Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Światła do jazdy dziennej - montaż (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=71407)

czytaczforum 05-06-2009 20:41

Odp: światła do jazdy dziennej - montaż
 
Cytat:

Napisał Jarek G. (Post 1178295)
Chcę założyć światła do jazdy dziennej. Czy możecie rzucić kilka propozycji jakie macie i jak montowane? Poparte zdjęciami?
Pozdrog:)

Jak widać kolega nie pytał o sens zakladania świateł do jazdy dziennej ,tylko jak je zamontować?Ja jedynie zaproponuje małą lekturkę odnośnie przepisów dotyczących montażu i posiadania takowych świateł.[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...].

tomi98 05-06-2009 21:21

Odp: światła do jazdy dziennej - montaż
 
krzyspvfr masz logiczne podejście - popieram :-)

ten zielony sharan wygląda cool, ale u mnie w tym miejscu są halogeny ?

dziadzia33 06-06-2009 19:59

Odp: światła do jazdy dziennej - montaż
 
Cytat:

Napisał Grzaniec (Post 1178366)
A może mi ktoś wytłumaczyć sens montażu takich świateł?? Rozumiem, jak montowało się to do malucha z prądnicą :D, ale do nowszych konstrukcji w jakim celu? Ani to nie pasuje do wyglądu auta, ani nie będzie z tego oszczędności....(znaczących oszczędności, bo zakładam, że nie chodzi o przedłużenie życia żarówek:D) a wymaga jednak jakiś inwestycji, nakładu pracy....ale może ja się nie znam:D

A może taki, że przez to zginie kilka osób mniej?
Bo zbrodniczy nakaz jazdy na światłach to 500 osób zabitych więcej CO ROKU.
Dotarło to do ciebie?
wykres
A jak chcesz, to poczytaj więcej tu: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

dziadzia33 06-06-2009 20:02

Odp: światła do jazdy dziennej - montaż
 
Cytat:

Napisał Grzaniec (Post 1179104)
i tu możesz się mylić....jak uda mi się znaleźć - zaraz Ci podlinkuję, jakie możesz napotkać problemy z naszą policją. Homologacja jest na lampę - OK, ale auto nie jest homologowane z taką lampą:wink:

Proszę - dla wszystkich, którzy chcą, by ich auta wyglądały "prawie jak audi":D:D
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Co ty człowieku pieprzysz? Jak zabierasz głos na jakiś temat, to może najpierw się doucz? Homologacja świateł oznacza, że mogę je sobie przyczepić, byle zgodnie z prawem, i milicja może g.. mi zrobić. A jak chcą to się spotkamy w sądzie.
Ja poszedłem dalej - zamontowałem światła dzienne i włożyłem przepalony bezpiecznik. W razie zatrzymania wkładam dobry i panowie milicjanci postoją chwilę z rozdziawionymi gębami i rezygnują. Raz jeden chciał iść do sądu, ale mu wyperswadowałem.

Jarek G. 06-06-2009 20:35

Odp: światła do jazdy dziennej - montaż
 
Cytat:

Napisał dziadzia33 (Post 1180190)
Co ty człowieku pieprzysz?

- to do kolegi Grzańca.
I tak trzymać. Bo on tak pieprzy, że już straciłem zainteresowanie czytania tych postów.
Pozdro.

dziadzia33 06-06-2009 21:10

Odp: światła do jazdy dziennej - montaż
 
Ja mam jeszcze pomocnicze pytanie do pogrzańca: jeżeli nie widzisz w dzień samochodu, jakim cudem zauważysz dziecko idące poboczem lub rowerzystę.

Klaif 06-06-2009 21:13

Odp: światła do jazdy dziennej - montaż
 
Cytat:

Napisał dziadzia33 (Post 1180250)
Ja mam jeszcze pomocnicze pytanie do pogrzańca: jeżeli nie widzisz w dzień samochodu, jakim cudem zauważysz dziecko idące poboczem lub rowerzystę.

wyjedz czasem na trasę nie tylko miasto. W lecie gdzie asfalt paruje, a droga ma delikatne góreczki i doły płaska osobówka jasny kolor, chyba tylko przez rentgen widzisz z daleka

dziadzia33 06-06-2009 21:26

Odp: światła do jazdy dziennej - montaż
 
Cytat:

Napisał Klaif (Post 1180253)
wyjedz czasem na trasę nie tylko miasto. W lecie gdzie asfalt paruje, a droga ma delikatne góreczki i doły płaska osobówka jasny kolor, chyba tylko przez rentgen widzisz z daleka

A drogę wtedy widzisz i to co na niej jest, a nie świeci? Choćby leżący na drodze konar drzewa? O pieszych nie wspominam, bo wnioskuję że pieszy to dla ciebie intruz na drodze.

Grzaniec 06-06-2009 21:27

Cytat:

Napisał dziadzia33 (Post 1180182)
A jak chcesz, to poczytaj więcej tu: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Pięęęękna stronka:one:.
Uwaga -
"System percepcji wzrokowej człowieka w toku milionów lat ewolucji został doskonale przystosowany do światła słonecznego, dlatego nie ma potrzeby wspomagania go nienaturalnymi, świecącymi prosto w oczy światłami. Każdy człowiek obdarzony przeciętnym wzrokiem doskonale dostrzega w dzień obiekty nie tylko o wielkości samochodu, ale również znacznie mniejsze."

ale już motocykl na światłach powinien jeżdzić, bo przecież go jednak szybciej kierowca samochodu dostrzeże:
"Motocykliści, którzy do tej pory jeździli całą dobę z włączonymi światłami mijania, teraz tracą szansę na szybsze dostrzeżenie ich przez kierowcę samochodu i ewentualne uniknięcie niebezpieczeństwa. "

to samo z karetką i pojazdami uprzywilejowanymi:
"Światła mijania w dzień powinny być używane wyłącznie przez samochody, które z różnych względów powinny wyróżniać się w ruchu, jak karetki pogotowia ratunkowego, samochody straży pożarnej czy inne pojazdy uprzywilejowane. W momencie, gdy wszystkie samochody mają włączone światła mijania, pojazdy takie tracą swoją przewagę, zwłaszcza w ruchu miejskim, gdy poruszają się wśród dziesiątków często takich samych lub podobnych modeli samochodów."

No to w końcu jak działa "system percepcji człowieka"?? Szybciej dostrzega tylko karetki i motocyklistów, a jak zwykła osobówka jedzie na światłach, to powoduje to agresję?? :D
"Jazda z włączonymi światłami mijania w dzień powoduje zmęczenie oczu, irytację, złe samopoczucie, a nawet agresję u innych użytkowników dróg"

Kolejna teoria spiskowa dziejów - a jeżeli nawet te bzdury są prawdą - to uważacie, że dołożenie światełek "prawie jak audi" spowoduje mniej agresji i 500 osób ocali życie??.....Przyznajcie się, że popuszczacie po nogach na widok audi i jego świateł i chcecie się za wszelką cenę upodobnić do tych aut...niestety - prawie czyni różnicę:D

A tak na marginesie, dziadzia:D....poziom twoich wypowiedzi sięga dna i nie mam zamiaru zniżać się tak nisko.....żenada.....twój nick sugeruje starczą demencję, ale poziom postów wskazuje na dziecię neostrady:D

Cytat:

Napisał dziadzia33 (Post 1180190)
Co ty człowieku pieprzysz? Jak zabierasz głos na jakiś temat, to może najpierw się doucz? Homologacja świateł oznacza, że mogę je sobie przyczepić, byle zgodnie z prawem, i milicja może g.. mi zrobić. A jak chcą to się spotkamy w sądzie.
Ja poszedłem dalej - zamontowałem światła dzienne i włożyłem przepalony bezpiecznik. W razie zatrzymania wkładam dobry i panowie milicjanci postoją chwilę z rozdziawionymi gębami i rezygnują. Raz jeden chciał iść do sądu, ale mu wyperswadowałem.

proponuję najpierw samemu "ciut" się doszkolić....:D....aaa już widzę, tak się doszkoliłeś, tak chcesz pobiec do sądu a kombinujesz jak uniknąć zabrania DR poprzez oszustwo:D - aleś ty cwaniak, o mój guru:D

Cytat:

Napisał Jarek G. (Post 1180213)
- to do kolegi Grzańca.
I tak trzymać. Bo on tak pieprzy, że już straciłem zainteresowanie czytania tych postów.
Pozdro.

A to pech:(....na szczęście nie ma obowiązku czytania....zawsze możesz się wylogować:D

Klaif 06-06-2009 21:41

Odp: światła do jazdy dziennej - montaż
 
Cytat:

Napisał dziadzia33 (Post 1180265)
A drogę wtedy widzisz i to co na niej jest, a nie świeci? Choćby leżący na drodze konar drzewa? O pieszych nie wspominam, bo wnioskuję że pieszy to dla ciebie intruz na drodze.

gościu pieszy....a pojazd zbliżający się z przeciwnej strony ze znaczną prędkością... nie czujesz różnicy to gratulację.
Ja niestety w przeciwieństwie do niektórych na drogach liczę się z pieszymi i rowerzystami.... jestem także piechurem i rowerzystą. popieram grzańca....
i nie krytykuj kogoś jak nie znasz go!
po można pomyśleć że intruz to szara komórka w Twojej głowie

ze światłami włączonymi jeżdżę cały rok od dłuższego czasu parę lat przed wprowadzeniem tego przepisu.
5-9tyś miesięcznie robię
jeżdżę bo kiedyś miałem nie miłą niespodziankę właśnie na takim odcinku jak opisałem. Gość mnie nie widział i chcąc we mnie nie uderzyć wbił się w skarpę jechałem 80 gdzie dop. było 90 on trochę ponad 100 prosty odcinek... i mnie nie widział... byłem w delikatnym dołku asfalt parował. i mnie zasłoniło. Opel astra kolor srebrny....

dziadzia33 06-06-2009 22:54

Cytat:

Napisał Grzaniec (Post 1180268)
proponuję najpierw samemu "ciut" się doszkolić....:D:D....aaa już widzę, tak się doszkoliłeś, tak chcesz pobiec do sądu a kombinujesz jak uniknąć zabrania DR poprzez oszustwo:D:D - aleś ty cwaniak, o mój guru:D

Mój ty biedaku - nie rozumiesz terminu oszustwo.
Biedny jesteś z tą swoją świetlaną obsesją.
Włącz sobie jeszcze światło w kiblu w dzień, może ****o będzie miało jaśniej.

Cytat:

Napisał Grzaniec (Post 1180266)
Pięęęękna stronka:one:.

W sumie to żal mi ludzi, którzy ośmieszają się w internecie, a myslą, że są kimś bo coś, byle bzdurę, napiszą.

subratri 06-06-2009 23:46

Odp: światła do jazdy dziennej - montaż
 
dobra dość tego!
Grzaniec, jeszcze raz pojawi się Twój post jeden pod drugim to usunę wszystkie. Juz mi się znudziło łączenie Twoich postów!!
To samo do dziadzia33.
Ponieważ jak widać kolega Grzaniec jest niereformowalny, i znalazł sobie wątek do nabijania postów a cała reszta włącznie ze mną dała się wpuścić w tą jałową dyskusję... Proponuję powrócić to treści wątku.

Stefano 07-06-2009 11:43

Odp: światła do jazdy dziennej - montaż
 
Cytat:

Napisał subratri (Post 1180347)
dobra dość tego!
Grzaniec, jeszcze raz pojawi się Twój post jeden pod drugim to usunę wszystkie. Juz mi się znudziło łączenie Twoich postów!!
To samo do dziadzia33.
Ponieważ jak widać kolega Grzaniec jest niereformowalny, i znalazł sobie wątek do nabijania postów a cała reszta włącznie ze mną dała się wpuścić w tą jałową dyskusję... Proponuję powrócić to treści wątku.

Proponuje zamknąć temat, bo i tu robi sie już dziadostwo...

Jarek G. 08-06-2009 21:38

Odp: światła do jazdy dziennej - montaż
 
Ludzieeeeeeeeeeeee. Ja tylko (jako autor tematu) chciałem, żeby mi ktoś podpowiedział jakie i gdzie macie umieszczone światła do jazdy dziennej. a nie czy warto czy nie. Jeżeli mamy taki przepis to go stosujmy. Nie dyskutujmy czy to tak czy siak. Każdy ma swoje zdanie ale to temat dotyczący montażu Nic więcej. A do obijania sobie mord załóżcie sobie swój temat.
Pozdro :one:

zibi187 09-06-2009 08:47

Odp: światła do jazdy dziennej - montaż
 
Linki podane przez jblack-a są godne uwagi. Zamiast halogenów można zamontować takie. Porządne na allegro to niezły wydatek.

Jarek G. 09-06-2009 19:45

Odp: światła do jazdy dziennej - montaż
 
I o takim rozwiązaniu właśnie myślę. Halogeny w galaxy praktycznie dają tak mało światła, że nia zauważę ich braku. Mijania mam xenony.

subratri 10-06-2009 08:33

Odp: światła do jazdy dziennej - montaż
 
Cytat:

Napisał Jarek G. (Post 1182372)
Halogeny w galaxy praktycznie dają tak mało światła

oj tutaj się z Tobą nie zgodzę. Może masz źle ustawione?? Ze względu na pozycję kierowcy Przeciwmgłowe w galu to rewelacja moim zdaniem. Tak naprawdę to pierwszy samochód w którym często używam tych świateł bo pierwszy raz mam z nich korzyść.

Jarek G. 10-06-2009 20:33

Odp: światła do jazdy dziennej - montaż
 
Cytat:

Napisał subratri (Post 1182694)
Przeciwmgłowe w galu to rewelacja moim zdaniem

No właśnie dla mnie są cienkie. Poprzednio miałem mercedesa - tam to dopiero miałem przeciwmgłowe. Rewelacja. No a teraz? Sprawdzałem ostatnio ustawienie. W porzo ale widok - kiepsciutko.

bart07 10-06-2009 20:44

Odp: światła do jazdy dziennej - montaż
 
Halogenów (przeciwmgłowych) NIE WOLNO używać (przy widoczności pow 50m, przez 300k km miałem taką pogodę może przez 2h) więc ich wykorzystanie inaczej niż do doświetlania zakrętów nie ma sensu. Naprawdę nie włączajcie. Jeżdżę nocą i jak widzę choinkę to potem nie widzę :evil:.
Bart

RafałB 10-06-2009 21:25

Odp: światła do jazdy dziennej - montaż
 
Nie wolno tylnych,jak jest widoczność powyżej 50m,przednie wg k.r.d. można zawsze...

Grzaniec 10-06-2009 21:44

Odp: światła do jazdy dziennej - montaż
 
Cytat:

Napisał RafałB (Post 1183173)
Nie wolno tylnych,jak jest widoczność powyżej 50m,przednie wg k.r.d. można zawsze...

Mylisz się, nie zawsze:
Dz.U. 1997.98.602
Prawo o ruchu drogowym
Art 51.5
"5. Na drodze krętej, oznaczonej odpowiednimi znakami drogowymi, kierujący pojazdem może używać przednich świateł przeciwmgłowych od zmierzchu do świtu, również w warunkach normalnej przejrzystości powietrza."

Jarek G. 10-06-2009 22:04

Odp: światła do jazdy dziennej - montaż
 
Panowie, nie cytujcie tu przepisów. Chcę zamienić zbyteczne halogeny na światła dzienne. I tu dylemat;czy znajdę lampy o tej samej średnicy co mgłowe czy zamontować LED-y. Jak LED-y to najlepiej-najładniej gdzie. I tu właśnie chciałbym propozycje poparte zdjęciami.
Ot i wszystko. Krótko i prosto. A niektórzy wyskakiwali z epistołami-bredniami o wszystkim tylko nie na temat.
Pozdro:diabel2:

ranicha 10-06-2009 22:21

Odp: światła do jazdy dziennej - montaż
 
Wejdź na stronę firmy Wesem lub Wasem.Jest to firma produkująca różnego typu lampy samochodowe i halogeny może tam znajdziesz coś co by Cię interesowało.

jblack 11-06-2009 05:56

Odp: światła do jazdy dziennej - montaż
 
prosze tu jest jak zamontowac swiatla dzienne led w golfie tu masz linka do chomika jest fajnie opisane i sa zdjecia

http://images.chomikuj.pl/button/jblack.gif jest to w folderze elektryka /rozne/swiatla dzienne

tu masz linka jak chyba wygladaja orginaly ktore montuja w VW [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

jaceks 11-06-2009 11:25

Odp: światła do jazdy dziennej - montaż
 
A propo świateł dziennych. Władza w końcu dopasowała przepisy nasze do unijnych i można jeździć na światłach dziennych bez włączania tylnych pozycyjnych.
http://tinyurl.com/nvvgk3

stomat 11-06-2009 11:41

Odp: światła do jazdy dziennej - montaż
 
No tak, ale jest haczyk :
"45) Dla pojazdów rejestrowanych po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 2009 r. W pojazdach zarejestrowanych do dnia 31 grudnia 2009 r. dopuszcza się następujące wymagania w zakresie połączeń elektrycznych: połączenie elektryczne może być takie, aby nie można było ich włączyć, jeśli nie są jednocześnie włączone tylne światła pozycyjne."

Czyli dotyczy to pojazdów które kupimy w nowym roku w sklepie. Dla tych które mamy nic się nie zmieniło :(

krzyspvfr 11-06-2009 12:06

Odp: światła do jazdy dziennej - montaż
 
Cytat:

Napisał Jarek G. (Post 1183215)
Panowie, nie cytujcie tu przepisów. Chcę zamienić zbyteczne halogeny na światła dzienne. I tu dylemat;czy znajdę lampy o tej samej średnicy co mgłowe czy zamontować LED-y. Jak LED-y to najlepiej-najładniej gdzie. I tu właśnie chciałbym propozycje poparte zdjęciami.
Ot i wszystko. Krótko i prosto. A niektórzy wyskakiwali z epistołami-bredniami o wszystkim tylko nie na temat.
Pozdro:diabel2:

Podawalem juz linka:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Moim zdaniem tak jest najładniej.

bart07 11-06-2009 13:03

Odp: światła do jazdy dziennej - montaż
 
Cytat:

Napisał stomat (Post 1183462)
No tak, ale jest haczyk :
"45) Dla pojazdów rejestrowanych po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 2009 r. W pojazdach zarejestrowanych do dnia 31 grudnia 2009 r. dopuszcza się następujące wymagania w zakresie połączeń elektrycznych: połączenie elektryczne może być takie, aby nie można było ich włączyć, jeśli nie są jednocześnie włączone tylne światła pozycyjne."

Czyli dotyczy to pojazdów które kupimy w nowym roku w sklepie. Dla tych które mamy nic się nie zmieniło :(

Dopuszcza się = wyjątkowo, poprawnie jest tylko z przodu, a wyjątkowo również z tyłu, czyli jest OK

Bart

Jarek G. 11-06-2009 19:37

Odp: światła do jazdy dziennej - montaż
 
Cytat:

Napisał krzyspvfr (Post 1183487)
Podawalem juz linka:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Moim zdaniem tak jest najładniej

Zgadza się, jest ładnie. Ale galaxy ma inny profil zderzaka i nie wiem czy by pasowały do forda.

wascidar 11-06-2009 20:47

Odp: światła do jazdy dziennej - montaż
 
3 załącznik(i)
Ja założyłem LEDy takie jak na zdjęciu i są zgodne z przepisami - mają 20 cm2.

RafałB 12-06-2009 08:49

Odp: światła do jazdy dziennej - montaż
 
Cytat:

Napisał Grzaniec (Post 1183192)
Mylisz się, nie zawsze:
Dz.U. 1997.98.602
Prawo o ruchu drogowym
Art 51.5
"5. Na drodze krętej, oznaczonej odpowiednimi znakami drogowymi, kierujący pojazdem może używać przednich świateł przeciwmgłowych od zmierzchu do świtu, również w warunkach normalnej przejrzystości powietrza."

No właśnie,przednich a nie tylnych....czytaj uważnie.

Grzaniec 12-06-2009 10:08

Odp: światła do jazdy dziennej - montaż
 
Cytat:

No właśnie,przednich a nie tylnych....czytaj uważnie.
Litości....może zanim zwrócisz komuś uwagę o uważnym czytaniu, sam nauczysz się czytać ze zrozumieniem?

Odpowiedziałem na takie stwierdzenie: (Twojego autorstwa - piszesz bzdury, a potem próbujesz odwracać kota ogonem.)
Cytat:

Nie wolno tylnych,jak jest widoczność powyżej 50m,przednie wg k.r.d. można zawsze...
To wg Ciebie, przednie światła można przeciwmgłowe można u używać zawsze....więc zapoznaj się łaskawie z przepisami, albo przestań wypisywać bzdury...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.