Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Producent zaleca wymianę oleju co 30 kkm czy nie lepiej wcześniej ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=233562)

darras 30-05-2023 18:51

Płukanka silnika oraz Ceratec
 
Witam forumowicze. Jestem krótko przed wymianą oleju w swoim mondeo.Stan licznika to 68 tysięcy. Chciałbym się doradzić czy warto przed wymianą wlać płukankę , a następnie po zalaniu oleju dodać cerateca. Czy tym działaniem nie zaszkodzę silnikowi ? Jeśli nie jakiej firmy polecacie produkty i jaki olej ?. Silnik 2.0 TDCI 180 KM :surprise:

kln1920 30-05-2023 19:22

Odp: Płukanka silnika oraz Ceratec
 
Najlepszą płukanką jest wymiana oleju co 10k km na olej dobrego producenta. Nie wierzę w płukanki, psiaknie jakimś środkiem do nagaru w dolot i tak dalej i tak dalej. Moim zdaniem nie zaszkodzi, ale też nie pomoże. Ale cerateki i inne ceramizery- od tego trzymałbym się z daleka. Jedynie można od czasu do czasu zalać do baku coś na przeczyszczenie układu wtryskowego.

darras 30-05-2023 19:45

Odp: Płukanka silnika oraz Ceratec
 
Do paliwa dolewałem Lique Molly. A dobre oleje to znaczy ? Motul?

mrk26 31-05-2023 13:24

Odp: Płukanka silnika oraz Ceratec
 
Jak będziesz postępował zgodnie z instrukcja tej płukanki to nie powinno być problemu. Oczywiście silnik powinien być w dobrym stanie, bo jak jest jakiś problem to płukanka może dobić. Sam się zastanawiam a że mam serwis pod koniec roku to jeszcze mam chwilę. Jak sie zdecydujesz i zrobisz to daj znać czy będzie jakaś różnica.

tomkrawiec 31-05-2023 13:46

Odp: Płukanka silnika oraz Ceratec
 
Mając przejechane prawie 70 tkm sugeruje na "dzien dobry" zrobic 2 płukanki - wlać jedna do starego oleju i płukać na wolnych obrotach około 30 min, zmienić olej, filter i znowu zalać płukankę, płukać ponownie 30 min, a po skończonym płukaniu znowu nowy olej i filter. Potem płukankę robić przy każdej wymianie oleju. Co do płukanki to ja akurat używam Motul-a ([Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]), jesli chodzi o olej to tez Motul 0w-30 eco-clean 8100, Do paliwa raz na 4000-5000 km dolej sobie Liqui Molly ([Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]) => robi doskonałą robotę ! I olej zmieniaj nie rzadziej niż co 10 tkm :-)

klocolus 31-05-2023 21:29

Odp: Płukanka silnika oraz Ceratec
 
Ja zawsze robię płukankę ale z drugiej strony zawsze miałem auta 100tkm+ a najczęściej 200tkm+.

Cytat:

Napisał darras (Post 3458395)
Czy tym działaniem nie zaszkodzę silnikowi ?

Zaszkodzić to na pewno nie jeśli zrobisz zgodnie z instrukcją. Płukanka na pewno pomoże zejść staremu olejowi. Ceratec zastosowałem w wielu silnikach i ogólnie na plus, w dw10f też tylko z przebiegiem ~260tkm.

Cytat:

Napisał darras (Post 3458408)
A dobre oleje to znaczy ? Motul?

Przede wszystkim zgodny z normą, świeży i nie podrobiony (tak zdarzają się podrobione oleje). Zmieniać co max. 12-15tkm a najlepiej co 10tkm.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.