Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Światła do jazdy dziennej - LED (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=75993)

paablod 27-08-2013 09:59

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Cytat:

Napisał sober (Post 2066349)
Witam
Myślę że fi 90 zmieści się bez problemu...

Ja jednak wcześniej bym to dokładnie sprawdził. Bo moim zdaniem reflektor o średnicy 90 mm w otwór 75-80 mm tak bez problemu się nie zmieści.

wisnia100 27-08-2013 14:28

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Cytat:

Napisał paablod (Post 2066390)
Ja jednak wcześniej bym to dokładnie sprawdził. Bo moim zdaniem reflektor o średnicy 90 mm w otwór 75-80 mm tak bez problemu się nie zmieści.

Z tym że reflektor nie wchodzi bezpośrednio w otwór, jest to jedynie otwór w atrapie która go maskuje...

paablod 27-08-2013 14:53

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Maskuje, ale nie zakrywa. W moim z 2007 roku 510HP akurat weszły w otwór w maskownicy i nawet jeszcze pierścień osłaniający udało się od przodu wcisnąć.

sober 27-08-2013 20:03

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Cytat:

Napisał paablod (Post 2066390)
Ja jednak wcześniej bym to dokładnie sprawdził. Bo moim zdaniem reflektor o średnicy 90 mm w otwór 75-80 mm tak bez problemu się nie zmieści.

Hmmm ale otwór 75-80 mm jest w atrapie... halogen z fi 90 mm po zewnętrznym obwodzie a z tego co widać na zdjęciach ma małą ramkę wewnętrzną tak że pewnie fi wewnętrzne może mieć ok 80 mm specjalnie do atrapy...

zobacz na zdjęciach z aukcji allegro:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Jest tam foka z 2008 jako przykład montażu tych świateł...
Pozdrawiam

wisnia100 ja w swojej foce z 2009 zamontowałem w przednim grilu ledy osram lightaday i jestem bardzo zadowolony...świecą bardzo jasno

to są światła tego typu...
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Zdjęcia zamieszczę później...

paablod 27-08-2013 20:12

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Oczywiście, że trzeba to dokładnie sprawdzić, szczególnie przy tej cenie. Trochę dziwne są te zdjęcia i opisy. Przy LEDFOG101 widać, że soczewka niby wchodzi w maskownicę, ale zdjęty został metalowy pierścień. Kłóci się to trochę z informacją o braku konieczności zmian w samochodzie. Najlepiej, żeby wypowiedział się ktoś, kto to zamontował u siebie.

sober 27-08-2013 20:38

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Cytat:

Napisał paablod (Post 2066694)
Oczywiście, że trzeba to dokładnie sprawdzić, szczególnie przy tej cenie. Trochę dziwne są te zdjęcia i opisy. Przy LEDFOG101 widać, że soczewka niby wchodzi w maskownicę, ale zdjęty został metalowy pierścień. Kłóci się to trochę z informacją o braku konieczności zmian w samochodzie. Najlepiej, żeby wypowiedział się ktoś, kto to zamontował u siebie.

Albo przy najbliższej okazji sprawdzę jakie fi jest na org. halogenie zewnętrznie i wewnętrznie...i napisze...
Rozwiejemy tym wątpliwości...ale musisz przyznać że wreszcie pojawiło się coś ciekawego...

wisnia100 03-09-2013 12:16

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Cytat:

Napisał sober (Post 2066709)
Albo przy najbliższej okazji sprawdzę jakie fi jest na org. halogenie zewnętrznie i wewnętrznie...i napisze...
Rozwiejemy tym wątpliwości...ale musisz przyznać że wreszcie pojawiło się coś ciekawego...

i jak mierzyłeś ?

Michał22 08-09-2013 20:45

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Cześć.

Mierzyłem dzisiaj oryginalne przeciwmgielne i mają one podobnie jak ledy osram 90 mm średnicy. Nawet mocowanie wygląda jak by pasowało do oryginalnych przeciwmgielnych. Jest tylko jedna wątpliwość, niklowana osłona ma średnicę wewnętrzną 75 mm i nie wiem ile zasłoni ledy?

nasero 09-09-2013 16:09

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
W dziale dla fordów C-Max jedna osoba montowała Osram DRL Fog. Mi się wydaje, że ta ramka ozdobna halogenu może mieć taką samą średnice co w focusach II FL.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

sober 08-10-2013 09:24

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Cytat:

Napisał wisnia100 (Post 2069974)
i jak mierzyłeś ?

Witam
Przepraszam że tak długo...zmierzyłem i tak jak mówiłem będą pasowały te ledy osram w miejsce naszych p/mgielnych...
Zewnętrzne fi 90 mm a wewnętrzne fi 75 mm [jest tam taka ramka-klosz halogenu przyklejony jest do obudowy] czyli nasz zewnętrzny upiększający halogeny pierścień nie wpłynie negatywnie na poziom widoczności światełek led...
Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.