Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Wyciek z przewodu pompy wspomagania kierownicy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=84890)

Krzysmin 12-08-2014 18:50

Odp: Padło wspomaganie, wyciekł płyn, zerwany przewód
 
1 załącznik(i)
Tak to wygląda po zdemontowaniu. Z tego co wyczytałem jest możliwość dorobienia takiego przewodu (jego dolnej, grubszej części). Ale czy tą górną od strony pompy także trzeba wymieniać, jeżeli nie nosi oznak zużycia? I czy da się to zamontować w warunkach domowych, czy wymaga to jakichś specjalistycznych metod? Demontaż w końcu nie był wielkim problemem :)

RedFord 12-08-2014 19:27

Odp: Padło wspomaganie, wyciekł płyn, zerwany przewód
 
poszukać się nie chciało ;)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Krzysmin 13-08-2014 13:58

Odp: Padło wspomaganie, wyciekł płyn, zerwany przewód
 
Oj szukało, się szukało - ale obsługa szukajki to czasami trudna sprawa :(
Coś już wiem, ale mam kolejne pytania.

Jak to jest z tą pompą wspomagania? Bo z tego co rozumiem to ma ona smarowanie płynem ze zbiornika. W związku z tym można doprowadzić do jej zatarcia, jeżeli w zbiorniku nie ma płynu. Czy da się ją jakoś odłączyć, żeby nie pracowała wogóle i dzięki temu jeździć autem ze spokojem ducha do momentu naprawy? :)

ANDYW6 13-08-2014 14:09

Odp: Padło wspomaganie, wyciekł płyn, zerwany przewód
 
Musiałbyś zdjąć pasek z pompy , ale to wręcz niemożliwe. Także wymień przewód zalej płyn i śmigaj dalej.

Krzysmin 13-08-2014 14:24

Odp: Padło wspomaganie, wyciekł płyn, zerwany przewód
 
W takim razie byłbym wdzięczny za adresy firm, w których można próbować naprawić ten nieszczęsny przewód ( oprócz Wiskoru i Tepera w Rzeszowie - o tych wiem). Najlepiej okolice Rzeszowa, Kolbuszowej, Łańcuta.

Krzysmin 14-08-2014 15:32

Odp: Padło wspomaganie, wyciekł płyn, zerwany przewód
 
Koszt zakucia końcówki przewodu wyniósł 15 zł. Do tego płyn do wspomagania ok 40 zł. Więcej wydałem na paliwo jeżdżąc za tym wszystkim :D Ogólnie demontaż i montaż tego przewodu do najwygodniejszych i łatwych nie należy. Zwłaszcza wykręcenie i wkręcenie go do pompy - tam jest najgorzej, bo ciężko nawet ruszyć kluczem.

Pozostał mi tylko jeden problem i pytanie. Chodzi o śrubę od strony maglownicy. Sam otwór na nią jest ok 1 cm dłuższy od samej śruby. Czy tak ma być, czy też ktoś majstrował przy tym i po prostu założył taką śrubę jaką miał? Bo przy wkręcaniu wyrobił się gwint w maglownicy (śruba cała) i ledwo złapało, więc będę to musiał jeszcze jakoś zabezpieczyć.

Krzysmin 19-08-2014 00:27

Odp: Padło wspomaganie, wyciekł płyn, zerwany przewód
 
Śruba przy maglownicy zabezpieczona dość prostacko, ale bardzo skutecznie, bo za pomocą metalowej opaski uciskowej :) Nic nie wycieka, wspomaganie działa jak powinno, także już po sprawie.

pan_bobek 04-09-2014 17:28

Wyciek płynu od wspomagania.
 
Witam.
Ostatnio co 2 dni muszę dolewać płyn od wspomagania bo gdzieś mi "ucieka". Podobno nie z maglownicy bo auto niedawno było u mechanika na wymianie sprzęgła i mówił że to nie z tego tylko gdzieś bardziej od strony pompy.

Dziś tak zajrzałem i rzeczywiście nad pompą jest wszystko zapaprane płynem (patrz na zdjęcie1) a pod samochodem widać że krople zlatują z napinacza paska wieloklinowego i na tą gumową osłonę (zdjęcie 2).

Więc chyba to może byś wyciek tylko z tej pompy gdzieś? Co mogło się w niej zrąbać? Z przewodów nie wycieka nigdzie. Dokładnej lokalizacji też nie mogę określić, jutro umyję to karcherem ale dziś chciałem jeszcze was się poradzić co i jak :).

Zdjęcie 1 - widok od góry
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Zdjęcie 2 - widok od spodu, ziemi
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

pan_bobek 04-09-2014 19:01

Odp: Wyciek płynu od wspomagania.
 
ref

salom 04-09-2014 19:19

Odp: Wyciek płynu od wspomagania.
 
Co by nie było, pompy sam nie naprawisz. Tylko wymiana na nową, regenerowaną, lub używaną.

A może poluzowały się nakrętki przewodów przy pompie. Spróbuj dokrecić.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.