Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2008-2012] Jak włączyć automatyczne zamykanie drzwi podczas jazdy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=239860)

andy65b 21-06-2018 13:22

Odp: Automatyczne zamykanie samochodu.
 
Nie jestem znawcą tematu, ale podzielę się tym co mnie spotkało wczoraj. Nigdy do tej pory tak nie miałem, ale wczoraj po wyjściu z samochodu nastąpiło właśnie samozamknięcie!! po kilkunastu sekundach, zdziwiony powtarzałem kilkunastokrotnie i działało. Dziś niestety już nie:(. Dodam ze testowałem z kluczykiem w dłoni jak i z kluczykiem odłożonym, zamknięcie następowało ciągle. Przed zauważeniem tego uzupełniałem płyn do szyb, być może jest jakaś kombinacja przycisków na pilocie? nie wiem, ale wiem że wczoraj samozamknięcie działało, dziś już nie.

tedi_k 21-06-2018 21:09

Odp: Automatyczne zamykanie samochodu.
 
Cytat:

Napisał andy65b (Post 2995832)
...ale wiem że wczoraj samozamknięcie działało, dziś już nie.

Wczoraj byłeś trzeźwy a dziś już nie... Albo odwrotnie...:619::568:

andy65b 21-06-2018 21:12

Odp: Automatyczne zamykanie samochodu.
 
Cóż:) można na to "zganić" niestety i wczoraj i dziś byłem i jestem trzeźwy:) wiec czuję że wiedza nasza jest "nijaka" :) ale może dodam.. że wtedy była otwarta "maska" przedziału silnika.. tedi_k.. myślę że jesteś na forum postrzeganym jako człowiek który ma ogromna wiedze ..ale wybacz.. pisze szczerze.. jutro sprawdzę forscanem czy może mam jakieś błędy..pozdrawiam

tedi_k 21-06-2018 21:18

Odp: Automatyczne zamykanie samochodu.
 
Cytat:

Napisał andy65b (Post 2996026)
...wiec czuję że wiedza nasza jest "nijaka" :)

Czyja "wasza"?
Przyjmij do wiadomości, iż nie ma opcji samozamykania innej niż po otwarciu centrala z pilota i BEZ OTWIERANIA JAKICHKOLWIEK DRZWI odczekania ok. 40sek. Tylko w takiej sytuacji następuje ponowne samoczynne zaryglowanie drzwi. Jest to o tyle logiczne, że "otwarłeś drzwi "przypadkowo", nie mając zamiaru wsiadać do auta i auto w takiej sytuacji nie może pozostać otwarte" i samo się zamyka po ok. 40 sek. czekania na Twój ruch...
Opisane wyraźnie w instrukcji obsługi samochodu.

andy65b 21-06-2018 21:29

Odp: Automatyczne zamykanie samochodu.
 
napisałem "nasza" czyli moja miedzy innymi w odpowiedzi na pierwsze pytanie... dziękuję za odpowiedź...bo poniekąd to jest "jakieś" automatyczne zamykanie:)

tedi_k 21-06-2018 21:45

Odp: Automatyczne zamykanie samochodu.
 
Cytat:

Napisał andy65b (Post 2996033)
..."jakieś" ...

Tak podejrzewałem...:P Kto by tam sobie życie komplikował zaglądaniem do instrukcji obsługi...:one:

andy65b 21-06-2018 22:51

Odp: Automatyczne zamykanie samochodu.
 
Uprościłeś to bardzo..ale muszę przyznać ze masz rację:) co do instrukcji...jednak człowiek uczy się na błędach.. ale uznają bezdyskusyjnie twoją wiedzę ... pozdrawiam i uważam ją za bezcenną

siaku 06-03-2020 10:30

Odp: Jak włączyć automatyczne zamykanie drzwi podczas jazdy
 
Witam ,Sorki że pytam odnośnie tak odległego czasowo tematu , czy obecnie ktoś może pomóc w uruchomieniu ryglowania drzwi przy ruszaniu w Kuga automatycznie ? Mieszkam w pobliżu Łodzi . może ktoś coś podpowie, lub gdzie się udać z tym tematem ? Byłbym wdzięczny

mateush1977 06-03-2020 10:59

Odp: Jak włączyć automatyczne zamykanie drzwi podczas jazdy
 
W elemconfig można nawet ustawić przy jakiej prędkości mają się blokować drzwi...

adam_sky 06-03-2020 19:35

Odp: Jak włączyć automatyczne zamykanie drzwi podczas jazdy
 
Cytat:

Napisał siaku (Post 3231643)
Witam ,Sorki że pytam odnośnie tak odległego czasowo tematu , czy obecnie ktoś może pomóc w uruchomieniu ryglowania drzwi przy ruszaniu w Kuga automatycznie ? Mieszkam w pobliżu Łodzi . może ktoś coś podpowie, lub gdzie się udać z tym tematem ? Byłbym wdzięczny



Jak nie masz kabelka to mozesz podjechac do mnie z kompem to ci uzycze kabelek na czas zabawy. Forscan powinien tez to ogarnac. Mieszkam pod lodzia kierunek wschod :)


Sent from my iPhone using Tapatalk


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.