Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Program konfiguracji - ELMconfig (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=170461)

Parch 14-11-2023 14:01

Odp: Program konfiguracji - ELMconfig
 
To że się "z guzika" nie da włączyć/wyłączyć PDC nie jest związane w żaden sposób z softem C+ (fabryczny/"ulepszony"). Jest albo błąd podłączenia (kabelkologia), albo nieoryginalne czujniki parkowania.
EDIT: Ewentualnie jakiś felerny (podróba nędzna?) guzik majfrend sprzedał.



Cytat:

Napisał Lord_Fordemort (Post 3475900)
żona zapomni zgasić lampkę w środku

W poliftach może sobie żona zapominać do woli. Raz, że lampka ledowa, dwa, że po max. 10 min. prąd zostanie odcięty. I stresować żony nie wolno! Auto jest amerykańskie, filozofia również. Chyba, że żona działa z premedytacją...

Lord_Fordemort 14-11-2023 14:25

Odp: Program konfiguracji - ELMconfig
 
Panowie, stop!
Czujniki są fabryczne, wizualizację mam, chodzi tylko o włączanie/wyłączanie przyciskiem (nie działa).
Po wrzuceniu wstecznego na Conversie wszystko się pojawia, przycisk "ON" się podświetla, ale nie mogę nim ani wyłączyć, co akurat rzadko jest potrzebne (wyłącza się automatycznie, jak ruszę do przodu, przy jakiejś-tam prędkości - normalne zachowanie), gorzej, że chcąc podjechać gdzieś delikatnie do przodu, bez wrzucenia wcześniej wstecznego, nie mogę ich włączyć.

Gdyby to były jakieś aftermarketówki z allegro, z osobnym wyświetlaczem/buzzerem, to w ogóle nie poruszałbym tematu włączania ich fabrycznym przyciskiem.

Przy zmianie przycisku z samej trakcji na Trakcja/Park widziałem, że w wiązce są przewody do tego przycisku (znalazłem gdzieś schemat albo zdjęcie kogoś innego, nawet zlokalizowałem, które to dokładnie kabelki).

tedi_k 14-11-2023 16:19

Odp: Program konfiguracji - ELMconfig
 
Cytat:

Napisał Lord_Fordemort (Post 3475921)
...Przy zmianie przycisku z samej trakcji na Trakcja/Park ...

Fabryczne czujniki przód-tył ZAWSZE mają fabryczny (i działając...) przycisk włączania PDC.
Z jakiego więc powodu trzeba było dokładać przycisk???

Lord_Fordemort 14-11-2023 16:59

Odp: Program konfiguracji - ELMconfig
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ,
tak, jak pisałem, dokładałem te czujniki na własną rękę.
Convers wyświetla, czujniki działają, przycisk nie.

Parch 14-11-2023 18:47

Odp: Program konfiguracji - ELMconfig
 
Chyba czas najwyższy żeby podać dokładne informacje, co zostało zrobione i na jakich częściach. Np. jaki moduł PAM, czy oba buzery? Czy poprawnie skonfigurowane?

No i skoro działać poprawnie nie chce, to jakie są błędy?

tedi_k 14-11-2023 19:58

Odp: Program konfiguracji - ELMconfig
 
Cytat:

Napisał Lord_Fordemort (Post 3475933)
... czujniki działają, przycisk nie.

Ponieważ "elektroniczna telepatia" ciągle jeszcze w fazie eksperymentów, to wniosek dość oczywisty... "Problem z kabelkiem"...
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Strona 107, miernik w ręce i pomierzyć sobie dokąd dochodzi. Jeśli "aż do celu" - to winien moduł.

Lord_Fordemort 14-11-2023 20:49

Odp: Program konfiguracji - ELMconfig
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3475947)
Ponieważ "elektroniczna telepatia" ciągle jeszcze w fazie eksperymentów, to wniosek dość oczywisty... "Problem z kabelkiem"...
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Strona 107, miernik w ręce i pomierzyć sobie dokąd dochodzi. Jeśli "aż do celu" - to winien moduł.

O, i to jest [ironiczna, acz] konstruktywna odpowiedź. W takim razie do czasu pomierzenia, a stanie się to najprędzej w weekend i to niekoniecznie ten najbliższy, wątek przycisku zamykam, żeby nie robić off-topu.

Sądziłem, że jest to kwestia zaznaczenia/odhaczenia jakiegoś "ptaszka" w ELMConfigu, skoro czujniki działają, Convers też, tylko przycisk nie.
Brałem pod uwagę jeszcze jedną opcję - w momencie montażu czujników i aktywacji wszystkiego, nie miałem jeszcze tego przycisku, i zastanawiałem się, czy de-aktywacja + ponowne włączenie nie sprawiłoby, że moduł nagle zacznie gadać z przyciskiem (w sumie to raczej na odwrót), ale jak mi potem coś nie zechce ruszyć, to się znowu zakopię w dłubaniu przy aucie na 2 tygodnie więc wolę nie ryzykować...

Zacznę od pomierzenia, jak wiązka będzie ok, będziemy drążyć wątek ELM-a.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.