Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Grzeje się i nie działa ogrzewanie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=89192)

mariusz01041975 29-01-2010 17:30

Odp: Grzeje się i nie działa ogrzewanie
 
Kolego taki sam problem jak opisuje sz spotkał i mnie , pare dni temu, sholowałem go auto do mechanika i czekam, co to może być.

Malecki78 29-01-2010 20:17

Odp: Grzeje się i nie działa ogrzewanie
 
Ja miałem nieuczciwego sprzedawce który zapomniał mi powiedzieć że cieknie przy termostacie i dosypał proszku uszczelniającego :evil: pozapychał wszystko od odpowietrzników ciśnieniowych w wężach przy chłodnicy i silniku po nagrzewniczkę . Na razie wszystko wszystko wypłukałem gorącą wodą z węża , odpowietrzniki udrożniłem i na razie grzeje:lol:

mariusz01041975 11-02-2010 18:47

Odp: Grzeje się i nie działa ogrzewanie
 
Po wymianie TERMOSTAU, jedynie tylko tyle się poprawiło że wskaźnik temperatury nie idzie na czerone pole,stoi w pionie. Ale za to wetylator cały czas chodzi , tak jakby nie mógł zbić temperatury.
Ogrzewania jak nie było tak nie mam.
Co tu robić ?

jacura 13-02-2010 16:47

Odp: Grzeje się i nie działa ogrzewanie
 
Mam podobny problem. Od jakiegoś czasu okresowo zapala mi się słynna już spiralka i gaśnie silnik. Doszły objawy jak u Ciebie - szybki przyrost temperatury silnika i brak grzania w kabinie. W serwisie wymienili pompę wody, termostat. Odebrałem wczoraj, zrobiłem jazdę próbną - temperatura poszła do góry prawie na czerwone pole, brak ogrzewania. Potem wskazówka wróciłe do pionu i zaczęło dmuchać ciepło. no to OK. Następna jazda - wraca wszystko - wzrost temp. silnika, brak ogrzewania, spiralka i wyłączenie silnika. W poniedziałek wracam do serwisu

juby1987 13-02-2010 17:11

Odp: Grzeje się i nie działa ogrzewanie
 
jeśli wskazówka idzie na czerwone pole przyczyn może być parę:
1 pompa wody
2 termostat (zdaża się iż nowe nie są sprawne)
3 za mało płynu

jeśli wskaźnik stoi jak komin batorego a nie grzeje z nawiewów
-znaczy to iż za mało jest płynu u mnie miałem takie same obiawy zbiornik wyrównawczy nie był pusty a weszło mi jeszcze conajmniej 3litry do układu. dziwne ale prawdziwe

mondi80 13-02-2010 17:32

Odp: Grzeje się i nie działa ogrzewanie
 
a może padła uszczelka pod głowicą brak ogrzewania temperatura silnika na czerwonym polu

jacura 16-02-2010 11:31

Odp: Grzeje się i nie działa ogrzewanie
 
Cytat:

Napisał mondi80 (Post 1361844)
a może padła uszczelka pod głowicą brak ogrzewania temperatura silnika na czerwonym polu

Chyba niestety masz rację. W serwisie jeszcze sprawdzają, ale najprawdopodobniej uszczelka. Chyba konsekwencja uszkodzonej wcześniej pompy wody?

mariusz01041975 18-02-2010 18:52

Odp: Grzeje się i nie działa ogrzewanie
 
I co kolego, co Ci powiedzieli w tym serwisie, znaleźli przyczyne usterki w twoim aucie ?

jacura 26-02-2010 19:41

Odp: Grzeje się i nie działa ogrzewanie
 
Niestety, gorzej, niż się spodziewałem - pęknięta głowica!!!

kowal2799 27-02-2010 11:54

Odp: Grzeje się i nie działa ogrzewanie
 
Jest jeszcze nadzieja,że ci ją pospawaja


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.