Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2013-2020] Nowy model - nowinki , zmiany (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=99836)

Ramzik 03-12-2010 11:23

Odp: nowa kuga
 
Cytat:

Napisał Tommi30 (Post 1548924)
Właśnie KUGA też mi sie podoba, ale z zewnątrz. Bo środek po pół roku sprawia wrażenie "smutnego". I jeżeli za 3 lata nie będzie znaczącego liftu to zdecyduje sie na Q7 2008-09 rok. No a porównanie Kugi do Q7 ....g:D

No tak Kugi i Q7 nie ma co porównywać, tak jak i kosztów ich utrzymania i eksploatacji

Savage78 03-12-2010 12:48

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
W nowych Kugach obecnie produkowanych zmienione zostało otwieranie tylnej klapy , otwarcie całej klapy umieszczone jest pod tablicą rejestracyjną a otwieranie górnej części w miejscu wcześniejszego otwarcia całej klapy czyli pod tylnym znaczkiem Ford

Zielnik 03-12-2010 14:22

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał Savage78 (Post 1551483)
W nowych Kugach obecnie produkowanych zmienione zostało otwieranie tylnej klapy , otwarcie całej klapy umieszczone jest pod tablicą rejestracyjną a otwieranie górnej części w miejscu wcześniejszego otwarcia całej klapy czyli pod tylnym znaczkiem Ford

chyba ukłon w stronę naszych kobiet, którym unoszenie całej klapy do góry przychodziło zwykle z dużym trudem... przynajmniej z mojego doświadczenia :)
... za to wygląd koszmarny!

Przemeq 03-12-2010 18:09

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
W tym wątku są zdjęcia klapy: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Ramzik 03-12-2010 18:24

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Jak już wcześniej pisałem odbierałem moją Kugę w listopadzie i mam właśnie otwieranie klapy pod tablicą rejestracyjną. Jak to zobaczyłem byłem zaskoczony tą zmianą bo nic o tym nie wiedziałem. Okazało się, że jest to już wersja 2011. Widzę, że większości się to otwieranie nie podoba, ale to jest rzecz gustu. A w praktyce ... okazuje się, że takie otwieranie jest o wiele bardziej wygodne i praktyczne - oczywiście moim zdaniem.

kubaq 03-12-2010 19:40

Odp: nowa kuga
 
Cytat:

Napisał takitam (Post 1433227)
dla właścicieli firm nowa kuga praktycznie nie istnieje,!!!!
KUGA 2.0 TDCI 160 koni NIE MA HOMOLOGACJI :568: wiec lipa , cieszymy sie tym co mamy:619:

jak nie ma jak moja ma:569:

takitam 03-12-2010 20:42

Odp: nowa kuga
 
Cytat:

Napisał kubaq (Post 1551718)
jak nie ma jak moja ma:569:


po co wracasz do wątku z maja, homologacja wiadomo że będzie tylko w maju nikt nie wiedział kiedy :569:

zbig67 12-01-2011 15:15

Nowy model - następca
 
A tu prezentacja następcy naszego autka
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Ciekawe co zniknie w wersji ostatecznej. :wink:

b@rth 12-01-2011 15:55

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
z boku bardzo przypomina dzisiejsze audi q5/q7...

ciekawe co bedzie i najwazniejsze pytanie ... kiedy bedzie ...

... a tu pare fotek w lepszej rozdzielczosci [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

AXO 12-01-2011 19:47

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Całkiem ładny wozio. Warto by go kupić choćby dla samych obłędnych felg. :wink:
Niestety w modelu produkcyjnym to właśnie felgi i sportowe fotele padną najpewniej łupem oszczędnych księgowych.
Ciekawe czy w Vertrek będzie miał przyciemniane tylne szyby? Na zdjęciach tego nie akcentują, może celowo nie chcą go nadmiernie upodabniać do Kugi.

b@rth 12-01-2011 19:52

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał AXO (Post 1575802)
Całkiem ładny wozio. Warto by go kupić choćby dla samych obłędnych felg. :wink:
Niestety w modelu produkcyjnym to właśnie felgi i sportowe fotele padną najpewniej łupem oszczędnych księgowych.
Ciekawe czy w Vertrek będzie miał przyciemniane tylne szyby? Na zdjęciach tego nie akcentują, może celowo nie chcą go nadmiernie upodabniać do Kugi.

Na pewno go "ogoloca" ale miejmy nadzieje ze wlasnie z "kosmicznych" foteli i zegarow, a dodatki jak wlasnie takie felgi zostana, chocby jako opcja ...
... zerknij na mojego linka, tam szybki sa ciemne, wiec nie widze problemu...

takitam 12-01-2011 20:32

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
mnie się nie podoba, może w kolorze ice white będzie ładniejszy .

Ramzik 12-01-2011 23:31

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Jest super - ale nie wydaje mi się żeby wszedł do produkcji seryjnej w takiej wersji - choć nie miałbym nic przeciwko temu :)
Wystarczy spojrzeć na concept car Kugi IosisX ....
Bardziej prawdopodobny jest facelift obecnej wersji, który zaprezentowano w zeszłotygodniowym numerze tygodnika "Motor"
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Chyba, że Ford faktycznie zacznie obecnie produkować taklie same samochody zarówno na rynek europejski i amerykański - tak jak to ma miejsce z najnowszą wersją focusa

zbig67 13-01-2011 08:07

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał Ramzik (Post 1575996)
Bardziej prawdopodobny jest facelift obecnej wersji, który zaprezentowano w zeszłotygodniowym numerze tygodnika "Motor"
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Dla mnie masakra i przód i tył.
Przód wygląda, jakby z braku orginalnego zamiennika, gdzieś w stodole, doczepili, tak DOCZEPILI, kawałek plastiku. :569:
Tył, docieli trochę osłony, aby szerzej rozstawione wyloty się zmieściły. :569:

Pozostaje czekać na Vertrek'a lub to co z niego zostanie. :P

Ramzik 13-01-2011 09:25

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał zbig67 (Post 1576058)
Dla mnie masakra i przód i tył.
Przód wygląda, jakby z braku orginalnego zamiennika, gdzieś w stodole, doczepili, tak DOCZEPILI, kawałek plastiku. :569:
Tył, docieli trochę osłony, aby szerzej rozstawione wyloty się zmieściły. :569:

Pozostaje czekać na Vertrek'a lub to co z niego zostanie. :P

To są tzw.zdjęcia szpiegowskie więc zmiany są ukryte - tak naprawdę lifting będzie polegał na zbliżeniu Kugi do wersji Individual [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] i zmianie kształtu reflektorów

Vertrek super ale za bardzo zbliżony wyglądem " z profilu" do Audi
Ciekawe co z niego zostanie :)

Przemeq 23-01-2011 14:52

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Pamiętacie IOSIS X?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Ramzik 24-01-2011 18:44

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Pewnie, że pamiętam
Vertrek jest dużo bardziej do niego podobny - Kugę za bardzo ugrzecznili - ale i tak jest piękna :)

takitam 13-02-2011 20:57

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
co do nowego silnika 2.0tdci 163 konie to żadna rewelacja !!!! w s-maxie ciężko poznać czy to 140, czy 163. gdzieś te konie się rozbiegły, nie czuć żeby to auto lepiej przyspieszało , ramzik mógłby się wypowiedzieć o tym silniku, ma porównanie.

Dablju 13-02-2011 23:30

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał takitam (Post 1598428)
co do nowego silnika 2.0tdci 163 konie to żadna rewelacja !!!! w s-maxie ciężko poznać czy to 140, czy 163. gdzieś te konie się rozbiegły, nie czuć żeby to auto lepiej przyspieszało , ramzik mógłby się wypowiedzieć o tym silniku, ma porównanie.

za mały wzrost żeby to było odczuwalne. Międzyczasy wyprzedzania będą lepsze i wyższe prędkości będą szybciej osiągane. Ale róznicy 0-100 w życiu nie odczujesz w aucie ważącym tyle i o takich gabarytach.

Rapalek 14-02-2011 07:08

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał Ramzik (Post 1575996)
Chyba, że Ford faktycznie zacznie obecnie produkować taklie same samochody zarówno na rynek europejski i amerykański - tak jak to ma miejsce z najnowszą wersją focusa

Mam znajomego w fordzie germany i Vertrek będzie Kugą na rynek amerykański i nie pojawi się w sprzedaży w Europie.
Faceliffting Kugi europejskiej bedzie miał miejsce na początku 2012.

Ramzik 14-02-2011 07:37

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał Rapalek (Post 1598579)
Mam znajomego w fordzie germany i Vertrek będzie Kugą na rynek amerykański i nie pojawi się w sprzedaży w Europie.
Faceliffting Kugi europejskiej bedzie miał miejsce na początku 2012.

Jeżeli tak będzie to "bardzo brzydko z ich strony"
Ciekawe jak bardzo zmieni Kugę ten europejski lifting?

Miraks 14-02-2011 07:51

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Wczesniej czy pozniej takze na rynku europejskim musi sie pojawic auto typu Vertec. Poki co Ford caly czas nie ma auta w segmencie SUV jak VW Tuareg, Volvo XC 90, BMW X5 itp.

Ramzik 14-02-2011 08:02

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał takitam (Post 1598428)
co do nowego silnika 2.0tdci 163 konie to żadna rewelacja !!!! w s-maxie ciężko poznać czy to 140, czy 163. gdzieś te konie się rozbiegły, nie czuć żeby to auto lepiej przyspieszało , ramzik mógłby się wypowiedzieć o tym silniku, ma porównanie.

To fakt - jakiejś strasznej różnicy nie da się odczuć - trochę trudno mi powiedzieć bo Kugę mam w automacie, a c-maxa w manualu - ale wydaje mi się, że czuć różnicę tych dwudziestu kilku KM.
Waga tych aut praktycznie taka sama, ale Kuga dużo lepiej przyspiesza - od 0-100 km ok.8 sek., C-max ok.10 sek. - przy wyprzedzaniu w trasie różnicy nie widać - oba auta zbierają się znakomicie.

donpedro60 28-02-2011 18:12

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał b@rth (Post 1575594)
ciekawe co bedzie i najwazniejsze pytanie ... kiedy bedzie ...

... a tu pare fotek w lepszej rozdzielczosci [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Jezeli taki naprawde bedzie jak go zapowiadaja to sie przesiadam.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Tommi30 16-11-2011 15:53

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Ponżej link do fotek nowej Kugi

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

takitam 16-11-2011 16:54

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
stara kuga ładniejsza, ta nowa przekombinowana .

b@rth 16-11-2011 21:40

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał takitam (Post 1738110)
stara kuga ładniejsza, ta nowa przekombinowana .

nie jest zle, jestem tylko ciekaw ile jeszcze zmienia przed wprowadzeniem do produkcji...
... nie wydaje sie Wam, ze auto jakby bylo wieksze z tylu?

... ja tam juz wiem ze kolejna tez bedzie Kuga :diabel2:

-----------------------------
a tu kolejna porcja fotek, tyle ze wiecej i lepszej jakosci [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

boncio 16-11-2011 22:28

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Przecież deska rozdzielcza to C-max. Dokładnie identyczne wszystko. Naprawdę mogli trochę zmienić, a nie zmienili pokrętło świateł i pokrywkę gniazda zapalniczki na to z Focusa :)
Bagażnik rzeczywiście wydaje się większy,

Miraks 17-11-2011 08:46

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Nie jest źle, ale zachwytu nie wzbudza. Zawsze mogło być gorzej i mógł to być potworek jak Focus III. Wszystko na to wskazuje, że jeśli chodzi o design, to Kia Sportage pozostaje nie zagrożona w tym segmencie.

RafałB 17-11-2011 08:57

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Fajna ;) Wygląd nawiązuje do nowgo Focusa(przód) reszta lekko zmieniona,bardziej dynamiczna no i środek jak w Focusie wkońcu nowoczesny,ładny ...

Ramzik 17-11-2011 09:28

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał Miraks (Post 1738541)
Nie jest źle, ale zachwytu nie wzbudza. Zawsze mogło być gorzej i mógł to być potworek jak Focus III. Wszystko na to wskazuje, że jeśli chodzi o design, to Kia Sportage pozostaje nie zagrożona w tym segmencie.

A co takiego ładnego ma Kia Sportage? Mi osobiście Kia wcale się nie podoba - ale to rzecz gustu.
A nowa Kuga? - całkiem sympatyczna i jest ok - oglądając pokazanego wcześniej Vertreka to można się było takiego wyglądu nowej Kugi spodziewać.

b@rth 17-11-2011 11:50

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał RafałB (Post 1738547)
Fajna ;) Wygląd nawiązuje do nowgo Focusa(przód) reszta lekko zmieniona,bardziej dynamiczna no i środek jak w Focusie wkońcu nowoczesny,ładny ...

trzeba bylo cos zrobic, poprzedni model zalatywal lekko poprzednia epoka /chodzi mi o wnetrze/, nie w negatywnym znaczeniu, ale wszystko tak dzisiaj "wyladnialo" ze nie mozna bylo tego tak zostawic
... mi sie podoba, ale podkresle, czekam na finalna wersje na rynek europejski, zobaczymy czy czegos nie zmienia...

tadwoj 24-11-2011 08:35

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
To jest wersja Titanium S. Ma ładne światła do jazdy dziennej. Chciałbym je dołożyć do mojego Trenda. Nie wiem czy można je dokupić i ile kosztują.

siwres 02-12-2011 09:03

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Mi się tam bardzo podoba ta nowa kuga,trzeba bedzie zbierać hehe;)

b@rth 12-12-2012 20:36

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Na stronie Forda pojawil sie katalog i cennik... :027:

dawid 13-12-2012 09:11

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
czekałem kiedy pojawi się nowa kuga, kończy mi się leasing w lipcu i miałem wziaść Mondeo ale chyba się wstrzymam do końca roku i wezmę nową Kugę z jakimś małym rabacikiem ;))).
Myślicie że 1.6 Ecoboost powinien wystarczyc???

boncio 13-12-2012 15:22

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał b@rth (Post 1920939)
Na stronie Forda pojawil sie katalog i cennik... :027:

One tam już są od miesiąca ;)
Jak na szukającego nowego auta, to rzadko tam zaglądasz :)
Najlepsze jest to, że nie da się skonfigurować benzyny 4x4 z ręczną skrzynią lub PS, tylko stary automat.
Cytat:

Napisał dawid (Post 1921172)
Myślicie że 1.6 Ecoboost powinien wystarczyc???

1.6 EB wystarczy, aż tak dużej różnicy nie ma do C-maxa - kilka cm i kilkadziesiąt kg, oczywiście nie do wyścigów ;)

Gostek_ 13-12-2012 22:39

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Widziałem wcześniej, teraz obejrzałem dokładniej i:
1. przód może być ale z boku na zdjęciach taki dziwny, mniej drapieżny.
2. tył zdecydowanie do bani w porównaniu z obecnym modelem, wygląda jak Hyundai albo samochód dla Pań :-)
3. podawane spalanie mnie rozwala, rozumiem zaniżanie ale 5,9 a prawie 10 to już przesada...
4. środek fajny, zegary zmienione razem z podświetleniem i innymi poprawkami idącymi z duchem czasu
5. dodatki standardowe, cudów nie dali, może na plus ledy z tyłu (oczywiście w opcji)

Konkurencja rośnie i już jest mocna, zobaczymy jak sobie poradzi, pewnie pójdę się przejechać choć na dzień dzisiejszy mój mi się bardziej podoba :-)

b@rth 15-12-2012 12:04

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał boncio (Post 1921387)
One tam już są od miesiąca ;)
Jak na szukającego nowego auta, to rzadko tam zaglądasz :)
...

... papierkami sie nie ekscytuje... wiem ze ma sie w salonach pojawic na koniec miesiaca, a na stronke zerknalem z czystej ciekawosci...
Niemniej jednak znalazlem kilka ciekawostek...

Cytat:

Napisał boncio (Post 1921387)
1.6 EB wystarczy, aż tak dużej różnicy nie ma do C-maxa - kilka cm i kilkadziesiąt kg, oczywiście nie do wyścigów ;)

... szacunek dla tego co bedzie mial odwage...
... jak dla mnie, codziennego uzytkownika tego auta, nie widze tu silnika 1.6, nawet jesli ma on 150 KM... ale to tylko moje zdanie...

Cytat:

Napisał Gostek_ (Post 1921685)
Widziałem wcześniej, teraz obejrzałem dokładniej i:
...
5. dodatki standardowe, cudów nie dali, może na plus ledy z tyłu (oczywiście w opcji)

Konkurencja rośnie i już jest mocna, zobaczymy jak sobie poradzi, pewnie pójdę się przejechać choć na dzień dzisiejszy mój mi się bardziej podoba :-)

Ja czekam na ogledziny w salonie... no i oczywiscie jazde testowa...
Jak dla mnie najwazniejszymi zmianami sa dodatki... chocby system audio, ktory w pierwszym modelu seryjnie nie istnial... (nie mowie ze to nie gra, ale max 6 glosnikow szalu nie robi, teraz jest wersja z 9 szt.)

boncio 15-12-2012 14:59

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Zauważ, że 1,6T jest tylko z FWD, więc tragedii nie powinno być. Zobaczymy.
Choć sam myślałem, że skoro w poprzednim modelu był 2,5T, to teraz dadzą 2,0 bo moc podobna, ale zrównali silniki do reszty klasy C.
Te 9 głośników to tylko z Sony, a ten dostepny jest tylko w wersji Titanium, w podstawie standardowo 6.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.