Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2013-2020] Jakie opony zimowe? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=190282)

Piotr 1967 06-11-2019 09:36

Odp: Opony z homologacja
 
A po co Ci homologacja Forda do opon?Ja mam Forda Escape i na lato kupiłem opony Continental 235/45x19,takie alufelgi były oryginalnie w tym Fordzie, są pięknie chromowane.W aucie,kiedy przypłynęło z USA były Continental o takich samych wymiarach co te następne które kupiłem,tyle,że całoroczne.Niestety,jedna opona była uszkodzona mechanicznie,a kupienie takiej samej okazało się niemożliwe.Dlatego musiałem wymienić wszystkie cztery. Natomiast rok temu na zimę kupiłem drugie alufelgi po renowacji czarne i opony zimowe Bridgestone Blizak LM 005.Moim zdaniem patrz na parametry opony tj.prędkość dopuszczalna czy też maksymalny dopuszczalny ciężar na oponę.Zresztą każda opona dopuszczona do sprzedaży musi mieć atest.

Draculescu 07-11-2019 23:34

Odp: Jakie opony zimowe?
 
Cytat:

Napisał maku1993 (Post 3185861)
Witam, potrzebuje pomocy w doborze opon.
Obecnie mam 235/45 r19, szukam opon wielosezonowych, moje pytanie czy do felgi 19 mogę założyć inne 19 niż o takiej szerokości i wysokości czy nie bardzo ?

Niżej odpowiedniki dla 19" felg. Kalkulator opon masz tu:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]https://uploads.tapatalk-cdn.com/201...b33d22b27f.jpg

Draculescu 09-11-2019 22:43

Odp: Jakie opony zimowe?
 
Kuga z napędem na przód. Zakładam że wszystkie parametry opony jak rozmiar nośność itd są takie same.
Pytanie:
Na ile jest istotne aby opony zima czy lato były z dopiskiem SUV?
Czy ma to jakiekolwiek znaczenie przy napędzie na jedną oś?
Jakie jest Wasze doświadczenie/opinia?

zywieccc 14-02-2020 19:49

Odp: Opony z homologacja
 
Cytat:

Napisał krzysztof.k84 (Post 3190275)
Witam.
Mam zakupic opony zimowe do mojej kugi z 2017.
.........y. I czemu nie nalezy stosowac run flat ?

Czemu nie można stosować opon run flat?
Kupiłem własnie Continentale nowe SSR... :/

ArturoW 04-03-2024 09:35

Wybór opon zimowych
 
Witam Was. Koleżanki i koledzy pytanie może wyda wam się trochę tendencyjne ale może ktoś mimo tego doradzi. Wiem, że zima się już kończy ale muszę kupić nowe opony zimowe do mojej Kugi ponieważ wpadłem w dziurę i jedną uszkodziłem a, że nie są już nowe to chcę wymienić komplet. I w związku z tym proszę Was o polecenie jakiejś marki którą z czystym sumieniem możecie polecić. Wiem, źe opini będzie wiele ale może uda mi się spośród nich wybrać jakiegoś konkretnego producenta. Do tej pory miałem Nokiany w rozmiarze 235/55/ 17 103 v ale akurat tę markę wykluczam po swoich doświadczeniach. Proszę o jakieś sugestie i podpowiedzi.
Pozdrawiam Was

Jakoob 04-03-2024 09:41

Odp: Wybór opon zimowych
 
Wejdz na większe sklepy oponiarskie i wybierz coś porządnego, co jest akurat w promocji.

Ze swojej strony polecam Dunlopy Winter Sport.

Odradzam Michelin - zawsze szybko mi parciały, aktualnie mam Pirelli Cinturato 2022r. ale poprzednia generacja była w moim odczuciu lepsza.

Nie czytaj za dużo, bo różnic wielkich w podobnych cenach nie będzie.

lukaszooo 04-03-2024 09:52

Odp: Wybór opon zimowych
 
Ja jeżdżę na oponach że średniej półki cenowej. Od lat kupuje Uniroyal, aktualnie mam takie zimówki i czekam na nowe letnie 245/45/20 :)
W jednym aucie po wystrzale kupiłem jedne z najtańszych opon Zetex i byłem bardzo miło zaskoczony, za opone 17 zapłaciłem za sztukę 320zl a używana jedną sztukę Brigstona sprzedałem za 400zl

ochkarol 04-03-2024 14:07

Odp: Wybór opon zimowych
 
A ja polecę Nokian WR D4. Ciche, trwałe i bardzo dobrze trzymają auto na śniegu.

krzysztofSJZ 04-03-2024 18:01

Odp: Jakie opony zimowe?
 
w kudze mam porównanie 2X michały to są ori założone chyba na 1 montaż i dokupione 2 X nexeny jeżdżę na nich już 3 rok i uważam że względem głośności są takie same to znaczy bardzo ciche ale są też gumy tańsze i porównywalne względem ciszy i moje zdanie jest takie że za michały nie ma co przepłacać

Bump:
Cytat:

Napisał lukaszooo (Post 3486873)
17 zapłaciłem za sztukę 320zl

za rozmiarówkę do Kugi??? no to cena godna uwagi chyba że to było przed inflacją, sam rozważałem Zetex,
ktoś może ma doświadczenie z kumho na lato ???

lukaszooo 04-03-2024 18:57

Odp: Jakie opony zimowe?
 
Dokładnie do Escape, auto szło do sprzedania więc kupiłem najtańsze nowe. Kupowałem je w lipcu 2023. Napewno były lepsze niż wielosezon Michelin.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.