Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Naprawa ogrzewania przedniej szyby (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=84397)

maureliusz 24-02-2011 20:22

Odp: Naprawa ogrzewania przedniej szyby
 
Mam pewną teorię na temat powszechnych problemów z urwanymi taśmami od ogrzewania.
Według mnie jest temu winne opadające podszybie. ASO twierdzi, że to niczemu nie szkodzi, ale moim zdaniem właśnie wtedy sól z szyby spływa wprost na taśmy.

Ja kupiłem nową uszczelkę, przykleiłem ją klejem do szyb do szyby i potem wcisnałem podszybie i jest gut!

gaika 31-08-2011 21:06

Odp: Naprawa ogrzewania przedniej szyby
 
Czy ktoś może podać oznaczenie przekaźnika do sterowania ogrzewaniem szyby przedniej w Focus z 2008.

misda 24-10-2011 06:27

Odp: Naprawa ogrzewania przedniej szyby
 
Cytat:

Napisał iceman73 (Post 1366688)
WIELKIE DZIĘKI dobry człowieku :one:
Po wizycie w ASO oczywiście śpiewka że szyba do wymiany. Mam identyczny przypadek więc przy odrobinie szczęścia zaoszczędzę ze 2500 ;)

Wszystko zależy na kogo się trafi. Ja miałem to samo. Pojechałem do drugiego ASO i naprawili za 50zł.

mark_TDDI 24-10-2011 13:43

Odp: Naprawa ogrzewania przedniej szyby
 
Dziś zaglądnąłem do siebie i jak widzę, Ford zmodyfikował to rozwiazanie wraz z liftem, tzn. tasiemka od podgrzewania, jest ładnie zapięta i nie ma możliwości, aby mechanizm wycieraczek ją "sterał". Tak się zastanawiam, czy aby w niektórych przypadkach problem nie jest spowodowany niefachową wymianą szyby (mechanicy często olewają takie niuanse jak punkty kotwiczenia przewodów i gałęzi wiązek, czy też rurek z płynami i później taki jest skutek...)...

karcz 08-11-2011 17:48

Odp: Naprawa ogrzewania przedniej szyby
 
Witam czy udało się coś zdziałać z tą szyba w FFIIfl .U mnie nie działa jedna połowa od strony kierowcy jak na złość :( próbowałem już bezpieczniki zamieniać ale dalej grzeje tylko jedna i ta sama połowa . Dodam że szyba była już wymieniana wiec szansa na to że się przepaliła są raczej nikłe. Jutro zabieram się za to podszybie ale czuje że wiele nie wskóram .
Za wszelką pomoc z góry dziękuje .

mayak 08-11-2011 19:54

Odp: Naprawa ogrzewania przedniej szyby
 
sprawdź podszybie
przed wymianą szyby tez grzanie nie dzialalo?

karcz 09-11-2011 13:27

Odp: Naprawa ogrzewania przedniej szyby
 
Rozebrałem to podszybie kable z obu stron wyglądały ok nie ruszone wszystko oryginalnie zapięte z prawej strony gdzie szyba grzała wtyczka zeszła bez problemu a od kierowcy ani drgnęła mend@ podjechałem z tym za znajomego mechanika też nie mógł tego rozpiąć ale sprawdził obwód do wtyczki na kablu napięcie jest no i mówi szyba do wymiany ale coś mi mówi sprawdzić za wtyczką i ku naszemu zdziwieniu nie było tam napięcia .

Zrobiliśmy to na krótko bez wtyczki zlutowałem kable zaizolowałem i teraz czekam na jutro rano aż sprawdzę czy działa ale jestem dobrej myśli ..:wink:

andrzejzgdańska 11-11-2011 12:50

Odp: Naprawa ogrzewania przedniej szyby
 
Witam wszystkich. Panowie pamiętajcie o tym że w FF2 są dwa bezpieczniki do przedniej szyby. Każdy na jedną ze stron. Znajdują się one w skrzynce bod maską :)

RobekK4 11-11-2011 21:32

Odp: Naprawa ogrzewania przedniej szyby
 
Cytat:

Napisał andrzejzgdańska (Post 1735458)
Witam wszystkich. Panowie pamiętajcie o tym że w FF2 są dwa bezpieczniki do przedniej szyby. Każdy na jedną ze stron. Znajdują się one w skrzynce bod maską :)

A u mnie nie działa fragment ogrzewania przedniej szyby - pasek od góry do dołu o szerokości +/- 10-15 cm na samym środku szyby.
Myślicie, że mogę liczyć na jakiś dodatkowy bezpiecznik odpowiadający za ten kawałek? :wink:

cksrv 11-11-2011 21:40

Odp: Naprawa ogrzewania przedniej szyby
 
nie, nie mozesz liczyc.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.