przydało by się też sprawdzić ciśnienie na listwie wtryskowej i rozpylanie wtryskiwaczy.

Bierze olej ?

Pinhead_PL 16-02-2018 22:52

Odp: Czy uszkodzony katalizator mógł uszkodzić silnik Wypadanie zaplonów i niska komp
 
Odwrotnie jest, to wypadanie zapłonów i problemy z sondą lambda przyczyniają się do szybkiego zużycia katalizatora. Z lambdą to też nie wiadomo co jest przyczyną a co skutkiem problemu bo być może podlewa za dużo paliwa stąd zużycie katalizatora, lambdy i wypadanie zapłonów.

Arti_77 17-02-2018 06:07

Odp: Czy uszkodzony katalizator mógł uszkodzić silnik Wypadanie zaplonów i niska komp
 
Wypadanie zapłonów jest spowodowane różnymi czynnikami czuli uszkodzoną sądą, świece zspłonowe, cewka, wtryski, ciśnienie na listwie, wypalone zawory, co może sugerować niską kompresję.
Silnik ma instalację gazową?
Niech sprawdzą też kompresję z użyciem niewielkiej ilością oleju co też coś powie.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

setaszi 17-02-2018 07:02

Odp: Czy uszkodzony katalizator mógł uszkodzić silnik Wypadanie zaplonów i niska komp
 
sprawdzić ustawienie rozrządu

ministerq 17-02-2018 08:11

Odp: Czy uszkodzony katalizator mógł uszkodzić silnik Wypadanie zaplonów i niska komp
 
Wypalenie cylindrów? :D :D :D
Te bezmózgi i nieuki z pseudowarsztatów coraz wyżej wznoszą się na oparach absurdu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.