Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] po raz kolejny koło pasowe, może tym razem lite? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=93604)

Zawika 05-03-2010 20:55

Odp: po raz kolejny koło pasowe, może tym razem lite?
 
Cytat:

Napisał SrebnaStrzała (Post 1379235)
Polecam wymienić komplet pasówka+ napinacz + rolki + pasek. Ja chciałem zaoszczędzić a ostatecznie wszystko podwójnie wymieniłem ;/

Po raz pierwszy ...zdaję się, zgadzam si ma tym forum ze SrebnaStrzała.

Hrabia82 08-03-2010 07:12

Odp: po raz kolejny koło pasowe, może tym razem lite?
 
witam,

właśnie sprawdziłem faktury, okazało się że koło jakie zamontowałem to nie SKF a oryginał Motorcraft. więc z tą trwałością wcale nie jest tak wesoło.

Karol2 09-03-2010 09:46

Odp: po raz kolejny koło pasowe, może tym razem lite?
 
Ja założyłem oryginalne w serwisie i po kilku tysiącach zaczęło telepać więc nie mówcie, że oryginalne są OK... Mój mechanik mi powiedział, że one lecą czasami po 2000-3000tyś i tak już zostają. Dodatkowo dźwięk wzmaga położenie kółka(obok plastikowej obudowy, która robi za pudło rezonansowe potęgujące dźwięk)... Taka przypadłość. Chociaż może pomysł ze sztywnym nie jest zły. Gorzej telepać nie będzie...

Hrabia82 09-03-2010 10:26

Odp: po raz kolejny koło pasowe, może tym razem lite?
 
tylko jak na kole litym wytrzyma wał oraz alternator?

Pablo_X 09-03-2010 12:52

Odp: po raz kolejny koło pasowe, może tym razem lite?
 
W odniesieniu do zamiany koła z tłumikiem drgań na jednolite.
Znana przypadłość jednej z niemieckich marek, polegała na ukręcaniu się wału przy kole pasowym. Po liftingu silnika i zamianie na koło z tłumikiem, usterka przestała występować.

jackoba1 09-03-2010 12:54

Odp: po raz kolejny koło pasowe, może tym razem lite?
 
witam , Pytacie czy wymieniać na lite ? A ktos takie znalazł?

steell 09-03-2010 12:56

Odp: po raz kolejny koło pasowe, może tym razem lite?
 
codo koła pasowego to ford zrobił już chyba z dziesięć poprawek a problem jak był tak jest, co do stałego koła pasowego to na chwilę obecną nie ma odważnych,na allegro raz pojawiło się takie koło a co było warte nie wiem. Wiem ze koła firmy MC się nie sprawdzają, na rynku są jeszcze dostępne Dayko, MaxGear i jeszcze jakieś

co do napinaczy jak srebry kupiłem i otrzymałem z zatartym znakiem ford zresztą jeszcze widocznym więc to samo można kupić za 500 zł tylko w innym pudełku

jackoba1 09-03-2010 13:00

Odp: po raz kolejny koło pasowe, może tym razem lite?
 
witam kolege steel, na innymn forum odpisałem Ci o kole Max gear, własnie je bede reklamowal , szkoda nowego napinacza na nie, nie wiem czy pamietasz ale pisałem tez o litym kole które ktos reklamował na allegro, po konwersacji okazalo sie że takiego koła nie posiada i poleca mi nowe za 400 zł ( a aukcja wystawiona za 250 zł).

Hrabia82 09-03-2010 13:57

Odp: po raz kolejny koło pasowe, może tym razem lite?
 
Cytat:

Napisał steell (Post 1382146)
co do napinaczy jak srebry kupiłem i otrzymałem z zatartym znakiem ford zresztą jeszcze widocznym więc to samo można kupić za 500 zł tylko w innym pudełku

właśnie przeglądam oferty sklepów internetowych z częściami forda. są też koła pasowe z zeszlifowanym logo. pytanie czy jest jakaś różnica jakościowa w tych częściach bez logo? bo z jakiegoś powodu zostaje ono zeszlifowane?

rustin 09-03-2010 21:53

Odp: po raz kolejny koło pasowe, może tym razem lite?
 
jakie są objawy tego ? bo u mnie na wolnych obrotach jak się rozgrzeję i wyłacze nawiew to słychać jakby z prawej strony takie lekkie pukanie,klekotanie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.