Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Jakie felgi i oponki na zimę ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=90281)

beti01 03-02-2010 20:43

Odp: Jakie felgi i oponki dla S-maxa na zimę...pomocy
 
Witam ,a co myslicie o oponach Infinity na zimę ??/

jojojo 03-02-2010 21:07

Odp: Jakie felgi i oponki dla S-maxa na zimę...pomocy
 
Cytat:

Napisał beti01 (Post 1352761)
Witam ,a co myslicie o oponach Infinity na zimę ??/

Pewnie jeszcze nikt nic nie myśli, bo to jakiś chiński wynalazek. Są po prostu za tanie. Bałbym się tego, chociaż może po prostu chcą wejść na rynek i stąd cena. Ale nie ma nic za darmo. Na oponach nie należy oszczędzać. To Twoje bezpieczeństwo, więc przemyśl...

Kayu 04-02-2010 07:33

Odp: Jakie felgi i oponki dla S-maxa na zimę...pomocy
 
Zasadniczo to pierwsze słyszę o takiej marce opon. Może napisz lepiej, jaki masz budżet na te opony i jakie masz felgi - 16, 17 czy 18 cali - będzie łatwiej coś dobrać.

esco 04-02-2010 09:09

Odp: Jakie felgi i oponki dla S-maxa na zimę...pomocy
 
znalazłem na innym forum, dotyczy co prawda letnich ale warto przeczytać dla samej ortografii : "Ja miałem oponki tej firmy na suchej nawieszchni jest spoko ale jak dostaną wody to latasz po całej jezdni poprostu się nie czymają na mokrej mawieszchni i błotnistych dróg też trzeba unikać bo jak wjedziesz to nie wyjedziesz."

beti01 04-02-2010 10:03

Odp: Jakie felgi i oponki dla S-maxa na zimę...pomocy
 
kupiłam felgi 16 stalowe na zimę a przyznam się, że wydatki na moje maleństwo powoli mnie przerastają ,mam go dopiero 2 -tygodnie ..2007 rok ,a jeszcze filtry itp...

JAMNIK 04-02-2010 10:18

Odp: Jakie felgi i oponki dla S-maxa na zimę...pomocy
 
Polecam NOKIAN 215/60R-16 WRG2 99H XL.
W dobrej cenie i bardzo dobrze zachowują się w śniegu.

Kayu 04-02-2010 10:19

Odp: Jakie felgi i oponki dla S-maxa na zimę...pomocy
 
Obowiązuje Cię rozmiar 215/60 R16 99 HXL, poza wymienionymi przez Ciebie Infinity, cena jednej opony zaczyna się od ok. 370 zł brutto za Barumki. Moim skromnym zdaniem zapłacenie 1600 zł za komplet nowych markowych opon to cena niezbyt wygórowana za względnie dużą gwarancję jakości i bezpieczeństwa opon. Zawsze można posiłkowac się ratami.
Te chińskie Infinity mają indeks ładowności tylko 95, więc teoretycznie za mały do maksia.

ph71 05-02-2010 22:57

Odp: Jakie felgi i oponki dla S-maxa na zimę...pomocy
 
Cytat:

Napisał andree74 (Post 1348624)
U mnie np. opona zimowa to Uniroyal MS PLUS 66 o rozmiarze 215/60/16 i jestem zadowolony.

Mam te opony ale w rozmiarze 225/50/17. W śniegu nie głębszym niż prześwit są O.K. Powiem więcej, można się "powygłupiać", w końcu "nówki sztuki" :D
Muszę jednak przyznać, że przy prędkościach >130 km/h na niektóych asfaltach na drogach szybkiego ruchu, stają się nagle dosyć głośne. Do 110-120 jakby ich nie było...

wit007 06-02-2010 07:56

Odp: Jakie felgi i oponki dla S-maxa na zimę...pomocy
 
O, a co to za wynalazek? Nie chiński przypadkiem?

O, nie zauważyłem podobnego wpisu ;) Jak piszą inni - kup najtańsze znanej firmy. Czyli Barum będzie idealny. Nie wiem czy Dębica robi taki rozmiar (chyba że do dostawczaków ;p). Zostaje jeszcze Allegro - można czasem kupić opony w naprawdę dobrej cenie. Np. dwuletnie (ale nieużywane).

arczi_75 06-02-2010 15:48

Odp: Jakie felgi i oponki dla S-maxa na zimę...pomocy
 
Cytat:

Napisał wit007 (Post 1354902)
O, a co to za wynalazek? Nie chiński przypadkiem?

O, nie zauważyłem podobnego wpisu ;) Jak piszą inni - kup najtańsze znanej firmy. Czyli Barum będzie idealny. Nie wiem czy Dębica robi taki rozmiar (chyba że do dostawczaków ;p). Zostaje jeszcze Allegro - można czasem kupić opony w naprawdę dobrej cenie. Np. dwuletnie (ale nieużywane).

Co do kupowania na allegro to zdecydowanie radzę uważać. Kolega kupował w zeszłym roku niby nieużywane i jak przyszły okazało się, że mają 4!!! lata. Gumek starszych niż rok - nawet nieużywanych należy bezwzględnie unikać!


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.