Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Regeneracja turbosprężarki (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=93916)

wojtekjanus 08-03-2010 19:10

Odp: Regeneracja turbosprężarki
 
roxon1, czytaj ze zrozumieniem: kolega jackoba1 nie pisze o Mondeo, tylko o turbinie Garretta o zmiennej geometrii. Jeżeli chodzi ci o naprawę turbiny ze stałymi łopatkami, to napisz, że taką masz uszkodzoną, bo to zasadnicza różnica...:)

roxon1 08-03-2010 19:24

Odp: Regeneracja turbosprężarki
 
Sorry nie zrozumiałem. Tak mam turbo za stełymi łopatkami. Jeszcze raz sorry. Jak by ktoś znał to czekam na adresy.

wojtekjanus 08-03-2010 19:44

Odp: Regeneracja turbosprężarki
 
Problem jest taki, że wypiaskować korpus turbiny i odpicować każdy potrafi... Wygląda pięknie, ale jakie części wsadzono - nie wiesz. Ja bez względu na różnicę w cenie oddałbym turbinę TYLKO do autoryzowanego serwisu Garretta. Przynajmniej masz pewność, że mają oryginalne części. W Googlach znajdziesz bez problemu najbliższą ...
Na Forum już mnóstwo przypadków było wymian naprawianych turbin po 2-3 miesiącach...

roxon1 08-03-2010 19:53

Odp: Regeneracja turbosprężarki
 
Cytat:

Napisał wojtekjanus (Post 1381685)
Problem jest taki, że wypiaskować korpus turbiny i odpicować każdy potrafi... Wygląda pięknie, ale jakie części wsadzono - nie wiesz. Ja bez względu na różnicę w cenie oddałbym turbinę TYLKO do autoryzowanego serwisu Garretta. Przynajmniej masz pewność, że mają oryginalne części. W Googlach znajdziesz bez problemu najbliższą ...
Na Forum już mnóstwo przypadków było wymian naprawianych turbin po 2-3 miesiącach...

dzieki jutro będę do nich dzwonił. Ps. Jak dzisiaj szukałem stron to było pare firm które pisały że pracują na orginalnych zamiennikach.

bandik19 08-03-2010 20:01

Odp: Regeneracja turbosprężarki
 
sza dobrzy kożystałem z ich usług i nie moge nażekac [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

juras25 08-03-2010 20:34

Odp: Regeneracja turbosprężarki
 
Wrocław ul Klimasa 4
Kolega brał do Passata b5 115KM, na wymianę zostwił swoją, koszt 900pln.

CZARNY66 15-02-2011 17:06

Odp: Regeneracja turbosprężarki
 
Witam.
Odnośnie regeneracji turbiny mam takie pytanie.... ostatnio zauważyłem olej na rurze wychodzącej z intercoolera (nie jakiś osad, czy pocenie) - olej jeszcze ciepły. Zacisk na gumowej rurze jest mocno dokręcony i nie ma żadnej dziurki. Czy to początkowy objaw padającej turbiny?? Na razie oleju nie ubywa.... Mechanicy u których byłem (czterech) zdanie mają podzielone... niektórzy mówią, że ten typ tak ma, a nie którzy że turbina puszcza olej....PROSZĘ O RADĘ

Polarny 15-02-2011 17:43

Odp: Regeneracja turbosprężarki
 
Poczytaj nieco o odmie. Ogólnie zawsze trochę oleju będzie.

SrebnaStrzała 15-02-2011 17:50

Odp: Regeneracja turbosprężarki
 
Olej w IC zawsze będzie ciepły po to masz ten układ aby chłodzić...:)
Olej bierze sie głównie z odmy.
U mnie wszystkie rury są wilgotne a jak miałem nieszczelność to cała rura była mokra tymczasem turbo radzi sobie elegancko:) Przebieg 210.000

CZARNY66 15-02-2011 18:50

Odp: Regeneracja turbosprężarki
 
Czyli nic poważnego się nie dzieje... tak ma to rozumieć... jeździć aż zapali się jakaś kontrolka lub silnik stanie....a powiedz jakie są objawy padającej turbiny... na kompie nic nie wyjdzie...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.