Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=154150)

Jaryska 24-02-2021 18:42

Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?
 
To po paru latach zmieniłeś zdanie ??

RyszardaTrzeciaWaza 24-02-2021 19:14

Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?
 
Cytat:

Napisał 7Volt7 (Post 3322300)
Lejecie oleje 10w40 to potem tak się kończy. Zalać tłoki XADO ANTICARBON ANTYKOKS podwójne dawki. Potem płukanka silnika do oleju 2szt K2 . Potem wlać 5w30 wg specyfikacji Forda i hula. Lepiej jednak wlać OLEJ CASTROL EDGE 5W30 C3 5L. Jak nie to lipa remont niestety.

Wyjmij tłoki z durateca który lubi olej i daj znać.

agneswoo 25-05-2021 13:52

Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?
 
trochę obok tematu ale szukam odpowiedzi.

jakie jest prawidłowe ciśnienie na cylindrach, pacjent ford mondeo mk3 1.8 duratec 81kw?

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

klocolus 26-05-2021 12:05

Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?
 
Cytat:

Napisał agneswoo (Post 3345463)
jakie jest prawidłowe ciśnienie na cylindrach, pacjent ford mondeo mk3 1.8 duratec 81kw?

optymalne 12-14 bar, akceptowalne powyżej 10 bar, najważniejsze aby było równe pomiędzy cylindrami (różnica 0.5 bara max 1 bar)

Andrzej16 05-08-2022 21:08

Samochód bierze tonę oleju
 
Witam mam problem z moim Fordem Mondeo 2001 silnik 1.8 110 koni. Samochód bierze tony oleju około 1 l na 300 km. Gdy wciśnie się gaz i jedzie się na obrotach powyżej 2000 to dymi strasznie na biało. Nikt z lokalnych mechaników nie chce się podjąć naprawy samochodu twierdzą, że to uszczelniacze lub pierścienie, lub uszczelka pod głowicą, ale nie opłaca się tego robić ze względu na wysokie koszta sięgające 7000 zł. Oczywiście żaden z tych mechaników nawet nie spojrzał pod maskę. Nie wiem czy warto wierzyć w te opowiadania, czy po prostu ludzie próbują mnie spławić. Jeden diagnosta powiedział, że nie są to pierścienie ponieważ samochód dymi mimo rozgrzanego silnika. Samochód nie ma katalizatora ale "eksperci" twierdzą, że nie ma to żadnego wpływu na te dymienie. Co najlepiej zrobić w tej sytuacji? Czy warto spróbować go w jakiś sposób naprawić? Słyszałem, że dobre są płukanki i wymiana uszczelniaczy ale nikt nie chce się tego podjąć z okolic Olsztyna. Pozdrawiam.

rajman 06-08-2022 09:53

Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?
 
czytałeś wątek do którego przeniesiono Twój post albo w ogóle to forum pod kątem "zużycie oleju"?

Andrzej16 07-08-2022 09:43

Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?
 
Czytałem, tylko nie wszystko się nakłada z problemem opisanym przeze mnie. Zresztą nawet jeśli to któryś problem z powyższych, może zna ktoś dobrego mechanika z okolic Olsztyna, który podjąłby się majsterkowania przy tym samochodzie. Na razie nie znalazłem.

klocolus 08-08-2022 00:05

Odp: Samochód bierze tonę oleju
 
Cytat:

Napisał Andrzej16 (Post 3420231)
Czytałem, tylko nie wszystko się nakłada z problemem opisanym przeze mnie. Zresztą nawet jeśli to któryś problem z powyższych, może zna ktoś dobrego mechanika z okolic Olsztyna, który podjąłby się majsterkowania przy tym samochodzie. Na razie nie znalazłem.

Cytat:

Napisał Andrzej16 (Post 3420086)
twierdzą, że to uszczelniacze lub pierścienie, lub uszczelka pod głowicą, ale nie opłaca się tego robić ze względu na wysokie koszta sięgające 7000 zł.

Uszczelkę pod głowicą raczej można wykluczyć a uszczelniacze zaworowe to raczej w takim stopniu nie ciekną aby tyle oleju poszło. Najprawdopodobniej pierścienie, kilka latg temu można było zrobić remont za 3-4k ale teraz cena 7k jest całkowicie możliwa. Wystarczy przeczytać ten wątek i o ile nie zostawiasz plam oleju to najprawdopodobniej są to pierścienie

Co można zrobić tanim kosztem? Porządne płukanie silnika + zalać cylindry naftą i xado antykoks. Kilka aut już tak uratowałem ale czy przy takim spalaniu litr na 300km dużo pomoże to szczerze nie wiem. Ale koszta są stosunkowo małe w porównaniu do potencjalnego efektu jeszcze przedłużenia żywotnosci silnika o kilkadziesiąt tkm. Warto jeszcze sprawdzić odmę bo niesprawna może całość pogarszać.

Bump:
Cytat:

Napisał Andrzej16 (Post 3420086)
Samochód nie ma katalizatora ale "eksperci" twierdzą, że nie ma to żadnego wpływu na te dymienie

Brak wpływu lub minimalne do pominięcia to nie DPF.

Cytat:

Napisał Andrzej16 (Post 3420086)
Słyszałem, że dobre są płukanki i wymiana uszczelniaczy

O płukance z dodatkami pisałem wyżej a samych uszczelniaczy zaworowych na pewno nie warto wymieniać w tym silniku (to nie BMW).

Szczerze najlepiej to jakby znaleźć w miarę zdrowe 2.0 145km i przerzucić ale można się "nadziać" na silnik w podobnej kondycji + trzeba by mapy paliwowe ogarnąć z 2.0. Plus kwestia opłącalności przy obecnym wieku auta. Może najtaniej po prostu lać olej wszystko zależy jak jeździsz albo zrobić płukanie jak napisałem wyżej pewnie całkowicie zużycie Ci nie zniknie ale może wróci do poziomu powiedzmy litr na 1000-2000km a takie da radę zaakceptować(ale to tylko spekulacje).


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.