Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=13111)

Mariusz 10-07-2012 09:07

Odp: Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
To jest niestety robota zegarmistrzowska, ale się da. Wskazówki są po prostu na wcisk i należy użyć nieco siły, podważyć je z obu stron, by nie skrzywić osi. Należy pamiętać, by przy składaniu nie wciskać ich od razu na gotowca. Po teście zegarów, gdy wychylą się na maxa prawidłowo i mamy pewność, że jest git należy je delikatnie docisnąć.

beria 10-07-2012 11:33

No właśnie już chyba uszkodziłem wskazówkę od paliwa... Odczepił się ten srebrny platik, a sama wskazówka dalej sobie siedzi. Więc wskazówki tylko do góry?

beria 12-07-2012 15:52

1 załącznik(i)
Po wymianie całego kompletu mam taki radosny objaw. Martwe zegary lcd nic nie wyswietlaja. A te kontrolki ciagle swieca. Zegary do wymiany?

trupniew 12-07-2012 16:17

Odp: Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
Panowie,
Potrzebuje pomocy bo idę z instrukcją krok po kroku ale jest jeden moment gdzie nie ma wzmianki a mianowicie kierownicę z zegarami jeszcze łączy kawałek pseudo skóry maskuje od góry bebechy. Pytanie mam jak ten kawałek się zdejmuje bo bez tego nie dojde do śrobek mocujących zegary ... z gory dzięki za pomoc

Nynek 12-07-2012 16:22

Odp: Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
Dojdziesz - tylko musisz opuścic i pociągnąć do siebie kierownicę .

beria 12-07-2012 16:25

Odp: Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
Cytat:

Napisał Nynek (Post 1851758)
Dojdziesz - tylko musisz opuścic i pociągnąć do siebie kierownicę .

Dokładnie ta pseudo skają łaczy się z górną obudową. Poruszaj kierownicą w dół lekko odegnij dolną osłonę kierownicy i dasz radę ;)

Andrzej 12-07-2012 17:02

Odp: Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
i mi się przydał opis, wielki szacun autorowi :-)

beria 12-07-2012 18:22

Odp: Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
Cytat:

Napisał beria (Post 1851742)
Po wymianie całego kompletu mam taki radosny objaw. Martwe zegary lcd nic nie wyswietlaja. A te kontrolki ciagle swieca. Zegary do wymiany?

Małe rozwinięcie tematu:
- nie da się zrobić testu
- przez złącze OBD i aplikację Torque jestem w stanie odczytać prędkość np...

a na zegarkach dalej nic.

G0 Mułek 12-07-2012 21:40

Odp: Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
Ta pseudo skóra chyba jest jeszcze przykręcona za kierownicą. Dość ciężko dojść do tych śrubek, chyba, że się mylę...

bambelo 12-07-2012 22:16

Odp: Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
Cytat:

Napisał G0 Mułek (Post 1851909)
Ta pseudo skóra chyba jest jeszcze przykręcona za kierownicą. Dość ciężko dojść do tych śrubek, chyba, że się mylę...

podważ i odepnij z zaczepów górną pokrywę kierownicy co łączy tą pseudoskóre i unieś do góry , kierownica maxymalnie w dół i dostań się do śróbek przez górę nad kierownicą. Odkręcić to pół biedy gorzej wkręcić ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.