Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Ogólne] Jaką tanią i w miare dobrą nawigacje w cenie do max 400zł moglibyście mi polecić?? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=80371)

Adriano85 14-10-2009 02:30

Odp: Jaką tanią i w miare dobrą nawigacje w cenie do max 400zł moglibyście mi polecić
 
Wybór padł na MIO Moov 500. Dzisiaj odebrałem paczke i hmmm co mogę powiedzieć. Sprzęt wyglada bardzo solidnie, duży wyświetlacz - jak dla mnie rewelacja, bardzo szybko łapie satelity dosłownie w kilka sekund (nawet w domu). Kupiłem od razu z zainstalowaną nakładka systemową - automapa 5.5.2 gra i buczy jak tra lala. W sobotę jadę w małą trasę więc w razie czego opiszę jak sie sprzęt sprawuje w praktyce.

el_kuchcik 18-10-2009 16:54

Odp: Jaką tanią i w miare dobrą nawigacje w cenie do max 400zł moglibyście mi polecić
 
Z tą nakładką to dobry wybór o którym zapomniałem Ci powiedzieć - swoją kupiłem w mediamarkcie w wersji nieodblokowanej. W razie drobnego defektu gdy win ce działa obydwaj jesteśmy w stanie oddać navi na gwarancję. Jak windows padnie - u mnie zostaną ślady odblokowania a Ty wysyłasz do sprzedawcy i się nie przejmujesz.
Co do szybkiego łapania satelitów (czyli tzw. InstantFix II) to u mnie nie jest to normą, z reguły łapie znacznie szybciej od navi które miałem wcześniej choć czasem jej odbija i trwa to kilka minut.

pozdrawiam

serfer 28-04-2011 18:05

Odp: Jaką tanią i w miare dobrą nawigacje w cenie do max 400zł moglibyście mi polecić
 
Odkopuję, bo nowy sezon już za rogiem, tak dla potomnych :)
Polecam nawigację 4,3 z mapą Polski i Europy od tego allegrowicza: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Nabiłem już z nią sporo kilometrów, sprawdzała się bardzo dobrze (w tym także na Słowacji i na Węgrzech). Dobrze łapie sygnał, mapa też jest niezła, a można bezproblemowo wgrać jakąś inną, bo urządzenie jest odblokowane. Ekranik jest czytelny, głośniki też słychać dość wyraźnie.
Ogólnie polecam - nie miałem żadnych problemów z wysyłką.

AnnaK 26-09-2013 02:33

Odp: Jaką tanią i w miare dobrą nawigacje w cenie do max 400zł moglibyście mi polecić
 
Przymierzam się do zakupu Mapamap ([Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]),
którą zainstaluję na Mantę.

pankrakus 26-09-2013 05:23

Odp: Jaką tanią i w miare dobrą nawigacje w cenie do max 400zł moglibyście mi polecić
 
Witam

1) A to jest jakieś pytanie czy tylko stwierdzenia faktu?

MapaMap - fajny, prosty program
Ma kilka ograniczeń
- jest to tylko mapa Polski => na wyjazdy zagraniczne się nie nadaję
a) była kiedyś MapaMap + Głowne Frodi Europy ALE już się z tego wycofali
b) był program MapaMap Travel Europa ALE już wycofany z dystrybucji i nie wspierany
b) aktualnie jest chyba odmiana z mapą Europy ALE w przeszłości były problemy z aktualizacjami map Europy => nie wiadomo jak będzie teraz

2) Kilka lat temu, MapMap miała dobre mapy Polski
Aktualnie zostali w tyle, także za mapami firm Navteq oraz Tomtom (dawny Teleatlas)

3) Dobrym programem nawigacyjnym jest
a) IGO8 - mniejsze wymagania odnośnie sprzętu
b) IGO Primo - nowsza wersja programu IGO

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Do tych programów mozna wgrać mapy Polski od róznych dostawców (wg naszych upodobań)
- Navteq
- Tomtom
- polska Emapa

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

3) To co padają w opisie MapyMap to cześciowo, niestety chwyty marketingowe
a) asystent pasa ruch - działa w 3 miastach i nie rozwijają tego
b) budynki 3D - też ograniczona liczba

MM - prosty program, bez fajerwerków, w zupełności wystarczający do tego aby dotrzeć do celu.
Trzeba mieć tylko świadomośc jego ograniczeń.
MM ma sensowniejsze warunki aktualizacji niż AutoMapa.

jeśli dobrze pamiętam to są odmiany programu
a) MapaMap SD TOP - na karcie pamięci => nie "przywiązana" do konkretnego urządzenia => mozna przenosić
b) MapaMap dla Manty => po zainstalowaniu, zostanie przypisana do konkretnego urządzenia, generalnie bez prawa przeniesienia na inne

pozdrawiam
pankrakus

staszek101 29-10-2015 16:22

Odp: Jaką tanią i w miare dobrą nawigacje w cenie do max 400zł moglibyście mi polecić
 
Teraz, jak są niskie cen internetu w komórce, i 60% użytkowników ma smartfony, to wystarczy kupić uchwyt na szybę i najlepsze będzie Google Maps lub AutoMapa, która choć nie jest darmowa to w dalszym ciągu jest bardzo dobra. Tu na stronie wypożyczalni jest artykół na ten temat dla przyjezdnych: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

MaXyM 29-10-2015 22:54

Odp: Jaką tanią i w miare dobrą nawigacje w cenie do max 400zł moglibyście mi polecić
 
sorry ale takie posty powinien kasowac moderator a uzytkownik powinien dostawac bana. Za wklejanie linku do artykulu sponsorowanego.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.