Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Hamulec ręczny -jak naciagnąć? co wymienić? jaki zacisk? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=34227)

sylwek12345 05-09-2013 08:00

Naciag hamulca recznego jak to zrobić ?
 
Witam
Mam problem z haulcem recznym wogle po naciagnieciu wajchy nie dziala jest tam samoregulacja a pod tlumikiem nie ma naciagu a linka widac ze sie porusza ale bardzo slaba na zacisku ok 1 cm

sylwek12345 05-09-2013 16:58

Odp: Hamulec ręczny -jak naciagnąć? co wymienić? jaki zacisk?
 
????????

sylwek12345 06-09-2013 20:26

Odp: Hamulec ręczny -jak naciagnąć? co wymienić? jaki zacisk?
 
nikt nic nie wie
czy zacisk czy jakas samoregulacja

Roberto36 07-09-2013 02:26

Odp: Hamulec ręczny -jak naciagnąć? co wymienić? jaki zacisk?
 
ja wymieniłem zaciski na nowe fordowskie i dalej mi ręczny nie naciągał,spierdzielona była wajcha od ręcznego na allegro 160zł używka z 2004r bez samoreguratora tylko z ręczna regulacja i na każdej górce samochód mogę zostawić.polecam każdemu!

sylwek12345 09-09-2013 10:32

Odp: Hamulec ręczny -jak naciagnąć? co wymienić? jaki zacisk?
 
Tak jest najprosciej wiem o tym a jakis naciag lub cos???

H4des 17-10-2013 11:36

Odp: Hamulec ręczny -jak naciagnąć? co wymienić? jaki zacisk?
 
Reasumując - jeśli nie odbija ręczny to albo kupujemy zacisk (poliftowy najlepiej) razem z klockami, które do niego pasują + ewentualnie wajchę ręcznego ( też po lifcie) i to powinno załatwić sprawę słabo trzymającego ręcznego?

stmartin 02-02-2014 07:16

Hamulec ręczny nie działa - budowa układu
 
Witam, Ford Mondeo z 2001 r. hatchback 1.8 benzyna.
Mam problem z hamulcem ręcznym, obecnie nie działa całkowicie.
Hamulec zasadniczy na tył działa, ale ręczny nie.

Na początku wymieniłem linki u mechanika i było ok, coś kiepsko trzymał ale badania przeszedł.
Potem wysiadła prawa strona a teraz lewa i już całkowicie nic nie trzyma.

Moje pytanie jest takie co składa się na układ hamulca ręcznego i co trzeba wymienić alby ręczny był sprawny.

Skoro linki wymieniłem to chyba teraz zaciski ? Tarcze i klocki są jeszcze w dobrym stanie.

Czytałem na innych posta o zaciskach i linkach czy coś jeszcze wchodzi w skład tego układu co warto by sprawdzić i ewentualnie wymienić ?

Jak jest zbudowany układ hamulca ręcznego, być może mechanik coś przeoczył wymieniając tylko linki u mnie.

Jakiej firmy albo jakiego producenta części do tego układu polecacie ?

Proszę o wszelkie rady i podpowiedzi.

Juzek 02-02-2014 07:57

Odp: Hamulec ręczny nie działa - budowa układu
 
Czesc

zapewne masz samoregulator naciagu linek, który znajduje się pod podloga w miejscu styku mechanizmu dzwigni w kabinie a linkami, ktore dochodza do zaciskow.

inna sprawa to mocowania linek na tylnych wahaczach. Moze linki sie odpiely i wisza.

1olek 02-02-2014 10:38

Odp: Hamulec ręczny nie działa - budowa układu
 
zalezy tez jakie linki zalozyles, bo jak najtansze to mogly juz zardzewiec i sie zapiec, lub zamarzly bo zimno :)

2.0 TDCI 02-02-2014 19:23

Odp: Hamulec ręczny nie działa - budowa układu
 
Witam. Czy ktoś testował ten zestaw [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] przy regeneracji zacisku w swoim autku? pomogło? opinie itp.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.