Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] jaki ON do TDCI 2.0 130KM (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=99846)

jendrekmak 09-05-2010 21:00

Odp: jaki ON do TDCI 2.0 130KM
 
każdy tankuje to co chce. pochlastać się można od tych dyskusji na temat oleju napędowego i silnikowego. było już tego trochę i wystarczy poszukać. chyba się trzeba przyzwyczaić albo rzadziej zaglądać

mch12 09-05-2010 21:57

Odp: jaki ON do TDCI 2.0 130KM
 
ja zawsze leję Vervę, raz na rok o,5 L na bak mixolu czyli co 30 tys.;
co 15 tys. wlewam płyn czyszczący Wynn's do cammon raila

weksla 09-05-2010 22:19

Odp: jaki ON do TDCI 2.0 130KM
 
Ja BP ultimate tylko leje. Sporadycznie Statoil Gold

scorpion. 10-05-2010 08:18

Odp: jaki ON do TDCI 2.0 130KM
 
Ja 80% Statoil Diesel Gold ponieważ mam pod "nosem" reszta to V-Power Diesel, BP Ultimate Diesel i wszystko chodzi jak należy.

marctwain 10-05-2010 15:34

Odp: jaki ON do TDCI 2.0 130KM
 
Zwykły ONna BP i Orlenie ;)

Yarro 11-05-2010 12:11

Odp: jaki ON do TDCI 2.0 130KM
 
Cytat:

Napisał lackyy (Post 1432700)
jak moze byc za suchy olej napedowy - z tego co ja sie orientuje to te lepsze oleje maja troszke podniesiona liczbe cetanową (chyba o 4 cetany) paliwo jest uszlachetnione ,ale czy wysuszone?? - jak by tak te paliwa zacieraly wtryski pompy i silniki to bylby to zloty interes - nic tylko sadzic sie z producentami - moje auto by sie zacieralo conajmniuej 2 razy w tygodniu :) - moze sie wypowie jakis chemik i powie konkretnie jak to jest z tymi paliwami- czy suche czy mokre czy jakie tam
pozdro

Po pierwsze nikt tu nie mówi o tym, że tzw "lepsze" ON zatrze Ci silnik czy wtryski. Po drugie radzę trochę poczytać tu i ówdzie (nie będę pokazywał gdzie, jest tego mnóstwo w necie) na temat paliw i się zleksza doszkolić to zrozumiesz co znaczy "za suche". Po trzecie kiedyś w jakiejś gazecie moto (nie pamietam w której) przerowadzili szczególowy test osiagów i zużycia paliwa "normalnego" i tego niby lepszego. Były to Verva, v-power, bp i chyba jeszcze jakaś. Otóż różnice w wynikach były na poziomie błedu pomiarów. Czyli nie było różnic. Nie dajcie sie naciagać... Większa liczba cetanowa powoduje to, że podczas kompresji mieszanka łatwej i chetniej się zapala, silnik trochę ciszej pracuje. Ponadto lepsze spalanie oznacza większą temperaturę silnika co nie sprzyja uszczelkom.

Reasumując dopłacanie do "lepszych" paliw nie ma większego sensu ekonomicznego.

marctwain 11-05-2010 12:39

Odp: jaki ON do TDCI 2.0 130KM
 
Trzy lata lałem ultimate i vervę, psu pod ogon.

Adam121 11-05-2010 12:43

Odp: jaki ON do TDCI 2.0 130KM
 
Od kilku lat zawsze na shellu najpierw benzynkę a teraz od czasu nabycia mondka ON

chasm 12-05-2010 20:49

Odp: jaki ON do TDCI 2.0 130KM
 
Ja natomiast nie wiem czy marketing ma coś z tym wspólnego czy nie, w każdym razie o Statoil Gold napisali "Liczne badania laboratoryjne potwierdziły skuteczność DieselGold w zasilaniu najnowocześniejszych silników Diesla, wyposażonych w precyzyjnie działające układy wtryskowe paliwa typu Common Rail."

Chyba coś w tym może być bo już 2 razy sprawdziłem (w spokojnej jeździe w tej samej trasie) lejąc Golda spalanie miałem na poziomie 5,4-6,0 (średnia się zmieniała, resetowałem przed wyjazdem), potem był zwykły Shell i 6,0-6,5, potem znów Gold i podobne spalanie jak przedtem, a najgorzej na zwykłym Orlenie 6,5-7,0...
Średnia z trasy + miasto (Kraków) też odpowiednio większa...
Poza tym na Orlenie jakby trochę się zmulił, ale może to tylko odczucie...
Sam nie wiem co o tym myśleć

lackyy 12-05-2010 21:30

Odp: jaki ON do TDCI 2.0 130KM
 
Cytat:

Napisał Yarro (Post 1433815)
[B]... Większa liczba cetanowa powoduje to, że podczas kompresji mieszanka łatwej i chetniej się zapala, silnik trochę ciszej pracuje. Ponadto lepsze spalanie oznacza większą temperaturę silnika co nie sprzyja uszczelkom.

Reasumując dopłacanie do "lepszych" paliw nie ma większego sensu ekonomicznego.

wiec sam mowisz o wiekszej temp - a przegrzanie silnika to pierwszy krok do zatarcia
nie pisz mi prosze o dokształcaniu bo ja nie kwestionuje Twojej wiedzy
pozdro


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.